• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Dennerle Crystal CO2 szett

viktorlantos

Alapító
Admin
Tegnapi nappal elérkezettnek érzem az időt, hogy írjak erről a cuccról. Nem szoktam technikákat kritizálni, de ez a termék olyan szinten hulladék, hogy szeretnék mindenkit megkímélni egy vaskos kiadástól.

Elsősorban azért vettem mert múlt évben az exotica standon olyan jól nézett ki a Dennerle nanói mellett. Akkor még csak akit vettem, de később megrendeltem az osztrákoktól ha jól rémlik. Crystal Nano szett 2 dobozban. Az egyik dobozban a patron nyomáscsökkentő és a patron talp volt. A másikban bubiszámláló, visszzafolyásgátló, difi és levegő cső.

Már akkor rendeltem 3 patront a szett mellé hogy legyen tarcsiba, mert nehezen volt elérhető.
A 40 ezer forint feletti ár csak erős idegzetű, fanatikusoknak való eleve, akik hajlandóak rászánni a zsetont, mivel ennyiből egy nagyomásű rendszer is kihozható.

Az első rossz tapasztalatok a reduktor felcsavarásakor történtek. A reduktor olyan technikával van megcsinálva, hogy a patront hosszas csavargatás után tudod csak lezárni. Addig ereszti a gázt, ahogy csavarod. volt, hogy akkor is eresztette amikor tökig fel volt csavarva. Így 1 patront kivégeztem eleve feltekeréssel, de a többinél is lutri volt mennyi szökik el a feltekerés alatt a kis 80grammos patronból. A reduktor miután fel lett szerelve is bizonytalanul működött. Ahogy Balázsnál láttam ez nem egyedi gyakorlatilag az övé is használhatatlan.

A bosszankodások után a következő a műanyag visszafolyásgátló volt amivel tele vannak a fórumok, hogy azonnal átengedi a vizet. Nálam 2-3 nap után gyakotlatilag semmilyen funkciót nem látott el.

A Dennerle nano difijét még használtam az ADA nanó akimban a nagynyomású mellé, de tegnap elegem lett belőle és lecseréltem. A kis akváriumom algásodott minta fene hónapok óta. A Dennerle nanó difije túl kis hasznos kerámiával egyszerűen alkalmatlan egy 20 literes akvárium megfelelő co2 ellátására is. Hónapokig használtam minden más okot kiküszöböltem. Tegnap betettem egy nagyobb difit 2 óra múlva bubizápor volt és vissza kellett vennem a gázból.

A meséhez hozzátartozik, hogy a dennerle difit hetente takarítottam ennek ellenére produkálta a fentieket.

Nem tudom mennyit adtak el ebből a hulladék szettből, de nagyon sajnálom azokat akik ilyen rendszerrel ismerkednek meg a CO2-vel.
40 ezer forintot elköltve és csak a bosszúság marad utána.

Nálam a dobozban van az egész, ha valami fanatikusnak kell minimális áron odaadom, de én biztos nem használok többet ilyen cuccot.
 
Részvétem a cuccért!
Ilyen esetekre nem használható a fogyasztóvédelem!?
Eleve amit írtál a palack felhelyezéséről!
Az katasztrófa!
Nem, hogy bosszankodok, hogy a drága CO2 még szívjam is be??? :D
 
SlyChocolate said:
Részvétem a cuccért!
Ilyen esetekre nem használható a fogyasztóvédelem!?
Eleve amit írtál a palack felhelyezéséről!
Az katasztrófa!
Nem, hogy bosszankodok, hogy a drága CO2 még szívjam is be??? :D

Én csodálkozom, hogy ez a cucc még kereskedelmi forgalomban lehet. Sajnos ausztriából rendeltem. És a garancia sem ér egz fabatkét sem, mert Balázs (keymaker) cucca detto ugyanez.

Ha alkalmam nyílik kipróbálom az ADA hasonló szettjét, hogy csak egy rosszul sikerült másolat a Dennerle, vagy eleve a patronos rendszerek ennyire gázosak. Amit az ADA rendszerből láttam legalábbis a többi alkatrész az pozitív (minőségi cuccok), így igazából a patron becsavarásra lennék kiváncsi annál a rendszernél.

fogyasztóvédelem egyébként egy nagy nulla ebben az országban.... sajnos.
 
Szia!
Konkrétan melyik szettel jártad meg a kettő közül:
- Dennerle CO2 Crystal-Set 125
- Dennerle CO2 Nano Set 80g
Én a Crystal-Set 125 vásárlásán gondolkodom, de ha ez a problémás akkor inkább kihagyom.
Más kérdés: 40 literes akváriumhoz napi hány gramm CO2-vel kell számolni általában? Palack vásárlás miatt kérdezem.
 
egedzs said:
Szia!
Konkrétan melyik szettel jártad meg a kettő közül:
- Dennerle CO2 Crystal-Set 125
- Dennerle CO2 Nano Set 80g
Én a Crystal-Set 125 vásárlásán gondolkodom, de ha ez a problémás akkor inkább kihagyom.
Más kérdés: 40 literes akváriumhoz napi hány gramm CO2-vel kell számolni általában? Palack vásárlás miatt kérdezem.

viktorlantos said:
Elsősorban azért vettem mert múlt évben az exotica standon olyan jól nézett ki a Dennerle nanói mellett. Akkor még csak akit vettem, de később megrendeltem az osztrákoktól ha jól rémlik. Crystal Nano szett 2 dobozban. Az egyik dobozban a patron nyomáscsökkentő és a patron talp volt. A másikban bubiszámláló, visszzafolyásgátló, difi és levegő cső.

A két doboz, a Crystal és a Nano jelent egy szettet.
 
Igen ez 2 doboz, viszont a használathoz midkettő kell.

Ha jót akarsz ne vedd meg. Ha mégis valami csakazértis vágy van benned eladom az enyémet ahogy fent is írtam. Ebbe csak palack kell.
Ha kísérletezni akarsz vele legalább nem 40 ezret buksz csak max 10-et.

Privizz ha érdekel.
 
Back
Oldal tetejére