• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY alumínium lámpa amatúra

Nem rossz megoldás de véletlenül meglöki az ember a lámpát és RECCS!!!
Én lehet nem alkalmaznám ezt a rögzítési megoldást!
 
Lehet igazad van a recs témában ép ezért kell ebben az esetben tovább gondolni ezt a konstukciót ! Nem kell a tartószerkezet viszont az alu amatúra jöhet és akkor akasztósá kell alakítani vagy pedig maradhat a tartószerkezet csak akkor vagy talpasta kell csinálni vagy kell egy ellentartót csinálni viszont ha ellentartóban gondolkodunk akkor ezt érdemes a másik két oldalára rögzíteni és már is nem lesz recs ha meglököd :) Kiindulásnak nem rossz az ötlet csak egy kis fantáziával tovább kell fejleszteni és egészségedre :D
 
Sziasztok!

Ez a topik valamennyire témába vág. Van valakinek tippje, milyen céghez fordulhatok Budapestem egy egyedi alumínium lámpatest elkészítéséhez? Arcadia vezérlőt, reflektorokat és T5-ös csöveket építenék bele, függeszteni akarom majd. Egyszerűség, funckionalitás, semmi több nem kellene... meg fekete porfestés a végén :) Egy hajlított alu profil lenne, két oldallappal.
Továbbá tudjátok-e, hol kaphatnék hozzá jó függesztő készletet?
 
Sziasztok!

Ez a topik valamennyire témába vág. Van valakinek tippje, milyen céghez fordulhatok Budapestem egy egyedi alumínium lámpatest elkészítéséhez? Arcadia vezérlőt, reflektorokat és T5-ös csöveket építenék bele, függeszteni akarom majd. Egyszerűség, funckionalitás, semmi több nem kellene... meg fekete porfestés a végén :) Egy hajlított alu profil lenne, két oldallappal.
Továbbá tudjátok-e, hol kaphatnék hozzá jó függesztő készletet?
Ajánlom a figyelmedbe ezt. Én nem olyan rég "csináltattam" és teljesen meg vagyok vele elégedve. Amiket leírtál pont megfelel.
 
Köszönöm, ismerem, de kicsit más a fényigény: 100 cm hosszan egymáshoz képest eltolva kellenek 39 és 24wattos csövek, plusz pontosabb szórású fényvetőket akarok bele.
 
Csinált valaki közületek hasonlót? Találtam egy aluprofilos céget, de a végleges tervhez jó lenne még pár tipp...

Egyelőre így állok:
akvarium%2520armatura%25201.png

Akvarium%2520vilagitas%2520terv%2520FINALc.png
 
Utoljára módosított:
ha sikerül velük megcsináltatni, normális áron, akkor nagyon kíváncsi leszek a részletekre, szóval ne felejtsd el a dokumentálást. kellene egy hasonló majd a nagy medence fölé.
 
Első körben személyesen egyeztettem egy mérnökükkel, aki saccra 10 ezret mondott, plusz ezen felül jön majd a porfestés, máshol. Az anyagvastagság 2mm lesz.

Remélem majd a kábelezése elegendő lesz ahhoz, hogy a lámpatest egyik oldallapján keresztül kivezetett tápkábel végén csüngő vezérlő leérjen a földig. Úgy sejtem, ha még ezt a kb. 22x8 cm-es dobozt belülre tenném, túl kevés hely maradna a lényegnek, meg hatással lennne az egész egyensúlyára...

Mindenképpen dokumentálom majd! Plusz állvány is készül hozzá, abból egyelőre csak a talpak vannak meg, amit egy házimozi rendszerből veszek át. Ezek ilyen súlyzótárcsa-szerű lábak.
 
A végső ár attól függ majd, milyen árkategóriájú fényvetők és kontroller(ek) kerülnek bele. Minimum IP65, de inkább IP67-es szintű por- és vízálló T5 foglalatokat szeretnék. Tudtok valami jót? Az Arcadia Ultra Seal T5 2x39W-osat néztem ki.
 
Érdekes ez a rajz. Valahogy így történhet meg az is,hogy a föld két különböző pontján feltalálják ugyan azt egymástól függetlenül.
Az én armatúráim ugyan így néznek ki mint a rajz,csak a méretek különböznek minimálisan. A különbség annyi,hogy nekem 2 fél adja ki ezt a formát.És most látom először ezt a rajzot.
 
Az enyém is ugyanez a forma más méretekkel.
Anyi a különbség, hogy a két végét nem zártam le, helyette oda tettem a lemezeket amik tartják az egész fényterelőt. Ezeket ugy hajtottam meg, hogy maga az üveg lap a sin, és ezen tudom előre-hátra tologatni. Ha matatni kell esetleg az akiba, azt világítás mellett simán meg tudom tenni teljesen hátra tolt állapotban. A fényterelő 1,5mm vastag szálcsiszolt rozsdamentes lemez. Belűlről kiragasztottam fényvisszaverő ragasztószalaggal. 2db T8 as 18wattos 6400 vagy 6500K-s cső van benne. A foglalatok darabja 120ft volt körülbelül.(Sima! Nem pàramentes és nem volt vele gond) A csöveket 2db 18 wattos energiatakarékos izzóból kimentett panelok hajtják hibátlanul. Dobok képet is, hogy milyen lett.:D
IMG_20160720_163804_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
IMG_20160720_163804_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Utoljára módosított:
Nagyon jó lett gratula. Írhatnál az alatta levő akvárol is pár sort egy naplóba :) .
Az enyém ugyan az a forma mint a rajz csak két külön testből áll. Alumínium lemez ,fehér elektrosztatikus porfestékkel lett színterezve. 2 db t5 van az egyik felébe 2 db a másikba.90 cm. 100 litert világítok vele. Van benne egy félkőr alakú tükör ami 2mm-es vörösréz lemez hengerelve hajlított nikkelezve.A csövek a félkőrív oldalába lettek elhelyezve,hogy X alakban nyomják a fényt mert a dekorációm középen magasabb mint elől meg hátul,gyakorlatilag a teljes tükör szórja a fényt.Ezen kívül mivel a csövek oldalt vannak nem fűti telibe a vizet. Oldalt a neonok mögött van a lemezen 2 kivágás amin 2 db magas fordulatú hangtalan 220 voltos ventilátor szívja ki a termelt hőt így semmi sem megy a melegből a víz felé. Megmértem mennyi wattnyi fény kell a 100 literre ,hogy kb 20 cm-re az akva tetejétől tudjak világítani , mivel oldalt csövezett így valamivel több ezért így állítottam össze a fogyasztókat. 2 db 90cm-es 39 wattos és 2 db 90 cm-es 21 wattos cső. Pontosan ugyan annyi lument ad a fenékre illetve a víztükörre amennyi kell. Képem egyelőre csak régebbi van.
DSC02224.JPG DSC02222.JPG
 
Köszönöm :)
Alatta egy 80cm széles 112literes 3D hátteres társas akvárium van. 3 hónapja indítottam, először műnövényekkel, aztán áttértem élőkre. Még kezdő vagyok de szép lassan gyűjtöm az infókat és próbálok ki új dolgokat. A Te lámpád is jól sikerült én ennyire nem merültem bele :)
 
Back
Oldal tetejére