• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Dekorfólia a háttérüvegen

Valakinek van ötlete valami szép fekete fóliára a hátsó üvegre?
Autóüveg fólia?

vagy
256910-hornschuch-d-c-fix-matt-fekete-ontapados-folia-45cmx2m
 
Utoljára módosított moderátor által:
Sziasztok!

Opti-white akváriumra szeretnék fekete öntapadós dekorfóliát (ala Obi) rakni.
Azt szeretném megkérdezni, hogy "évek" múlva el lehet majd nyom nélkül távolítani az üvegről? Mondjuk egy más színű fóliára való csere esetén.
Vagy felkészülhetek arra, hogy a ragasztó végleges nyomot hagy majd az üvegen...
 
Sziasztok!

Opti-white akváriumra szeretnék fekete öntapadós dekorfóliát (ala Obi) rakni.
Azt szeretném megkérdezni, hogy "évek" múlva el lehet majd nyom nélkül távolítani az üvegről? Mondjuk egy más színű fóliára való csere esetén.
Vagy felkészülhetek arra, hogy a ragasztó végleges nyomot hagy majd az üvegen...

Nekem volt (és jelenleg is van) rajta OBI féle fólia.
Leszedésnél maga a fólia ugyan kinyúlott, így újra felhasználásra alkalmatlanná vált, de az akváriumon nem maradt semmi nyoma.
(És a végére egy tanács saját hibámból okulva. A fóliát ne vízzel, hanem üvegtisztítóval tedd fel, mert a víz igen lassan száradt ki alóla úgy is, hogy pár helyen megszurkáltam egy tűvel)
 
Sziasztok!

Úgy tűnik, ez a dekorfóliázás nem az erősségem. D-c-fix statikus dekorfólia, felhelyezéskor a szemmel látható vizet kipréseltem, viszont vízfeltöltés után sok helyen, nagy területeken apró foltok jelentkeztek (ld. kép). Hiába próbálom kiszorítani, nem igazán tűnik víznek. Ugyancsak látszik a dekorfólián a tekercs korábbi celluxozásának a nyoma is, azt sem sikerült eltüntetnem. Van valakinek ötlete, hogy mit tudnék csinálni? (Nem fordítva raktam fel)

Köszi!

IMG_20191203_211144.jpg
 
Olyan, mintha az éles simítóeszközzel megsértetted volna (kinyújtás, elvékonyítás, apró sérülések stb.) a fóliát. Próbáld meg víz helyett ablakmosó folyadékkal feltenni, azzal könnyebb is és majd elpárolog alóla. Persze lehet nem lesz jobb semmivel, de akkor vsz kukázhatod is a fóliát és próbálkozhatsz egy újjal...
 
Olyan, mintha az éles simítóeszközzel megsértetted volna (kinyújtás, elvékonyítás, apró sérülések stb.) a fóliát. Próbáld meg víz helyett ablakmosó folyadékkal feltenni, azzal könnyebb is és majd elpárolog alóla. Persze lehet nem lesz jobb semmivel, de akkor vsz kukázhatod is a fóliát és próbálkozhatsz egy újjal...
Gumiélű szélvédő tisztítóval raktam fel, pont az általad említett dolog elkerülése érdekében.
 
Gumiélű szélvédő tisztítóval raktam fel, pont az általad említett dolog elkerülése érdekében.
Feltételezem, hogy az üveg tökéletesen tiszta volt. Egy apró porszem hatalmas "hegycsúcsot" képes a fólia alatt képezni.
Ha szerencséd van, majd elpárolog alóla a víz és rátapad, kisimul a fólia. Az elpárolgás hőmérséklettől függetlenül napokba vagy hetekbe telhet. A tiszta víz nem annyira jó alá, inkább mosogatószeres víz a megfelelő. Egy jópár négyzetméter fóliát már feltettem életemben, és eddig még mindig sikerült.
 
Feltételezem, hogy az üveg tökéletesen tiszta volt. Egy apró porszem hatalmas "hegycsúcsot" képes a fólia alatt képezni.
Ha szerencséd van, majd elpárolog alóla a víz és rátapad, kisimul a fólia. Az elpárolgás hőmérséklettől függetlenül napokba vagy hetekbe telhet. A tiszta víz nem annyira jó alá, inkább mosogatószeres víz a megfelelő. Egy jópár négyzetméter fóliát már feltettem életemben, és eddig még mindig sikerült.

Igen, előtte ablaktisztítóval befújtam, letöröltem papír törlőkendővel, utána jött a vizezés. Eltelt már több mint két hét, ezért kezdtem el kissé aggódni. Megpróbálom a mosogatószeres megoldást, ha tényleg igazak a mondások és károsodás/nyúlás nélkül levehetem.
Köszi mindkettőtöknek!
 
Azért (is) jobb az alkoholos folyadék, mert gyorsabban szárad/párolog (gondolj csak az ablakpucolásra: permetezés után egy percel már nem is látható - ha nem nyúlsz hozzá sem. A víz viszont nyomot hagy.) Tehát ne töröld le róla, hanem konkrétan azzal rakd fel. A végleges eredmény max pár óra elteltével látható lesz.
Elméleti okoskodásom alapján jobb az alkoholos folyadék, mint a mosogatószeres víz. De utóbbival még nem próbáltam, simán lehet hogy az is kiváló.
 
Azért (is) jobb az alkoholos folyadék, mert gyorsabban szárad/párolog (gondolj csak az ablakpucolásra: permetezés után egy percel már nem is látható - ha nem nyúlsz hozzá sem. A víz viszont nyomot hagy.) Tehát ne töröld le róla, hanem konkrétan azzal rakd fel. A végleges eredmény max pár óra elteltével látható lesz.
Elméleti okoskodásom alapján jobb az alkoholos folyadék, mint a mosogatószeres víz. De utóbbival még nem próbáltam, simán lehet hogy az is kiváló.
Rendben, köszi!
 
Igen, előtte ablaktisztítóval befújtam, letöröltem papír törlőkendővel, utána jött a vizezés. Eltelt már több mint két hét, ezért kezdtem el kissé aggódni. Megpróbálom a mosogatószeres megoldást, ha tényleg igazak a mondások és károsodás/nyúlás nélkül levehetem.
Köszi mindkettőtöknek!
Itt már lehet egy probléma: a papír törlőkendő. Abból már apró rostszálak az üvegen maradhatnak, amik "nagy" dudorokat okozhatnak.
Ha jól értem, a már felragasztott fóliát akarod levenni és ismét felhasználni? Ilyet még nem próbáltam, de csodálkoznék, ha sikerülne.
Tehát:
- rápermetezed a mosogatószeres vizet az akváriumra. (Természetesen letakarod előtte az akváriumot, hogy belülre semmi nem kerüljön)
- gumi ablaktisztítítóval lehúzod szárazra (nem a száraz a lényeg, hanem az, hogy a lehúzott vízzel együtt minden szennyeződés is lejöjjön az üvegről)
- a fóliából kivágsz egy akkora darabot, hogy a bevonandó felületnél minden irányban 2-3 centivel nagyobb legyen.
- ráfekteted a fóliát az asztalra (a külső felüle legyen alul)
- az átlátszó védőfóliát lehúzod a fóliáról. Ez úgy a legegyszerűbb, hogy az egyik sarkánál a védőfóliára és a rendes fóliára is ragasztasz egy-egy kis cellux darabot, és így megtudod kezdeni a védőfólia lehúzását. (Vigyázol, hogy a ragasztós felületet már ne érintsd meg (a 2-3 centis szélén foghatod meg)
- befújod alaposan mosogatószeres vízzel a fólia ragasztós felületét úgy, hogy az egész felületet egyenletesen és bőven vonja be a víz. Olyan sok víz legyen rajta, hogy amikor majd veszed fel az asztalról, akkor folyjon le róla a víz.
- továbbra is a sarkánál / szélénél megfogva, felhelyezed az üvegre. A víz feszültsége miatt, a fólia felragad az üvegre "megáll". Ezután még báhova tudod tologatni, húzogatni, helyezgetni, mert a csúszós, mosogatószeres vizen szinte úszik az egész fólia.
- a fólia külső felületére is permetezel mosogatószeres vizet. Ez azért kell, hogy a gumi ablaktisztító szerszám jól csússzon a fólián.
- középről és fentről indulva, jobbra/balra a gumi ablaktisztítóval kipréseled a vizet a fólia alól. (az elején, a másik kezeddel lenyomod a fóliát, hogy ne mozduljon el, miközben az ablaktisztító szerszámmal préseled ki a vizet.) A vízzel együtt távoznak a légbuborékok is a fólia és az üveg közül.
- ezután már nem tudod semerre mozdítani a fóliát. "örökre vasalva".
- éles pengével / szikével az üveg élén haladva, levágod a felesleges fóliacsíkot. (szike alatt, nem a szikének nevezett tapétázó/PVC padló fektető kést értem, hanem a valóban éles vágószerszámot, zsiletpengét)
- a fólia alatt maradt apró víz / levegő buborékoktól nem kell megijedni. A víz lassan átdiffundál a fólián és a fólia ráfeszül az üvegre. A rászáradt fólia úgy rátapad az üvegre, hogy csak késsel lehet utána levakarni.
Ezzel kész is. Az egész művelet alatt, elég sok víz kerül a padlóra, tehát célszerű nem a szobában végezni, vagy takarással gondoskodni a padlóról.
Hajrá!
 
Utoljára módosított:
statikus ablakfóliát kell felrakni! nekem ilyen gondjaim nincsenek simán leszedem vagy velteszem u.a. a fóliát töbször is ! vakargatni ragaszgatni nem nagyon kellett még! :giggle: nem autóablak fóliát kell feltenni amit utána kínszenvedéssel lehet levenni! ha kell valakinek a fólia elküldöm szívessen privátba a nevét!
 
Back
Oldal tetejére