• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Dennerle talajok

Sziasztok.
Tegnap megérkezett a GA rendelésem...
Ezeket a talajokat választottam:
Dennerle DeponitMix Professional 9in1 növény táptalaj - 2.4kg 50-70 literre
Dennerle Scaper's Soil általános növénytalaj - 8l

Tapasztalataim az ültetésnél nagyon jók!
Igaz a táptalaj mikor kibontottam nálam nem volt nedves már.
A fedőréteg nagyon tetszik és roppant könnyű volt benne az ültetés!

Itt is elengedhetetlen az első pár hét sűrű vízcsere?
Üdv
 
Sziasztok.
Tegnap megérkezett a GA rendelésem...
Ezeket a talajokat választottam:
Dennerle DeponitMix Professional 9in1 növény táptalaj - 2.4kg 50-70 literre
Dennerle Scaper's Soil általános növénytalaj - 8l

Tapasztalataim az ültetésnél nagyon jók!
Igaz a táptalaj mikor kibontottam nálam nem volt nedves már.
A fedőréteg nagyon tetszik és roppant könnyű volt benne az ültetés!

Itt is elengedhetetlen az első pár hét sűrű vízcsere?
Üdv

Szia!

Én is gondolkodom ebben a talaj/aljat kombinációban is. Esetleg abban van tapasztalatod, hogy dombok emelésére mennyire alkalmas, mennyire marad meg?

Köszönöm!
 
Sziasztok.
Tegnap megérkezett a GA rendelésem...
Ezeket a talajokat választottam:
Dennerle DeponitMix Professional 9in1 növény táptalaj - 2.4kg 50-70 literre
Dennerle Scaper's Soil általános növénytalaj - 8l

Tapasztalataim az ültetésnél nagyon jók!
Igaz a táptalaj mikor kibontottam nálam nem volt nedves már.
A fedőréteg nagyon tetszik és roppant könnyű volt benne az ültetés!

Itt is elengedhetetlen az első pár hét sűrű vízcsere?
Üdv

És még egy kérdés, ha esetleg erre járnál... :) A Scaper's Soil-t át kellmosni haszánlat előt, vagy mehet rögtön az akvába, mint az amazónia?
Köszönöm!
 
George Farmer mondta nekem, hogy ezek az általános növénytalajok gyakorlatilag korlátlan ideig használhatók, mert megkötik a folyékony táppal bevitt tápanyagokat, és elérhetővé teszik a gyökerek számára is. Most akkor erre alapozva kérdezném, hogy szükséges-e táptalajt rakni még a Dennerle Scaper's Soil alá, ha első naptól fogva megy bele a Green Aqua Micro, macro?
 
George Farmer mondta nekem, hogy ezek az általános növénytalajok gyakorlatilag korlátlan ideig használhatók, mert megkötik a folyékony táppal bevitt tápanyagokat, és elérhetővé teszik a gyökerek számára is. Most akkor erre alapozva kérdezném, hogy szükséges-e táptalajt rakni még a Dennerle Scaper's Soil alá, ha első naptól fogva megy bele a Green Aqua Micro, macro?

Nem szükséges. De ha az a kérdés, hogy van e előnye a táptalajnak agyagos talaj alatt, akkor azt mondom igen. Főleg, ha erős fényt is használsz és CO2 is megy.
 
Nem szükséges. De ha az a kérdés, hogy van e előnye a táptalajnak agyagos talaj alatt, akkor azt mondom igen. Főleg, ha erős fényt is használsz és CO2 is megy.
CO2-t semmiképpen nem tervezek. Pontos adatot nem tudok mondani a fénnyel kapcsolatban, ablakban lesz az akvárium és lesz fölötte egy 6W 8000K növényes LED lámpa a borúsabb napokra.

Manado-val ugyanez a történet, vagy az alá már kell táp? Csak azért kérdezem, mert ott akarok gyepet növeszteni egy 6L-es műanyag dobozban, amit később ültetnék át ebbe a talajba.
 
Sziasztok!
Dennerle DeponitMix Professional 9in1 + Ada Amazonia lesz az akiban.
Tegyük fel megcsinálom a hardscape-et és beöntöm a talajt, majd több hét múlva jönnek csak a növények és az aki feltöltése.
A dennerle talajt (mivel elvileg nedves a dobozban) érheti valami hátrány emiatt?

Köszi
 
Sziasztok!
Gondolkodom a 72 literes akva bontásán....
Jelenleg csak egy kevés Amazonia van benne, azt fel akarnám turbozni vagy Dennerle vagy Tropica talajjal...
A gondom az, hogy a jószágokat vissza is akarom telepíteni, átépítés után....
A Dennerle talaj is ad le olyan ammónia csúcsot, mint az Amazonia?
Kicsit tartok tőle, ha beborítok vagy 6-8 kg friss aktív talajt...
 
Sziasztok!
Gondolkodom a 72 literes akva bontásán....
Jelenleg csak egy kevés Amazonia van benne, azt fel akarnám turbozni vagy Dennerle vagy Tropica talajjal...
A gondom az, hogy a jószágokat vissza is akarom telepíteni, átépítés után....
A Dennerle talaj is ad le olyan ammónia csúcsot, mint az Amazonia?
Kicsit tartok tőle, ha beborítok vagy 6-8 kg friss aktív talajt...
Az Amazonia 2-nek is már alacsonyabb a tápanyag tartalma nem?
A dennerle-bol melyiket? Mert ott meg a shrimp king a "lightosabb" ha jól tudom.
 
Az Amazonia 2-nek is már alacsonyabb a tápanyag tartalma nem?
A dennerle-bol melyiket? Mert ott meg a shrimp king a "lightosabb" ha jól tudom.
Dennerle scaper’s soil-ra gondolok.
Szerintem az Amazonia light még kockázatos. Nem tudom hová tenni a halakat, garnikat.
Ezért indítanék rögtön...
 
Dennerle scaper’s soil-ra gondolok.
Szerintem az Amazonia light még kockázatos. Nem tudom hová tenni a halakat, garnikat.
Ezért indítanék rögtön...
Szia. En bejaratott szuro mellett inditottam amazoniaval es shrimp kinggel is 60 liter korul. Nigro Attila javasolta, hogy mehet csak tartsam szigoruan a vizcsereket. Emiatt nem volt pusztulasom.
 
Szia. En bejaratott szuro mellett inditottam amazoniaval es shrimp kinggel is 60 liter korul. Nigro Attila javasolta, hogy mehet csak tartsam szigoruan a vizcsereket. Emiatt nem volt pusztulasom.
Köszi. A Dennerle elvileg nem olyan felturbozott, mint az Amazonia. Akkor lehet megpróbálkozom vele.
 
A legtöbb táptalaj ennyi ideig bírja CO2 és sok fény mellett

No igen, ezen azert jot nevettem.
  • Active nutrients for up to 8 years of magnificent plant growth
Mondjuk az "up to" val nem nem hazudnak borzalmasan nagyot. Gondolom zsakban elvan addig XD
 
Back
Oldal tetejére