1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

DIY Ikercsillag

Kategória: '"Csináld magad" (DIY) - barkács megoldások és tech', témanyitó: tibicuk, téma nyitása: Ápr 13, 2014.

1. viktorlantos
    Épp nem fórumozik ...

viktorlantos Alapító Admin

Tag:
    Ápr 15, 2009
    Kedvelik:
    40,868
    Hely:
    Budapest
    Jaja errol a bevonattol sajna nem sok info van

2. S.MáriuS
    Rejtőzködik

S.MáriuS Vendég

Üdv Viktor

Az is elképzelhető hogy teflon bevonatos, de titán is lehet, azért is a titánt említettem, mert elég sokan ezen lovagoltak.

A DIY verzión nem tudok használni gyári ciklust, mert nem találtam még olyan program kapcsolót amin kevesebb mint 1 percet és több mint 20 idő program van rajta. Tehát azért is próbáltam kitolni az időt, óránként egy percet, utána már csak 2 óránként megy 2 percet a gyárihoz képes. A 2 óránként megy 2 percet, az éjszaka. Lehet hogy rosszul értelmeztem, és azért értetted hogy megváltoztattam 2 percre. Ameddig világítás van 1 perc/óra, lámpaoltás után 2perc/ 2óra, hogy 24 órában működjön. Azért a kísérlet nem ér annyit, hogy vegyek még egy külön IC-t, hogy egy DIY fejel használjam. A gyári az teszi a dolgát, de írtam hogy teszt ként csináltam 2 (fejet, aki), hogy a házilag készített hogyan viselkedik és meddig bírja. Ha a időprogram kapcsolón beakarnám tartani a gyári ciklust, azt durván 1 másfél óra alatt lezavarnám. És ahogy írtad hogy semmi haszna nincs ha 1óra alatt megy 1 percet, akkor ez a 1 másfélóra a 24 órában sem lenne haszna. Azért is írtam szúró próba ként próbáltam ki egy Co2 nélküli akváriumban, hogy használ e az alga ellen, mert talán a low-tech-ben is lehetne használni. De azzal egyet értek veled hogy az függ a víz minőségitől is.

viktorlantos kedveli.
  3. Raiden
    Épp nem fórumozik ...

Raiden Kertész tanonc

Tag:
    Júli 24, 2012
    Kedvelik:
    12
    Hely:
    Kisunyom
    Én csak gyorsan összedobtam egy csillagot rozsdamentes hálóbol de.... az h ne legyen vízköves ahoz kellett a polaritások fordítása. az időt meg szerintem fel lehet tolni egy Arduinóba, akár egy óra modullal is....

4. Micro

Micro Tapasztalt kertész

Tag:
    Febr 11, 2017
    Kedvelik:
    36
    Hely:
    Zilah, Románia
    Én is bajban vagyok a kókány csillagommal mert nekem is minden nap meg kell ráznom. Mind ha el dugulnának a lyukak, és mikor megrázom mind ha rozsda darabok esnének le róla. Eleinte tea szűrő rácsal próbálkoztam, szépen ködösített, 2-3 bekapcsolásig aztán vége. Olvastam itt, a nagyobb lyukú hálóról , hát kipróbáltam tészta szűrővel, de az eredmény ugyan az. Itt ennél a résznél szerintem a lerakódás elzárja a vezetőképességét. A másik rész kapcsolási időszak, mivel én is program kapcsolóval használom, az max 20 kapcsolás,és a legrövidebb idő 1 perc. A fentiekben olvastam hogy az eredeti Twinstar 30 másodpercet megy. Ebben viszont viktorlantos-nak van igaza hogy sokáig működik időkapcsolóval. Az is elképzelhető hogy a eredeti TS hálóban nincs semmi extra, csak letesztelték hogy mennyi az a idő a oxidáció határnak. Mert én is mikor kipróbáltam a sajátomat a mosdóban mikor megfogtam elkezdet enyhén melegedni, és szerintem ezt kellene kiküszöbölni. Én most abban a hitben vagyok hogy az idő a kulcs a megoldásra. De nyugodtan javítsatok ki. Még azt olvastam és úgy értelmeztem itt az utolsó bejegyzésben hogy ezt a időt egy Arduinó-val ezt meglehet csinálni. Hát lehet hogy ez lesz a következő lépésem. A mások tapasztalatai szerint sem az eredeti TS sem a kinai nem alkalmas ekkora akváriumban (25x25x30)

5. xspirit

xspirit Főkertész

Tag:
    Jan 27, 2016
    Kedvelik:
    1,163
    Hely:
    Dunaújváros
    Ha csak néhány bekapcsolást bír, azon nem segít majd a fél perces kapcsolási idő sem. Nálam az első összerakás után mechanikus időkapcsolóval üzemelt kb. 3 hónapot, amin csak 5 percesével lehetett állítani a kapcsolást. A háló anyagával mindenképp baj van (győződj meg róla, hogy tuti rozsdamentes acélt veszel, amit egy méretesebb ollóval sem gyerekjáték szétvágni a vékony szálvastagság ellenére).
    Valamint a táp mérete is erősen befolyásolja. Hajthatod akár 15V és 2A-el is, de a látványos "ködösítés" kb negyede annyi idő alatt a múlté a háló szétmállása miatt, mint 12V és 1A-nél. Persze minél lágyabb a víz, annál gyengébb a reakció.
    Aztán célszerű az alsó háló széléből kivágni egy kis részt és a vízszinttől néhány fokkal (mondjuk 10-20) dönteni a diffin és így a vágott résen távozik az egyébként két háló közé szoruló buborék.
    Valamint az egyik legnehezebben kivitelezhető feladat (számomra az volt), hogy a hálóba akasztott drótot úgy helyezd el, hogy az:
    1. Elférjen
    2. Ne legyen csúnya
    3. Ne érjen össze a másik polaritással
    4. NE ÉRJE VÍZ (mert akkor nagyon gyorsan elkezd oxidálódni, amit átad a hálódnak is. Persze jóval hamarabb eszi el a drótot, aztán nem érintkezik tovább)

Mikor diffit raktam össze a 30perces műveletből kb 20 ez a drótelhelyezéses önszopatás volt.:D Remélem tudtam segíteni.

6. ideoda

ideoda VIP kertész

Tag:
    Nov 20, 2015
    Kedvelik:
    1,244
    Hely:
    Veresegyház
    Ilyen kicsi aksiba miért nem oxydatort csinálsz? Veszel egy kanna 30%-os hidrogén-peroxidot meg a horgászboltban ólmot és 4 naponta beledobsz 1 kis darabot. Sokkal egyszerűbb.

7. Raiden
    Épp nem fórumozik ...

Raiden Kertész tanonc

Tag:
    Júli 24, 2012
    Kedvelik:
    12
    Hely:
    Kisunyom
    Polaritás fordítás! S nem lessz vizköves

Tapatalkkal küldve az én EVOLVEO_StrongPhone_Q7_LTE eszközömről

8. Micro

Micro Tapasztalt kertész

Tag:
    Febr 11, 2017
    Kedvelik:
    36
    Hely:
    Zilah, Románia

A fentiekben olvasva, nem is rozsdamentes háló kell hanem saválló, mert a 2 nem ugyan az. Én is kipróbáltam sósav -al és nem feketedet be. A dróttal nincs bajom, nem ég el. Találtam még a régi csengőnek a kábelit ami se nem alumínium se nem réz, valami más, nehezen is lehet forrasztani. Nem is forrasztottam a hálóra csak fogóva erősen rányomtam. Tápot meg 9V 1A használok. Próbáltam már nagyobbakat is de azokkal még hamarabb tönkre megy. A 2 háló nincs körbe ragasztva, csak pár ponton, és még a döntés is megvan.

9. Micro

Micro Tapasztalt kertész

Tag:
    Febr 11, 2017
    Kedvelik:
    36
    Hely:
    Zilah, Románia
    Lehet hogy hülye vagyok,:( de ezt nem értem, a videón mit kéne látnom?

10. Victor
    Épp nem fórumozik ...

Victor VIP kertész

Tag:
    Aug 26, 2009
    Kedvelik:
    1,277
    Hely:
    Várpalota, Veszprém megye
    Ilyent hol lehet kapni? Mert patikában csak 6%-ost adnak, pedig még protekcióm is van;)

11. ideoda

ideoda VIP kertész

Tag:
    Nov 20, 2015
    Kedvelik:
    1,244
    Hely:
    Veresegyház
    Ment a pü.

Victor kedveli.
  12. Micro

Micro Tapasztalt kertész

Tag:
    Febr 11, 2017
    Kedvelik:
    36
    Hely:
    Zilah, Románia
    A polaritás megcserélésre, mire gondolsz? Eddig az alsó hálón volt a +, de ma mikor írtál megcseréltem, de semmi változás nem történt. Ugyan úgy 2-3 bekapcsolás után, meg kellet ráznom.

13. xspirit

xspirit Főkertész

Tag:
    Jan 27, 2016
    Kedvelik:
    1,163
    Hely:
    Dunaújváros
    Tudnál csinálni egy videót erről, hátha többet tudunk?

14. Micro

Micro Tapasztalt kertész

Tag:
    Febr 11, 2017
    Kedvelik:
    36
    Hely:
    Zilah, Románia
    Holnap megpróbálok összehozni valami videót, de valójában mire vagy kíváncsi? mi legyen részletes?

15. hectorvti

hectorvti Kertész szaki

Tag:
    Dec 19, 2009
    Kedvelik:
    109
    Hely:
    Debrecen
    Nekem meg csak max 3%-ost adnak, akkor ez patikánkét változik (lehet a protekció hiánya :)) ?

Victor kedveli.
  16. xspirit

xspirit Főkertész

Tag:
    Jan 27, 2016
    Kedvelik:
    1,163
    Hely:
    Dunaújváros
    A difi érdekele működés közben közelről.

17. Micro

Micro Tapasztalt kertész

Tag:
    Febr 11, 2017
    Kedvelik:
    36
    Hely:
    Zilah, Románia
    Itt van a kért videó

18. xspirit

xspirit Főkertész

Tag:
    Jan 27, 2016
    Kedvelik:
    1,163
    Hely:
    Dunaújváros
    Ez a háló méret sem feltétlen elég ahhoz, hogy kiengedje a bubit. Ha jól értem ez az egyik probléma. A másik, hogy tönkre megy a difi. Mit értesz ez alatt, rozsdásodik?

Írtad, hogy nem körbe, de ragasztva van. Mivel ragasztottad?

Érdekelne még a difi kerete. Miből van?

19. Micro

Micro Tapasztalt kertész

Tag:
    Febr 11, 2017
    Kedvelik:
    36
    Hely:
    Zilah, Románia
    Egy ekkora akváriumban, szerintem elég amennyit bubizik. Maga a háló nem megy tönkre annyira gyorsan, csak hamar rárakódik a kő meg a rozsda, ez kb . 4-5 bekapcsolás után. Ez nekem inkább a zavaró, és ezt szeretném kiküszöbölni . A difi kerete 4,5 cm, a belseje (háló) 3,5 cm. A keret 5 mm plexi-ból van. A ragasztás 4 ponton van de csak a 2 háló. A keretbe nincs ragasztva mert egy kicsit feszes, és nem láttam szükségit hogy ragasztásnak. Így könnyebben is tudom cserélni. Ragasztó pisztollyal van ragasztva.

20. xspirit

xspirit Főkertész

Tag:
    Jan 27, 2016
    Kedvelik:
    1,163
    Hely:
    Dunaújváros
    Persze a méretét nem az akvához mérten gondoltam, hanem a szálak közötti hézag miatt. Ha hamar vízköves lesz, akkor nagyon kemény a vízed. Tudod esetleg a víz keménységi fokát, vagy a TDS értéket?
    Az viszont baj, hogy rozsdásodik. Azt nem szabadna fél év után sem. Ha az tényleg rozsda én másik hálót próbálnék.

Aktuális oldal megosztása