• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DIY AEVVK project (elpárolgott víz visszatöltő)

Hali

A víz ellenállása miatt kellett bele még egy tranzisztor, erősítőnek.
Relé biztosan jó?
A 8 voltos relé lehet, hogy kevés lesz, nézd meg a motort, hogy neki mekkora a minimum. Nálam 8V-on már érezhetően csökkent a teljesítménye.

Üdv: Imi
 
horvistvan said:
Helló h.imr3. Volna egy pár kérdésem a project-tel kapcsolatban. Minek ez a "bonyolult" elektronika? Én minden 12V-os kütyüt egy régi PC táprol üzemeltetek. Arrol le lehet venni 12V-ot és akár 5A-t is. Amivel nekem problémám támadt, hogy a víznek nálam nagyon nagy az ellenállása. Ha csak simán össze érintem a vezetéket akkor a relénél kb 11V-ot mérek, de ha már a vizen kereszűl megy az áram akkor már csak alig 2V-ot mérek. Te hogy oldottad meg ezt? Köszönöm előre is!
1. Mert nem túl környezetbarát (sokat fogyaszt teljesen feleslegesen)
2. Mert odacsap ha ráfröcskölsz ;)
(3. nagy)
 
Ja igen, a PC táp tényleg sok lenne.

Sima 9V-os hálózati adapter tökéletes a célra, ha nem akarsz 9-12V-os akváriumot tölteni hetente.

Aukciós oldalakon 5-600 Ft.
177-456-large.jpg


Amúgy most kezdtem neki a következő változatnak, abban már "gombnyomásra vízcsere" is lesz :D
AVR mikrokontroller vezérli, a vízszintet csak óránként nézi, valamivel energiatakarékosabb lesz.
Tudom-tudom, felesleges de miért ne? Biztos megártott a meleg.:)
 
Sziasztok! A relé behúzó feszűltsége 6Volt tehát a 8Voltnak szerintem elégnek kellene lenni. A vízpumpa pedig 12Voltrol megy. Egy ilyen vízpumpa nem vesz fel túl sok ampert egy sima tőltöhöz képest? Nem fogja kilőni a tőltöt?
 
Helló Mindenki! Na végre sikerűlt megcsinálnom az elektronikát. Már csak egy olyan problémám van hogy a két srót a vízben elkezd pezsegni, tehát elektrolízis van. Te ezt nem tapasztaltad tisztelt h.imr3? Ha igen akkor mit tettél ellene? Köszönöm a válaszod előre is!
 
Helló Mindenki! Na végre sikerűlt megcsinálnom az elektronikát. Már csak egy olyan problémám van hogy a két srót a vízben elkezd pezsegni, tehát elektrolízis van. Te ezt nem tapasztaltad tisztelt h.imr3? Ha igen akkor mit tettél ellene? Köszönöm a válaszod előre is!

Hali!

Én nem tapasztaltam ilyet.

Próbálj meg ilyenekből kivett fémet forrasztani a drótra, ezek érjenek a vízbe:
8185.jpg
4927.jpg

Üdv: Imi
 
Helló Mindenki! Na végre sikerűlt megcsinálnom az elektronikát. Már csak egy olyan problémám van hogy a két srót a vízben elkezd pezsegni, tehát elektrolízis van. Te ezt nem tapasztaltad tisztelt h.imr3? Ha igen akkor mit tettél ellene? Köszönöm a válaszod előre is!


Szia!

Alapvető fizika: ha a vízbe egyenfeszültséget vezetsz, megkezdődik a víz bontása, tehát Oxigén, és Hidrogén -re bomlik ami természetesen gáz formában távozik, ezért a pezsgés. Az érzékelést mindenképpen váltóárammal kel megoldani!

Üdv:w-rig
 
Köszönöm az infókat! Én két kis darab 0,9mm saválló hegesztő pálcát használok szonda gyanánt. Szoval azt mondod w-rig hogy ha váltó áramot használok a szondánál akkor nekm jön létre elektrolízis!? Hát ez némileg megbonyolítja a panelt de biztos nem lehetetlen! :)
 
Köszönöm az infókat! Én két kis darab 0,9mm saválló hegesztő pálcát használok szonda gyanánt. Szoval azt mondod w-rig hogy ha váltó áramot használok a szondánál akkor nekm jön létre elektrolízis!? Hát ez némileg megbonyolítja a panelt de biztos nem lehetetlen! :)

Igen,váltóáram a megoldás. Három relével simán megoldod, és semmi bonyolult elektronika nem kell hozzá. A szonda anyaga csak az oxidáció, és ez esetleg felszabaduló ionok miatt fontos,/pld: a réz oldódik ilyen esetben, ami káros az élőlényekre/.
 
Jó reggelt mindenkinek! Figyi w-rig! Én nem vagyok egy elektro zseni csak amolyan szakbarbár. Gondolom váltó áramnál is vissza vet a víz az áram erőségen és nem fogja tudni behúzni a relét. Ezt hogy lehet megoldani, mert gondolom szimpla npn-pnp tranzisztorral nem. Köszönöm előre is a segítséget!
 
aukciós link moderálva-en lehet kapni postával 1,5 dolcsiért pici úszókapcsolót, és máris meg van oldva egy csomó probléma, a következő vízcserés automatizálásomnál én ilyent fogok használni
product_detailed_image_503_984.jpg
 
Én mégis inkább valami hasonlóban gondolkodnék, csak esetleg az üvegen keresztül, tehát kívül egy reed relé, ebből is van egész apró, és az akin beül pedig egy üvegcsőben úszóval egy deodium mágnes, valamikor a riasztóhoz vettem is ilyen nyitásérzékelőt, még kétoldalas ragasztó is van rajta, így simán oda lehet ragasztani az üveghez. Így már csak másik oldalt, vagyis az akin belüli mágnes lebegtetését, és pályán való vezetését kell megoldani.Sajnos amit adnak hozzá az nem lebeg a vízen, viszont még a 18-as bútorlapon keresztül is kapcsolja a relét, detto ugyanúgy néz ki, és akkora is mint a relé.
15736423_dd3f102d7eb2ec945338c8a7592ad8ff_m.jpg
 
Hát ha hiszed ha nem, pont ugyan ez a lehetőség járt az én fejemben is! Így látatlanban azt mondanám, hogy a mágnesre ragasztani kellene egy kis hungarocel félét vagy valamit, szerintem.
 
Sajnos az ára ennek sem olcsó, ahogy a többi hydor terméknek se, 20 ezer körül láttam posta nélkül, külföldi oldalon.Tervben van valami DIY automatikus utántöltés megépítése, de mivel elég nagyméretű úszókapcsolókat találtam, ezért olyan megvalósításra gondoltam,hogy csak eggyel figyelném az alsó helyzetet, és mikor bejelez, akkor késleltetett kikapcsolással működtetne egy ablakmosó szivattyút.
 
Sziasztok!
Hm, kondenzátor elv?
A víz dielektromos állandója (relatív permittivitás) nagyobb mint a levegőé. Nől a kapacitás értéke ha, víz van a két fegyverzet között... De ez csak egy ötlet.

b8933d7367d9e7646b06f86bbe8b47c1.png
víz= 80,4
b8933d7367d9e7646b06f86bbe8b47c1.png
levegő= 1,00059
194e6ffe4e750045519c0b272c482f35.png
vákuum= 8,854 *
99d183f377d3838ed96225c68e64e5da.png
(As/Vm)
2584c9606f369adca423c92c65fa1c04.png
 
Sziasztok!

Mi a helyzet ezekkel a feltöltőkkel? Valaki jutott valamire? Nagyon èrdekelne milyen megoldások válltak be, melyik hogy mükodik?
 
Nem talaltam jobb helyet a kerdesemnek...lassan közeledve a berendezeshez a nagy akival, azt kerdeznem, hogy hogyan töltitek fel vizcserekor a nagyobb meretü akvariumokat vizzel?
Azon dilemaztam, hogy vegyek egy sima tömlöt, amit rakötök valahova.... a csaptelepre, de hogyan? A konyhai csaptelep van legközeleb, de arra csak ra tudok eröszakolni egy tömlöt, gyorskötözövel szoritsam ra? Ez eleg bena megoldas lenne, plane minden feltölteskor. 100 Liter vizet cserelgetni meg annyira nem jo, ugy hogy vödörrel töltögetem.
A fürdöszoba messzebb van, ott van ugye kadtöltö csaptelep, de arra hogyan rögzitek fel egy tömlöt? Nincs ugye menet rajta. Vagy csavarjam fel oda, ahova a zuhanyzo van csavarva a csaptelepre? Lehet kapni olyan szabvanytömlöt, menetes veggel, mint a zuhanycsö, csak mondjuk 10 meter hosszut? Ti mit hasznaltok otthon?
 
Back
Oldal tetejére