1. Ez a weboldal cookie-t használ. Az új EU szabályozásnak megfelelően ez az üzenet az első látogatáskor megjelenik.
    A weblap további használatával automatikusan elfogadod, hogy az Akvakertész.hu Fórum cookie-t használ.
    Az Akvakertész Fórum csapata Learn More.
  2. Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Értesítés elrejtése

Növényes Denior 182L

Kategória: 'Naplók', témanyitó: Denior, téma nyitása: Febr 5, 2018.

1. Denior
    Épp nem fórumozik ...

Denior Kertész segéd

Tag:
    Dec 6, 2013
    Kedvelik:
    29
    Hely:
    Budapest
    Sziasztok!
    Ahogy a bemutatkozóban is említettem, első növényes akváriumom készítésébe fogtam bele.
    Volt egy öreg 200 literes akváriumom bútorral, gyári T8 világítással, amivel kisérleteztem. Ezt a szettet eladtam a jófogáson, és megvettem az új növényes tankot.
    Terveztem egy szekrényt, aminek alkatrészeit levágattam bútorlapszabászatban, és összecsavaroztam.

Jelenleg a következő technikával rendelkezem:

Akvárium: 90x45x45 182 liter (opti white)
    CO2: 5kg szabványos palack + Papillon reduktor/buborék számláló + Aqua Medic mágnesszelep + 1db ADA visszafolyásgátló + Japán diffúzor 40mm
    Világítás: Odyssea Quad 4x39 Watt T5 - 4db Osram 6500K
    Szűrés. EHEIM 2075 professionel 3 600
    töltet: Seachem Matrix ami belefért + 2x100 ml Purigen
    GreenWorks üveg ki és befolyókkal
    Tápozás: GA
    Talaj: 27 liter ADA Aqua Soil Amazonia
    Táptalaj: 5 liter Tropica Substrate
    Dekor: még nincs
    Háttér: sincs még
    A következő lépés, hogy a feleségemmel el kéne látogatni Törökbálintra. Ezzel még lehet kéne várni kicsit a jó időre. Egyébként nem tudjátok mikor töltik fel a kő és fa készleteket az üzletben?

2. H. Gábor
    Épp nem fórumozik ...

H. Gábor Főkertész

Tag:
    Márc 6, 2014
    Kedvelik:
    449
    Hely:
    Budapest, XVII. kerület
    Üdv a kertészek közt. Várjuk a folytatást.
    Reméljük jó kis salátás tálat sikerül összehozni.
    Úgy látom, a megfelelő feltételek adottak. A tervezésre mindekép szánj elég időt! Ne kapkodd el! Van, hogy egy-két hétig is eltart, míg sikerül megfelelően összeállítani.
    Érdemes papíron is tervezgetni, rajzolgatni. Az aranymetszés segédvonalai is sokat segítenek az elrendezésben. A növényeket is érdemes jól összeválogatni az igényeik, méretük, tulajdonságaik alapján. Igaz, a növények később módosíthatók, cserélhetők.
    Olvass sokat a témában!
    Sok sikert!

Tapatalkkal küldve az én D5503 eszközömről

AmegA, Denior és Gyukker kedvelik.

Aktuális oldal megosztása