• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY CO2 diffúzor

Ilyen megoldást nem láttam még úgyhogy linkelem


Nem szép, de könnyen kivitelezhetőnek tűnik.
Ugye a spongyabob nem része a rendszernek? :)
annyira nem vészes küllemre, csak ormotlan.
A videó alatt a zene viszont kiakasztott :D (ez most estére kicsit sok volt nekem...)
Valahogy nagyon nem odaillő (kövezzetek meg nyugodtan ezért a véleményemért)
 
Végre odajutottam, hogy újra lesz akváriumom (külföldre költözés..:( ), így elkezdtem gondolkozni egy kicsit profibb dolgon. az otthoni akváriumaimban nagyon szépen fejlődtek a növényeim, plusz CO2 adagolás nélkül. Viszont most lehet, az is lesz.
Mivel részben áramlástechnikával foglalkozok, így eszembe jutott pár dolog:

1. Mi a fészkes fenéért kerülnek ennyibe akvarisztikai boltokban a push-to-connect csatlakozók? Egy minőségi Legris csatlakozó is olcsóbb...

2. Ha valaki házilag szeretne diffúzort készíteni, akkor érdekes oldal lehet számára ez, ahol akár a porlasztó lemezt is külön meg lehet rendelni, választható méretben, választható porozitással: ROBU Glasfilter Geräte: Willkommen
Persze elég csak a google-be beírni, hogy glas filterplatte vagy glasfilter platte.

Azt azért kiemelném, hogy a diffúzor lapok általában nem kerámiából, hanem mint a fenti linken is látható, boroszilikát-üvegből készülnek.

Szerk.: Utánanéztem, a labor filterek készülnek üvegből általában, a többi simán lehet műanyag, azaz kerámia is. Azok ráadásul olcsóbbak is.
 
Utoljára módosított:
Sziasztok! A múltkor sikerült összedobni egy élesztős co2 rendszert. DIY diffúzorom kicsit érdekesre sikerült.. A rendszer csövei, darabja konkrétan egy infúziús tűhöz tartozó készlet amin folytás illetve teljes elzárás is megoldható. A diffúzor abból a tű részből készült amit közvetlenül az infúziós csomagba szúrnak. Az van elvágva és teletömve szorosan vattával.1 bubi/ mp nel nagyon jó a beoldása. A most ujratervezett és kialakított akimba szerintem nagyon hatékony,egyszerű, kicsi és jól mutat. :)
 
Sziasztok

Csináltam egy co2 diffusort, tökéletesen müködik.
t-elosztó
Co2 cső
fa tipli


Én is próbálkoztam fatiplivel, fája válogatta hogy hogyan porlasztott, volt olyan ami rávert a gyári difikre is, egy darabig, aztán ahogyan koszolódott stb, gyengébb lett.
A fő problémát az okozta nálam hogy nagyon sokáig tartott míg a visszafolyt vizet átnyomta rajta a co2 (volt hogy 1 óra alatt sem), de hirtelen megoldásnak nem elvetendő konstrukció :)
 
Én is próbálkoztam fatiplivel, fája válogatta hogy hogyan porlasztott, volt olyan ami rávert a gyári difikre is, egy darabig, aztán ahogyan koszolódott stb, gyengébb lett.
A fő problémát az okozta nálam hogy nagyon sokáig tartott míg a visszafolyt vizet átnyomta rajta a co2 (volt hogy 1 óra alatt sem), de hirtelen megoldásnak nem elvetendő konstrukció :)
Egy visszacsapo szelep, es nem folyik vissza.
 
Sziasztok!

Gondoltam megosztom veletek a kis barkácsomat.
Készítettem egy igazán szuper kis CO2 porlasztót. A porlasztókő csak nehezéknek van a csövön.
Nevetni fogtok, mert cigaretta filter van csőben.
720p a videó, alapból borzasztó minőségben hozza be a youtube.
 
nálam a cigifilter+szemcsepegtető üveg vált be. Persze ideiglenesen!:) Amég a nagynyomásút megveszem. Pár forintból megvan, hetente vízcserénél cserélem a filtert. Amit kitapasztaltam a filternek csak 2/3-át szabad az üvegcsébe dugni, és sokkal szebben porlaszt. Nálam egy tapadókorongba van dugva az üveg és mígy még rálehet fogni hogy esztétikus is. Merem ajánlani! Még a hatásfoka is elfogadható.
 
Back
Oldal tetejére