• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY AEVVK project (elpárolgott víz visszatöltő)

Nem talaltam jobb helyet a kerdesemnek...lassan közeledve a berendezeshez a nagy akival, azt kerdeznem, hogy hogyan töltitek fel vizcserekor a nagyobb meretü akvariumokat vizzel?
Azon dilemaztam, hogy vegyek egy sima tömlöt, amit rakötök valahova.... a csaptelepre, de hogyan? A konyhai csaptelep van legközeleb, de arra csak ra tudok eröszakolni egy tömlöt, gyorskötözövel szoritsam ra? Ez eleg bena megoldas lenne, plane minden feltölteskor. 100 Liter vizet cserelgetni meg annyira nem jo, ugy hogy vödörrel töltögetem.
A fürdöszoba messzebb van, ott van ugye kadtöltö csaptelep, de arra hogyan rögzitek fel egy tömlöt? Nincs ugye menet rajta. Vagy csavarjam fel oda, ahova a zuhanyzo van csavarva a csaptelepre? Lehet kapni olyan szabvanytömlöt, menetes veggel, mint a zuhanycsö, csak mondjuk 10 meter hosszut? Ti mit hasznaltok otthon?

Szia!

Bár én ezt másra használom:
http://www.vasiagrocenter.hu/1412,adapter-belteri-vizcsaphoz-(-8187-).html
 
nekem ugyan kis akváriumaim vannak, de ha ilyen kérdés merülne fel, biztos hogy a mosógép csapját használnám az szabvány 3/4-es csatlakozós szokott lenni.
 
Köszi, az a Gardenas ötlet nagyon tetszik, mert a mosogepünk lenn van a mosokonyhaban, ket emelettel lejjebb....onnan bajos lenne felhozni a vizet.:confused:
Elmegyek majd itt az OBI-ba rakerdezek van-e valami adapterük a mosdok csaptelepehez, hatha szerencsevel jarok.

Köszi!
 
Köszi, az a Gardenas ötlet nagyon tetszik, mert a mosogepünk lenn van a mosokonyhaban, ket emelettel lejjebb....onnan bajos lenne felhozni a vizet.:confused:
Elmegyek majd itt az OBI-ba rakerdezek van-e valami adapterük a mosdok csaptelepehez, hatha szerencsevel jarok.

Köszi!

Ahogy gondolod :), az is jó megoldásnak tűnik, még én se találkoztam vele de, ha nem sikerül szerezni, akkor az általam ajánlott sarokszelepet bármelyik csapbekötéshez használhatod, mosdónál vagy mosogatónál egyaránt, és ilyen minden vizes voltban kapható, csak valószínűleg tömlőadapter nélkül, de azt, Gardena utánzatost akár a Tescoban is kapsz ;)
 
Nem talaltam jobb helyet a kerdesemnek...lassan közeledve a berendezeshez a nagy akival, azt kerdeznem, hogy hogyan töltitek fel vizcserekor a nagyobb meretü akvariumokat vizzel?
Azon dilemaztam, hogy vegyek egy sima tömlöt, amit rakötök valahova.... a csaptelepre, de hogyan? A konyhai csaptelep van legközeleb, de arra csak ra tudok eröszakolni egy tömlöt, gyorskötözövel szoritsam ra? Ez eleg bena megoldas lenne, plane minden feltölteskor. 100 Liter vizet cserelgetni meg annyira nem jo, ugy hogy vödörrel töltögetem.
A fürdöszoba messzebb van, ott van ugye kadtöltö csaptelep, de arra hogyan rögzitek fel egy tömlöt? Nincs ugye menet rajta. Vagy csavarjam fel oda, ahova a zuhanyzo van csavarva a csaptelepre? Lehet kapni olyan szabvanytömlöt, menetes veggel, mint a zuhanycsö, csak mondjuk 10 meter hosszut? Ti mit hasznaltok otthon?
Itt láthatod az Én megoldásomat:
https://www.flickr.com/photos/beniakvariuma/page2
 
szerintem működhetne, egy kis kiegészítéssel, két mini csap kellene rá, hogy vízcserekor ne menjen.
 

Attachments

  • utántöltő.jpg
    utántöltő.jpg
    23.4 KB · Megtekintések: 2
Meglehet próbálni. Nekem sajnos elég sokat, napi 1-2 litert legalább kell pótolni, így nálam macerás volna ilyen ejtőtartályos rendszer. De van szivattyús megoldásom ;)
 
Back
Oldal tetejére