• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

DevelopinG GardeN

AqSanyi

Főkertész
Sziasztok!
Szeretném bemutatni a lassan fél éves akváriumomat.

Indítás: 2012.12.17

Technikai adatok:
Akvárium: 90x45x45 10mm üveg Opti White
ADA Garden Mat
Aljzat: ADA aljzat adalékok, ADA táptalaj, ADA Amazonia normál és Powder type
Bútor: saját készítésű ADA stílusú mahagóni
Szűrő: EHEIM 2075
Világítás: ATI 4x39w dimmelhető
Fűtés: Hydor ETH 200w (csak télen)
Co2: 5kg palack, Papillion reduktor, Aqua Medic mágnesszelep, ADA visszafolyásgátló 2db, ADA buborékszámláló, GW Atomizer, ADA drop checker, ADA co2 átlátszó csövezés
Levegőztető: Schego 150lph
Áramoltató: NeWave NWA 800-1600
Skimmer: EHEIM
Hőmérő: ADA átlátszó

Dekorációk:
ADA dekorhomok, Reed Moor fák, Fuji kő

Karbantartáshoz használt eszközök:
Vízcseréhez: 1db 60l hordó, 1db 30l hordó, EHEIM Compact+ 2000 minipumpa, 1db szimpla csap, 1db dupla csap, D&D RO 283l /nap, 14m átlátszó cső
Növénykhez: ADA egyenes csipesz 30cm, UpAqua hajlított tűhegyű csipesz, ADA hajlított olló 17cm, ADA páfrány kötöző, ADA moha kötöző
Víztesztek: Seachem Ammonia alert, Seachem PH alert, Tetra GH/KH cseppteszt, ADWA TDS mérő
Üveghez: ADA superge, ADA algakaparó

Tápszerek:
ADA Brighty-K, ADA Step1, jelenleg Step2, Easy Carbo

Növények:
Lilaeopsis TC, Ammania Monsai TC, Staurogyne repens, Echinodorus Tenellus, Myriophyllum mattogrossense, Rotala sp. Green, Micranthemum umbrosum, Taxiphyllum sp. Spiky, Ludwigia arcuata, Pogostemon stellata, Ricardia chamedryfolia, Cryptocoryne parva, Hemianthus micranthemodies, Microsorum sp. Trident, Hygrophila pinnatifida

A kezdet...
2012


Blum by sandorkoszegi, on Flickr


bútor by sandorkoszegi, on Flickr


lábazat by sandorkoszegi, on Flickr


Red Moor by sandorkoszegi, on Flickr

Folyt. köv.

Üdv.
AqSanyi
 
Eddig franko!!türelmetlenül värom a toväbbi kepeket.Mindenesetre a felszerereltseg,technika ahogy a Sväjciak mondjäk:TIP-TOP.;)
 
Gratula! ezekben a redmoorokban első ránézésre is komoly lehetőségek rejlenek ... :)
 
Sziasztok,

Ott tartottam, hogy áztak a fák a RO vízben. Miért RO? Nem szerettem volna, ha vízkőperem alakul ki az akva oldalán és alkalom nyílt kipróbálni a vízfeltöltés és leengedés folyamatát.
Kicsit visszaugrunk az időben. Vadásztam a megfelelő méretű hordókat, ki volt centizve a hely. Találtam egy klassz kis mezőgazdasági boltot. Először a 60l hordót vettem meg, mert a 30l -es verzió nem volt raktárkészleten. Nagyjából 2 hét alatt meglettek a hordók és a hozzájuk tartozó csapok. Úgy oldottam meg a dolgot, hogy amint megtelik a 60l -es hordó a túlfolyó csapon átcsorog a kisebbik hordóba a többlet. Itt jön a második csap, túlfolyóként szolgál a kisebbik hordón. Megmenthet az elázástól! A hordok elöttem a csapok a kezemben. Most jön az a rész, hogy 25mm-es furat kell a csapoknak. Itt volt egy kis fejtörés. 2 nap múlva kaptam kölcsön egy lépcsőzetes fúrot, megoldotta a problémát. Kezdőthetett a konyha szétszedése!


hordó by sandorkoszegi, on Flickr


lépcsőzetes fúró by sandorkoszegi, on Flickr


konyha kicsit másképp by sandorkoszegi, on Flickr


D&D RO by sandorkoszegi, on Flickr

A RO készülék beszerelését hosszas tanakodás után magam oldottam meg. Ki kellett cserélni egy szelepet, ami a víznyomáson is segített!


nyomáscsökkentő szennyeződés by sandorkoszegi, on Flickr


RO leágazás by sandorkoszegi, on Flickr

Ugrás előre az időben. Decemberi hónapot írunk... Nagyon vártam a GA-ban megrendelt Tropica növénykéket. A rendelés leadást megelőzően Nigro segítségével összeválogattuk a megfelelő növényeket. Nagy lelkesedésemben a hetek múlásával megtetszett még egy két nővény, amit azonnal beszereztem :) Egy része azóta kikerűlt, mert nem illet a scape-be.
Eljött a nap, csörrent a telefon... átvehetőek a növények.


Tropica csomag :) by sandorkoszegi, on Flickr

Elekzdődőtt a scape kialakítása és a 3napos ültetési maraton...

Folyt. köv.

Üdv.
AqSanyi
 
Sziasztok!

Az összes fát beáztattam, annak ellenére, hogy tudtam csak egy részét fogom felhasználni. Elővettem a dekopirfűrészt és elkezdtem a számomra szimpatikus ágakat levagdosni.
Ráment 2 fűrészlap, de megérte :) Az első gondot az jelentett, hogy egy időben végeztem a növények előkészítését és a scape berendezését. Az alap ötletet egy a 2012-es IAPLC TOP 200 akváról készűlt kép adta. Feleségemnek ez tetszett a legjobban :)
A kezdetek kezdetén elhatároztam, hogy az ADA Book (Biblia) szent írása alapján végzem a telepítést és üzemeltetést. Értsétek itt az aljzat adalékokat az ADA talaj rendszert, folyékony tápokat, baktérium indítót és minden jól ismert terméket, módszert. Persze lettek kivételek, ilyen például a BioRio (egyenlőre).
Volt egy növény, amit mindenképp szerettem vona! Ő a Lilaeopsis brasiliensis. A szerelem még a GA-ban kezdődött, mikor is megpillantottam Keymaker megkövesedett fás akváriumát! Aki látta tudja, hogy mit érezhettem!


Red Moor a darabolás elött by sandorkoszegi, on Flickr


Előkészítés by sandorkoszegi, on Flickr


ADA aljzat adalékok by sandorkoszegi, on Flickr


ADA Penac by sandorkoszegi, on Flickr


Talajrendezés by sandorkoszegi, on Flickr


Aljzat építés by sandorkoszegi, on Flickr


Amazonia betöltés by sandorkoszegi, on Flickr


Dekorhomok by sandorkoszegi, on Flickr


Legózás by sandorkoszegi, on Flickr


Első feltöltés by sandorkoszegi, on Flickr

A fűvet különös odafigyeléssel ültettem, szigorúan szálanként :) Ez egy következő történet.

Folyt. köv.

Üdv.
AqSanyi
 
Sziasztok!

Ott tartottam, hogy nyomkodtam be az aljzatba a fákat igen lelkesen. Eközben a növények jó ideje emers életüket élték, ami jobban fokozta az izgalamat és a kapkodást, ezt megfejelte a fáradság. De térjünk is vissza a scape kialakitásához. A fák a hejükre kerültek, kezdetét vette a növények ültetése, melyhez nagyon nagy segítségemre volt egy 30cm hosszú ADA tűhegyű egyenes csipesz. Azt hinné az ember, hogy elhanyagolható egy ilyen eszköz használata, lassan fél éve folyamatos használatban van! Örök hála érte kedves Feleségemnek, Tőle kaptam 2011 karácsonyára! Sikerűlt szálanként elültetnem a Lileaopsist. A jobb oldalon dolgoztam 1-2 órája, amikor is észrevettem a jobbra ágaskodó vaskosab ág nem illik a képbe. Persze otthagyhattam volna... Nem hagytam, nem tudtam volna megbékélni a gondolattal, hogy nem tetszik a látvány és változtatthattam volna rajta! A fa, melyhez tartozik az a bizonyos ág, jó mélyen volt. Kihúztam! A fű nagy része szépen felúszott, ezt megkoronázta a táptalaj, ami szépen elöbukkant. Ennek egyik következménye az igen magas talaj lett. Ez utóbbi, mint kiderült jól jött. Késő este fejeztem be az első napi ültetést. Feltöltöttem vízzel az akváriumot és indítottam a szűrőt. Ez meghatározó esemény volt a következő napok tekintetében. A második, majd harmadik nap víz alatt ültettem a növényeket, ide tartozik még a maradék 5-7 doboz Lileaopsis is. Volt olyan nap, hogy elfelejtettem enni, úgy belemerűltem. Amikor jött a futár az ebéddel, meglepődött az elé táruló káoszon. Cső keresztbe - kasul, törölközők, tálcán növények, kövek, fák és a többi. :)


Lileaopsis by sandorkoszegi, on Flickr


Bonsai by sandorkoszegi, on Flickr


TC és egy kis moha by sandorkoszegi, on Flickr


ADA 30cm by sandorkoszegi, on Flickr


Előkészítés by sandorkoszegi, on Flickr


Staurogyne by sandorkoszegi, on Flickr


Bal oldal by sandorkoszegi, on Flickr


Fű telepítése by sandorkoszegi, on Flickr


Jobb oldal by sandorkoszegi, on Flickr


Jobb oldal, mindjárt kész :) by sandorkoszegi, on Flickr

A világitási idő beállításáról és a kezdeti tápozásról, indító baktérium adagolásáról, vízcserékről a következő bejegyzésemben írnék.

Folyt. köv.

Üdv.
AqSanyi
 
Sziasztok,

Lassan a végéhez közeledett az ültetés. Sajnos lett egy jó tenyérnyi rész, ahová nem tudtam ültetni, mert a fát nem tudtam elég mélyre visszanyomni a talajba, körülbelül 2cm talaj takarta. Pár napon belűl öntöttem még rá talajt, ez megoldotta a problémát. Késöbb jobb hárúlra is kellett még beöntenem kb. 1,5l Amazoniát.
Kezdeti világítási idő: Első héten csak 1 csatorna világított 100% fényerővel, napi 4órában. Második héten emeltem +1 órával. Harmadik héten szintén +1 óra. Negyedik héten már 7 órában világítottam, de még csak 1 csatornával. Negyedik hét közepén felkapcsoltam a második csatornát +2 órában a világitási időszak felénél. Ötödik hét közepén már a második csatorna is 4 órában pirított. Hatodik hét közepén már 6órát világított a 2. csatorna. Hetedik hét közepén már napi 7órában ment a 2. csatorna is.
CO2 beoldás: az ADA Book szerint csináltam, azaz 1buborék/ másodperc, egészen a harmadik hétig, ahol már 2bubi/másodperc ment. Két hónap elteltével 3bubi/másodperc, nagyjából most is ez megy.
Tápozás: ezt is az ADA Book alapján oldottam meg :) Első naptól kezdve ment a Brighty K és EasyCarbo is. Egy hét után indult a Step1, Három hónap uátán váltotta a Step2
Vízcserék: szintén a könyv utasításait figyelembe véve cselekedtem. Annyiban tértem el, hogy az első három nap kb. 12óránként lecseréltem a víz felét, ezt követően 1. hét végéig napi 1/2 vízet cseréltem. Második héten minden másnap 1/2 víz csere. Harmadik héten 2nap szünet, majd ismét 1/2 víz csere. Negyedik héten cseréltem egyszer a hét közepén, majd vasárnap 1/2 vízet. Mostanáig minden vasárnap cserélek heti 1x 1/2 vízet. Green Bacter-t is vízcseréknél adagoltam és adagolok a mai napig.


Moha kötözés by sandorkoszegi, on Flickr


Mohák by sandorkoszegi, on Flickr


Ületés után by sandorkoszegi, on Flickr


akva frissen by sandorkoszegi, on Flickr

Folyt. köv.
Üdv.
AqSanyi
 
Ezt a naplozäst tudom ertekelni!!Minden reszletesen leirtäl!!;)Remelem folyt-köv.Amugy nekem is van egy hasonlo ültetö tälcäm. (y)
 
Szia!

Ez nagyon alapos, precíz és részletes lett! :eek: Nagy türelmed van/volt hozzá, hogy így szálakra szetted, de gyönyörű is lett!
Érdeklődnék, hogy a szűrő befolyó részén mi az a szürke? Abban is van valami szűrőanyag esetleg?
 
Szia!

Ez nagyon alapos, precíz és részletes lett! :eek: Nagy türelmed van/volt hozzá, hogy így szálakra szetted, de gyönyörű is lett!
Érdeklődnék, hogy a szűrő befolyó részén mi az a szürke? Abban is van valami szűrőanyag esetleg?

Szia!

Örülök, hogy tetszik!:)
A szűrőhöz járt ajándékba. Előszűrő, durva szivacs van benne.

Üdv.
Sanyi
 
Szia!
Nagyon pompás, grat! (y)
Az elválasztó műanyagokkal tervezel esetleg valamit? Így maradnak vagy esetleg cseréled őket?
 
Szia!
Nagyon pompás, grat! (y)
Az elválasztó műanyagokkal tervezel esetleg valamit? Így maradnak vagy esetleg cseréled őket?

Szia!
Köszönöm! :) Az elválasztó lapok folyamatosan vándorolnak egyik helyről a másikra. Most nem ennyire feltünő, de van bent jópár. Szélmalom harc a garnikkal, hogy ne tudják behordani az aljzatot a dekorhomokra!
 
Sziasztok!

Egy hetesen így nézett ki az akvárium. Naponta ment az 50%-os vízcsere!


Day 7 by sandorkoszegi, on Flickr

Felülről. Látszik, hogy még csak 2 cső világított!


Top by sandorkoszegi, on Flickr

2hét elteltével bekerültek a karbantartó csapatok.


Ők is az első csapatot erősítik :) by sandorkoszegi, on Flickr


Megérkeztek az első lakók :) by sandorkoszegi, on Flickr

1hónap elteltével megjött a 40fős neon csapat!


1 hónap elteltével megjött a 40 fős neon csapat by sandorkoszegi, on Flickr

30. nap

Itt már csak heti 3 vízcsere volt.


Day 30 by sandorkoszegi, on Flickr

40. nap
Itt már csak heti 1 vízcsere volt.


Day 40 by sandorkoszegi, on Flickr

Folyt. köv.

Üdv.
AqSanyi
 
Back
Oldal tetejére