• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Diszkoszos Diszkoszos - Növényes

Vasárnap elhoztam a kicsiket... annyira nem is kicsik
smile.gif

Mikor megérkeztünk kicsit kókadtak voltak, kaptak egy kis levegőztetést.



Gyerkőcöt lefürdettem, megetettem. Utána egy nagy levegő, kimertem a halakat, és be az akváriumba.
Elsőre eléggé megszeppentek, igyekeztek megtalálni a legsötétebb sarkot.

Eleresztés után 1-2 perccel:



Kellet 1-2 óra mire elő merészkedtek. Szépen el is kezdték feltérképezni az új helyet. Nem félősek, fényre, mozgásra alig reagálnak. Remélem ez így is marad
smile.gif


A teljes csapat:




Végül egy részlet:

Nem nyitja meg a képeket TAMÁS!!!! így nem látom a gyönyörű új halaidat!!!
 
Gratulálok, nagyon szépek! El tudnám nézegetni itthon én is :), bár biztos sok meló van vele, hogy ilyen szépe legyen.
 
Köszi! Dani, neked is lehet ;) Sőt a 4. Kerületi vizet elég lenne felesbe keverni. Nekem a szekszárdit 9/1 be kell ozmoval.
Amúgy meló az van vele. Napi porszívózás és 25% vizcsere. Napi 4-5 etetés :) de megeri ;)


Gratulálok, nagyon szépek! El tudnám nézegetni itthon én is :), bár biztos sok meló van vele, hogy ilyen szépe legyen.
 
Egy kérdés: mekkora a sepregető garnélád? Nagyon tetszik és előbb-utóbb én is venni akarok pár darabot.
Hangulatos az akvád, még ha az itt megszokott akvákhoz képest nagyon szellős is.
 
Szia Pecás!

Először is köszönöm. :) A szőlőtőkékről le kellett szednem a mohákat, borzasztóan gyűjtötték a retket. Volt még ötletem plusz növényekre, de azt hiszem hosszú távon diszkoszok mellett nem működne. Ez így talán még elviselhető kompromisszum :)

A legyezőm már matuzsálem. Lassan 3 éves. Egy korábbi diszkoszos akiban is éldegélt, aztán az afrikai sügéresben (utunták, és red princessek mellet) éldegélt, utolsó napjait éli szerintem itt. Bírta a 7nk-s vizet, és a 22-est is, 30 fok feletti hőt is :) Költözékor 1 hónapot egy vödörben töltött pár tő anubias társaságában. Szerintem szívós jószágok. Mérete már kb 2 éve nem változik, 4-5cm körül van.

Egy kérdés: mekkora a sepregető garnélád? Nagyon tetszik és előbb-utóbb én is venni akarok pár darabot.
Hangulatos az akvád, még ha az itt megszokott akvákhoz képest nagyon szellős is.
 
Köszi! Dani, neked is lehet ;) Sőt a 4. Kerületi vizet elég lenne felesbe keverni. Nekem a szekszárdit 9/1 be kell ozmoval.
Amúgy meló az van vele. Napi porszívózás és 25% vizcsere. Napi 4-5 etetés :) de megeri ;)
Pff ez a napi melo nekem sok lenne... vegre sikerult beszerelni a CO2-t, de ezzel is eltököltem vagy 2 honapot :D Nalam lassan haladnak a dolgok. Ha lesz javulas majd rakok fel kepet. Uj fenycsovek is vannak, szoval remenykedem. Sajna meg a heti vizcsere+takaritas is nehezen jon ossze, mert tul nagy macera.

Errol jut eszembe, a leeresztos-feltoltos rendszert megcsinaltsd vegul a pincen keresztul?
 
Dani, pedig meló nélkül nincs eredmény! Eddig 22l-es kannákban hordtam fel a vizet a szuterénből. Épp most készül a vizcsere rendszer. Kb fél óra és le lehet próbálni. A teljes automatától még messze van, de így már csak 2 csapot kell nyitni - zárni, meg a szivattyút indítani. Ha van fejlemény, majd publikálom.

Az akvádra meg már kiváncsi vagyok!


Pff ez a napi melo nekem sok lenne... vegre sikerult beszerelni a CO2-t, de ezzel is eltököltem vagy 2 honapot :D Nalam lassan haladnak a dolgok. Ha lesz javulas majd rakok fel kepet. Uj fenycsovek is vannak, szoval remenykedem. Sajna meg a heti vizcsere+takaritas is nehezen jon ossze, mert tul nagy macera.

Errol jut eszembe, a leeresztos-feltoltos rendszert megcsinaltsd vegul a pincen keresztul?
 
Back
Oldal tetejére