• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Dennerle Cryptocoryne spec. Flamingo

Etele

Kertész bálvány
Dennerle Cryptocoryne spec. Flamingo - zselés (in-Vitro) 1 500,00 Ft Green Aqua

Sziasztok, van tapasztalata valamelyikőtöknek ezzel a növénykével?
Kicsit átvariáltam a scape-et, és ugyan néhány napja elültettem már egy adagot, de most lett még hely mellette - várjak, és ha magára talált, tőosztással tudom szaporítani, vagy valóban lassú növekedésű, és felejtős a tőosztás, vegyek még egy dobozzal?

Egyébként szinte az összes levél lemállott, nem látom, hogy hozna új hajtást, de türelem rózsát terem - tápgolyót dugtam mellé mikor ültettem, fény van, szóval muszáj lesz neki produkálni valamit.
 
Na csak nem bírtam, elhoztam a vadvilágból egy második dobozzal. Ez kicsit viharvertebb, mint az előző, de szétkaptam 4 tőre, és elültettem.
JBL tápgolyó ment ezek mellé is, mert a talajom szerintem már lassan kimerülő félben van.

Ültetéskor, kilenc napja:

crypto_flamingo by Attila Szántó, on Flickr

Egy hétre rá:

20151017_134841 by Attila Szántó, on Flickr

Mai állapot, jobbra a ma elhozott és ültetett adag (csoffadtkák :) ):
20151021_112524 by Attila Szántó, on Flickr

Egy hét múlva remélem rózsaszín dzsungel lesz (ha-ha-ha). :D
 
Ezek a levelek emers levelek. A cryptonak át kell alakulnia víz alá. Ha úgy látod foszlana a levele azonnal le kell vágni, hogy ne okozzon bajt. Majd kihajt.
A Cryptok többsége ilyen. Nem véletlen, hogy korábbi ADA videókon kb az első hét után levágják a leveleiket. Csak az algásodás jön a bomló crypto levelekre. De több hét múlva nem bírsz majd vele.
Egyik crypto sem gyors ezzel számolni kell.

És ha jól látom a sünik már eszik is ezeket a gyenge leveleket :) Ők tudják mi az ami eltakarítható.
 
Jaja néztem én is hogy emers formában adja a Dennerle, és úgy voltam vele, hogy normális ha eldobálja, de most azért megnyugtattál. :) Azt meg gondolom jól tettem, hogy vettem még egy dobozzal, mert elég nagy a terület amit be akarok "rózsaszínesíteni". :)

A süniket is ma hoztam el, ötöt, mert a zebracsigákat nem bántják a helenák, van elég sok kis postakürtcsiga parazita :) , teszek egy próbát, max. a helenáknak mennie kell ha rámennek a sünikre. (Őket a növények levelén a sok fény hatására megjelenő zöld algára hoztam egyébként. Remélem beválnak.)

(Nyilván tegnap volt délelőtt vízcsere meg szűrőpuceva, erre ma délelőtt bombázom szét kicsit a scape-et, okos vagyok, leülhetek. :D )
 
(Őket a növények levelén a sok fény hatására megjelenő zöld algára hoztam egyébként. Remélem beválnak.)

Persze, de a máló crypto leveleket a legtöbb csigu megeszi.

FYI minden crypto víz felett nevelt. Nincs víz alatti termesztés, mert akkor már azelőtt leesnének a levelek mielőtt megveszed :) És gyakorlatilag egy gyökérgumót vehetnél. Vízparaméter változásra érzékenyek a víz alatti formában.
 
Aham, ezt nem tudtam hogy mindegyik emers nevelés.
Érdekes egyébként, mert van vagy 4 faj ezen kívül, és mindegyik sokkal kevésbé látványosan váltott leveleket, nem volt ennyire drasztikus a kopaszodás... Szinte csak azt lehetett észrvenni, hogy kicsit más formájú, színű levelekkel van tele.
 
Aham, ezt nem tudtam hogy mindegyik emers nevelés.
Érdekes egyébként, mert van vagy 4 faj ezen kívül, és mindegyik sokkal kevésbé látványosan váltott leveleket, nem volt ennyire drasztikus a kopaszodás... Szinte csak azt lehetett észrvenni, hogy kicsit más formájú, színű levelekkel van tele.

Zselés cryptoknál szerintem még fontosabb a tápozás. Gyökér oldalról.
Ráadásul sokszor a zselés dobozban visszaforduló levél a zselében tönkremegy.
Ettől a gyökere bitang erős és a növény steril.

Egy víz felett nevelt crypto wendtii green sokkal több és erősebb levéllel rendelkezik. Ezen talán kevésbé érzed a váltást. De szinte minden cryptonál megfigyelhető.
 
Mit gondolsz, két fél JBL tápgolyó ennek az adag cryptonak elég lesz? Annyit dugtam el melléjük...
 
Back
Oldal tetejére