• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY Ikercsillag

Megtaláltam az eredeti írást, sajna linkelni nem tudom mert az automoderáció kiszűri.
Lényegében, ahogyan sokan is sejtettük a víz bontása folyik oxigénre és hidrogénre elektromosság segítségével. Srác 3mm-es habosított PVC-ből vágott egy karikát, majd nem réz, hanem valamilyen fém elektromos vezetéket ereire szedett és legyezőszerűen szétterítette a karikán, egyiket alulra a másikat felülre. Tápnak pedig 12 voltos tápegységet használt, (eredeti az írása szerint 16 voltos)

Én is megleltem, el is gondolkodtam h megépítem. Most aktuális is lenne... :)
 
Megtaláltam az eredeti írást, sajna linkelni nem tudom mert az automoderáció kiszűri.
Lényegében, ahogyan sokan is sejtettük a víz bontása folyik oxigénre és hidrogénre elektromosság segítségével. Srác 3mm-es habosított PVC-ből vágott egy karikát, majd nem réz, hanem valamilyen fém elektromos vezetéket ereire szedett és legyezőszerűen szétterítette a karikán, egyiket alulra a másikat felülre. Tápnak pedig 12 voltos tápegységet használt, (eredeti az írása szerint 16 voltos)
@Victor egyet azért nem értek .Ha azt mondja a fáma hogy oxigénre és hidrogénre bontja a vizet ,és az oxigént porlassza(gondolom én) ,akkor hova lesz a hidrogén????Mindig is GERONIMO voltam a reál tantárgyakból:facepalm:
 
Én se vágom a dolgot :), de a vízbontásnál erre a két elemre bomlik a víz, úgy 25 éve tanultam utoljára kémiát szóval passz.
 
Sejthető volt,hogy nincs nagy titok a rendszer mögött,és hogy megoldható házilag is.Amit otthon nehezebb megoldani az a vezérlés.Feltéve,hogy mér bármit is.Bár ha a Twinstar működésére gondolok,akkor valószínűleg az se mér semmit csak egy előre megírt rendszer szerint változik a működés intenzitása,ezért is lehet resetelni,és akkor újra sűrűbben kapcsol be,ha jók az összeszedett infóim róla.ha nem akkor nyugodtan ki lehet javítani:)
 
Csak az elemi részekben lehet a titok. Namostmár a víz bontásánál nem o2 hanem sima o szabadul fel. Elvileg hatalmas oxidációs ereje van az elemi oxigénnek. Ennek lehet köze a sikerének. A hidrogén meg csak hidrogén. Egy biztos, ha a hidrogént oxigénnel kevered majd meggyújtod durranik. Ezért is hívják durranógáznak.
 
Sejthető volt,hogy nincs nagy titok a rendszer mögött,és hogy megoldható házilag is.Amit otthon nehezebb megoldani az a vezérlés.Feltéve,hogy mér bármit is.Bár ha a Twinstar működésére gondolok,akkor valószínűleg az se mér semmit csak egy előre megírt rendszer szerint változik a működés intenzitása,ezért is lehet resetelni,és akkor újra sűrűbben kapcsol be,ha jók az összeszedett infóim róla.ha nem akkor nyugodtan ki lehet javítani:)

Nincs valami infót hogy milyen idôközönként mennyire kapcsol be?
 
@Victor egyet azért nem értek .Ha azt mondja a fáma hogy oxigénre és hidrogénre bontja a vizet ,és az oxigént porlassza(gondolom én) ,akkor hova lesz a hidrogén????Mindig is GERONIMO voltam a reál tantárgyakból:facepalm:
A válasz baromi egyszerű, hiszen a buborékok nagy része nem oxigén, hanem hidrogén gáz.
2 H2O => 2 H2 + O + O
Azért nem simán O2-t írtam az egyenlet végére, mert elemi oxigén keletkezik minden molekula bontásánál, ami szinte bármit oxidál ami az útjába kerül. Ha nincs ott hirtelen semmi, akkor O2 keletkezik és buborék formájában távozik.
Azért a halaknak nem hiszem, hogy jót tesz hosszabb távon, ha folyamatosan oxigén ionok veszik körbe őket...
 
Köszi a linket! :)
Lenne valaki aki segítene értelmezni!? Ennyire nem jó az angolom... :(

Elég annyit megérteni, hogy a reakció után ez keletkezik. A hydroxil felelős az algátlanításért és a sterilizálásért ami a betegségek, paraziták kinyírásában segít. Ez egy nagyon hatékony sterilizáló, de pont ezért kell valamilyen korlátok között tartani. Értsd fix akvárium méret és spec algoritmus szerinti adagolás. Gondolom itt a tudás egy része az volt hogy ezt összehozzák, de a másik fele a megfelelő adagolás megtalálása a kismillió teszt után.
 
Rákerestem a hodroxilra de ebben a formában nem találtam számomra értelmezhetô cikket. Asszem akkor most kell a programozást megfejteni. :)
 
Nos: a tervem hogy plexibôl vágok 4 karikát erre lesz felfogatva az anód meg a katód. Mivel 5 villszerelesi szaküzletben is azt mondták hogy lehetetlen nem rézbôl készült fonott vezetéket venni kicsit gondolkodóba estem. Mi van ha aluból lenne a rács? Tudtommal nincs különösebb hatással az aki lakóira. Legjobb savállóból lenne csak ilyen kis mennyiségben nem tudok szerezni. Attán eszembe jutott (de nagyképü! Fejembe jutott...) mi lenne ha a bicikli bovdenjébôl készülne? Ha minden igaz, és emlékeim se csalnak akkor nem rozsdásodik. Bevonom zsugorcsôvel és egybôl lehet a vezeték is. Ötleteket, és javaslatokat elfogadok!!! A vezérléssel még gondolkodóba vagyok. Elkélne egy kis segítség a twinstar tulajoktól hogy nagyjából hogy is alakul a vezérlés. Gondolok itt a bekapcsolás sürüségére, az üzemidôre, ill minden alkalommal ugyan olyan sürü é a köd? A hardware ha minden jól megy elkészül a héten, csak a vezérlésen agyalok. Elsô körben idôkapcsolóra gondoltam, de nem ártana egy két infó a twinesektôl. :D Dióhéjban ennyi. Ha lesznek fejlemények jelentkezem mindenféleképpen. Szép estét!
 
Elsô körben idôkapcsolóra gondoltam,

Inkább valami programozható panelben gondolkodj, de ha mindenképp időzítő, inkább a mechanikusat válaszd. Az automata tápadagolóm digitális kapcsolóval nem egyszer hajnali 3kor ébresztett dél helyett(légpumpával működik).
 
Az a baj hogy nem vagyok annyira jártas a programozható "nyákok" terén. Mecha idôkapcsolóból idáig csak negyed órásat láttam, ide meg sztem félperces fog kelleni.
 
Nem értek az elektromos dolgokhoz, úgyhogy előttem már csak az a kérdés, hogy mi van akkor, ha épp egy garnéla/oto matat a kütyün amikor bekapcsol... :eek:
 
Nos: a tervem hogy plexibôl vágok 4 karikát erre lesz felfogatva az anód meg a katód. Mivel 5 villszerelesi szaküzletben is azt mondták hogy lehetetlen nem rézbôl készült fonott vezetéket venni kicsit gondolkodóba estem. Mi van ha aluból lenne a rács? Tudtommal nincs különösebb hatással az aki lakóira. Legjobb savállóból lenne csak ilyen kis mennyiségben nem tudok szerezni. Attán eszembe jutott (de nagyképü! Fejembe jutott...) mi lenne ha a bicikli bovdenjébôl készülne? Ha minden igaz, és emlékeim se csalnak akkor nem rozsdásodik. Bevonom zsugorcsôvel és egybôl lehet a vezeték is. Ötleteket, és javaslatokat elfogadok!!! A vezérléssel még gondolkodóba vagyok. Elkélne egy kis segítség a twinstar tulajoktól hogy nagyjából hogy is alakul a vezérlés. Gondolok itt a bekapcsolás sürüségére, az üzemidôre, ill minden alkalommal ugyan olyan sürü é a köd? A hardware ha minden jól megy elkészül a héten, csak a vezérlésen agyalok. Elsô körben idôkapcsolóra gondoltam, de nem ártana egy két infó a twinesektôl. :D Dióhéjban ennyi. Ha lesznek fejlemények jelentkezem mindenféleképpen. Szép estét!

Szia!

Épp a napokban boncoltam szét egy számítógépes SATA tápkábelt, és meglepetésemre nem réz vezeték volt benne.
Szerintem vékonyabb és könnyebb dolgozni vele mint a fékbowden szálaival.

tumblr_n4367jcD7l1tok0roo1_500.jpg
 
Back
Oldal tetejére