• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Diffúzor tisztítása

atti76 said:
Amikor még difim volt a következő tisztítási módot alkalmaztam:
- egy pohárba behelyeztem a difit
- felületére az üveg pereméig Floraszeptet öntöttem, így maradt egy fél óráig
- egy nagyobb fecskendő (60 ml) és egy levegőcső segítségével átszívtam a Florasz.-t, hogy a mélyebb pórusokba is jusson belőle, majd újabb pár milli a felületre
- így maradt kb. 1 órát
- utána leöblítettem, majd a fecskendő (és a levegőcső) segítségével szívva-fújva egy edény vízben kb. 10 x átmostam folyamatosan friss vízzel amíg már egyáltalán nem habzott.
- így max. 7-10 napig ok, utána újra az egészet.

Ugyanezt az eljárást csináltam domestos-sal. Hihetetlen lett az eredmény! Ennyire apró bubikat én még nem láttam. Ráadásul a difi egész felületén jön és olyan mintha ködöt porlasztana. Gyönyörű! :)
1002965medium.jpg
 
Ne küzdjetek a sósav higításával :) Ott van a sima vízkőoldó, teljesen megfelelő erre is. Aztán az az előnye is megvan, hogy nem kell öblíteni vadul. Ha marad benne szer, az simán beoldódhat az akiba, max a PH csökken tőle kicsit - de amilyen kis mennyiség ez, nem is lesz csökkentő ereje... ;)
 
Küzd a fene a higítással.Ráöntöm és kész...azon kívül, hogy tiszta lesz más nem történik. :)
Vízkőoldó próbálva--kicsit gyengébb.
 
jojo said:
Küzd a fene a higítással.Ráöntöm és kész...azon kívül, hogy tiszta lesz más nem történik. :)
Vízkőoldó próbálva--kicsit gyengébb.

Persze, mert az higított sósav ;)

Megvan az az előnye, hogy jóval kevésbé veszélyes.
 
Próbáltatok már PH csökkentő készítményt diffúzor tisztítására? Én megtettem az egyik gyártó PH- folyadékával és működik. Hígítás nélkül rácseppentettem egy keveset a kerámiára és hagytam állni. Utolsó alkalommal egy teljes éjszakát, de tapasztalataim szerint elég egy fél óra is. Egy kis öblítés után vissza az akiba és 1 nap múlva megint olyan fehér, mintha új lenne.
 
mmikee said:
Próbáltatok már PH csökkentő készítményt diffúzor tisztítására? Én megtettem az egyik gyártó PH- folyadékával és működik. Hígítás nélkül rácseppentettem egy keveset a kerámiára és hagytam állni. Utolsó alkalommal egy teljes éjszakát, de tapasztalataim szerint elég egy fél óra is. Egy kis öblítés után vissza az akiba és 1 nap múlva megint olyan fehér, mintha új lenne.
Szia!
Én egy ideig ezt a módszert használtam, azután kíváncsiságból kipróbáltam a domestost, 10 perc múlva tökéletesen tiszta, nem kel várni 1-2 napot és apróbbra is porlaszt szerintem.
 
mmikee said:
Próbáltatok már PH csökkentő készítményt diffúzor tisztítására? Én megtettem az egyik gyártó PH- folyadékával és működik. Hígítás nélkül rácseppentettem egy keveset a kerámiára és hagytam állni. Utolsó alkalommal egy teljes éjszakát, de tapasztalataim szerint elég egy fél óra is. Egy kis öblítés után vissza az akiba és 1 nap múlva megint olyan fehér, mintha új lenne.

Szia!
A Ph- csökkentők hatóanyaga a kénsav. Kérdés a kerámiát, vagy a ragasztót amivel a kerámia beragasztásra kerül ,nem károsítja? Az üvegre hatástalan. Elég agresszív maró anyag töményen. Sztem a gyári tisztítóoldatok vagy a fehérítők a legbiztonságosabbak és sokan eredményesen használjuk. Kicsit macerás meg időigényes de jó. Nekem 2 diffuzorom van 1 használatban 1 pedig tisztán készenlétben hetente váltogatom őket. Ha sérül a kerámia a CO2 porlasztása megváltozik, gyengébb lessz, nagyobb bubikra porlaszt. A következményeket úgyis tudod nem sorolom alga stb...! szerintem maradj a jól bevált megoldásoknál.

Üdv:w-rig!
 
Hm... Arra nem gondoltam, hogy a ragasztásnak árthat. Igazad van érdemes átgondolni. Én is 2 diffúzort használok, az egyiket továbbra is PH csökkentővel tisztítom majd, a másikhoz pedig talán a superge-t fogom kipróbálni. A diffúzor, nem egy nagy minőség (bár nagyon szépen teszi a dolgát), úgyh egy kis próbálgatást megér. Kíváncsi vagyok, h fogok-e minőség romlást tapasztalni.
 
mmikee said:
Hm... Arra nem gondoltam, hogy a ragasztásnak árthat. Igazad van érdemes átgondolni. Én is 2 diffúzort használok, az egyiket továbbra is PH csökkentővel tisztítom majd, a másikhoz pedig talán a superge-t fogom kipróbálni. A diffúzor, nem egy nagy minőség (bár nagyon szépen teszi a dolgát), úgyh egy kis próbálgatást megér. Kíváncsi vagyok, h fogok-e minőség romlást tapasztalni.

Szia!
:!: Hát nem értem az elméleted:"diffúzor, nem egy nagy minőség (bár nagyon szépen teszi a dolgát), úgyh egy kis próbálgatást megér. " :eek: szerintem ha Superge-t használsz az eggyik difi tisztításához ami tökéletes a célnak, a másikat meg ph csökkentővel kár lenne 1 jó diffuzort esetleg tönkretenni felesleges pénzkidobás ja és vész esetén éppen nincs tarcsiba difi. Vehetsz egy másik difit ha tönkremegy és a ph- od is odalessz. A kisérletezés árán 1-2 havi növénytáp bizti megvehető ,hasznosabbnak tartom mint difi-kontra-ph mínusz kísérlet!! Egyszerűen felesleges. De nem szólok bele Te dolgod csak jótanács volt!

Üdv:w-rig!
 
Jogos a felvetés, de az egyik ismerősömnek van superge, abból kérek majd keveset, vagy a másik is használ valamit (hirtelen nem tudom mit), lehet h tőle kérek. Így gazdaságos. De amúgy lehet fölösleges kísérletezgetni és meg kellene nekem is venni egy jó tisztító oldatot. Csak hát a kíváncsiság.... :)
 
Sziasztok!

Sok szert kipróbáltam már a tisztításra, és sokáig a domestos jött be. Sajnos túlságosan sűrű, így a kerámia mélyebb pólusaiba nem jut le, így clorox-al hígítottam. Ez egész jó eredményt hozott, csak néhány ruhám ment tönkre a néha kifröccsenő keveréktől. (rögtön megmarta a ruhákat)

Sajnos hiába áztattam órákat, használtam fecskendőt a tisztításhoz egy idő múlva (3-3,5hónap) már láthatóan sárgás volt a kerámia és több helyen megjelent az eltüntethetetlen barna alga is. Végső elkeseredésembe tegnap nyomtam a kerámia tetejére egy kevés vízkőoldót.
Rögtön elkezdte lemarni a lerakódást, és 1 perc után hófehér algamentes felületet kaptam! Most nagy a boldogság!!!
:D
 
Szia Tarakos!
Nem akarok kötekedő lenni, de szerintem a vízkő oldó előbb vagy utóbb a kerámiát is meg fogja marni. Lehet, hogy nem így van, de jobb félni mint megijedni...
Minden jót!
Roli
 
Osztom a véleményedet,szerintem is kárt tehet benne a vízkőóldó.

Szerintem azért marad sárga,mert túl sűrű az oldat(?)
Próbáld meg víz és sima Clorox kb. egy egy arányú keverékével.Fél , egy óra és hófehér.Én Így használom már régóta,kiváló eredménnyel.Belülre is lehet fecskendővel nyomni, utána ne feljtsd el jól ki is mosni.
 
Kívül, belül fecskendőzöm, és a clorox sajna nem hozott végső megoldást eddig. A domestos volt a tuti, de volt ezzel is némi algám. (a kerámia valamiféle porcelánból van, azt meg nem illene megmarnia a sósav és társainak szerintem.)

Az biztos, hogy tovább kísérletezek vele és akkor legalább lesz pozitív vagy negatív tapasztalatunk hosszabb távon is. (nem drága ada difi, tehát pótolható, ha gond lesz. Bár ha eltörik akkor szerintem reaktorra váltok))
 
Sziasztok!
Csak egy ötlet de tervezem tesztelni a jégecetet (tömény ecetsav).
Szerintem abból ha marad is nyomnyi mennyiség nem tesz kárt az élővilágban.
Meg szerintem a kerámiában sem, és talán jobb a hatásfoka, mint a sima ecetnek. ;)
Esetleg valakinek tapasztalata erről?

Megj.:
Most néztem mennyibe kerül a Superge Green Aqua-nál. Sztem mégse kísérletezgetem, sok helyen
híve vagyok a DIY-nek, de ennyit egy biztos elsőrangú cuccra szerintem megéri ráfordítani.
 
Fültisztito porlasztó :) csak ugy proba képpen, barkácsolni vágyó vendégeinknek. :)
 
Én fodrászkellék szaküzletben vásároltam hidrogén-peroxidot, 35%-os, 1l úgy 800 Ft volt. Nem akarták kiadni, mivel fodrász felhasználásra betiltották, de elmagyaráztam neki, hogy mire kell és a hajamból valószínűleg látta, hogy ilyen téren nem vagyok egy különc, szóval kiadta. :thumbup: Viszont valaki írta ezelőtt, hogy nem veszélyes, ez azért nagyon nem igaz, az igaz hogy vízre és oxigénre bomlik, de addig az élőlényekre, növényekre gyilkos! (szép buborékfelhő mellett elrohad minden, tapasztalat) :evil: ! Én egy befőttes üvegbe kiveszem a diffúzort, öntök rá pár ml-et a kerámiára, majd később még pár csepp és felöntöm az egészet vízzel, majd megint kicsivel később 2-3x tiszta vízzel újra felöntöm, leöblítem, közben kicsit fogkefével megkefélem (megjegyzem mintha semmit sem csinálnék), de 2 nap és gyönyörűen letisztul (elhal rajta az alga). Sok valószínűleg nem kerül bele, mert amikor lekapcsolom, marad benne gáz, ami nem engedi, hogy befolyjon.
 
JBL Power Clean tisztító oldatot használok a diffúzor tisztítására. 500 ml koncentrátum, 1 literes flakonban, amit fel kell tölteni vízzel. Külön kis üvegem van csavaros tetővel amibe raktam egy kicsit, és abba áztatom egy éjszakát ha tisztítani kell. Nem csak egy használatra jó! Többször lehet benne tisztítani mielőtt le kéne cserélni. De nem csak a diffit hanem o2 porlasztóköveket is ebbe tisztítom.
Nem vészes az ára, nagyon sokáig elég.
 
Back
Oldal tetejére