• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Dennerle talajok

Ha jól emlékszem, akkor az ammónia csúcs nem attól függ, hogy aktív talajról van szó vagy sem. Bizonyos típusok okoznak "kezelendő" ammónia csúcsot, de nem mindegyik, ha jól emlékszem. Általános, de nem aktív talaj pl. a Manado, de ha jót akarsz, akkor nem szivatod vele magad. Véleményem szerint, ha bejáratott szűrőt és "használt" vizet használsz, akkor a "kész" baktérium telepek miatt gyorsabban elmúlnak az ammónia-csúcsok. Persze ezt ne vedd 100%-nak. Javaslom megvárni, amíg valaki hozzáértőbb is benéz és elmondja a véleményét.
 
Sziasztok!
Egy meglévő akvárium talaját szeretném cserélni a következőre:
D. DeponitMix Professional 9in1 + D. FB1 Substrate Start
D. Scaper's Soil általános növénytalaj
A kérdésem a következő: A már meglévő halakkal mit tudok kezdeni? Mi történik ha egyből visszakerülnek ők is (nem nagyon tudom hova rakni őket)?
Köszönöm a tanácsokat előre is.
 
Tarts meg annyi régi vizet amennyit tudsz. A szűrő folyamatosan menjen egy vödörben. Így visszamehetnek a halak.
 
Köszönöm , így tettem, 120lt tartottam meg, fél nap után még jócskán zavaros a víz, halak egyenlőre várakoznak. A talaj amúgy tökéletes, de majd ha készül egy napló úgy is meglátjátok ;)
 
Sziasztok!
Dennerle Scaper's soil ált. növénytalajt használok 30l-es Nanoba. Hétvégén szeretném "szétrobbantani" (aljzat csere, növénycsere stb.). Maradt még múltkorról 2,5kg talajom, de az nem lenne elég az új installhoz. Kérdés, hogy a jelenleg bent lévő, fél évig használt talajból használhatok fel valamennyit vagy az kuka és inkább vegyek frisset? Köszi a válaszokat! :)
 
Átmosod a jelenleg az akvában levő talajt tésztaszűrőn, a tetejére 1-2 centi vastagon a megmaradt 2.5 kiló "új" talaj és annyi.
 
Szia! Szerintem a felső réteget, amely nem keveredett a táptalajjal nyugodtan felhasználhatod! :)
 
Az összeset felhasználhatja, ezt mondom, csak át kell mosni alaposan. :)
Nem írta hogy használna külön növényi táptalajt alatta... de ha igen, azt is ki lehet mosni.

Az új talajból azért szoktunk rakni az újrahasznosított régi fölé, hogy ha mégsem volt teljesen tökéletes az átmosás, ne oldódjon ki belőle tuti semmi tápanyag.
 
Sziasztok,
Ilyennel indítanám az akváriumot:
http://www.greenaqua.hu/hu/dennerle-deponitmix-professional-9in1-noveny-taptalaj-2-4kg.html
Azt írja, hogy nedves, hogy a bacik életben maradjanak...
Szerintetek ha összerakom a hardscape-et, de csak egy hét múlva töltöm fel vízzel, akkor nem döglik be?
Direk azért vettem ezt, hogy bacikultúrával ne kelljen bajlódni...
Köszi!

Az a baci, ami a zsákban életben marad (szállítás, raktározás, akár 5-10°C-on is, vagy júliusi melegben), túl fogja élni az akvárium amúgy kellemes klímáját is :) Maximum spriccflaskával nyomjál rá 1-2 dl vizet mielőtt ráteszed az általános talajt.
 
Nyilván ha nyirkosan tudja tartani a talajt indulásig akkor ok. Bár nem tudom, hogy a pangó vízhez mit szólnak a bacik...
 
Köszönöm mindkettőtöknek a válaszokat! Valószínűleg a 2 között fogom megtalálni az igazságot... szóval max 1-2 napig hagyom víz nélkül, de berendezés előtt mindenképpen megnedvesítem!
 
Back
Oldal tetejére