• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes ..de inkább garnélás

Cs. Géza

Főkertész
Sziasztok!

Remélem most lesz időm elkezdeni a naplóm írását. Már többször nekifutottam, de eddig nem sikerült. :)
Ez egy utólag megírt napló lesz, tervek szerint utolérem majd magam.
Az előző scape-t https://akvakertesz.hu/threads/tetra-aquaart-60l-tol-egy-noevenyesig.5120/ bontottam el még november 13-án. Nagyon szerettem, de két hetetne kellett mindig tarvágást csinálnom.
Ekkor megfogadtam, hogy a következőben nem lesz stem növény. :) Utóbb már akadtak gondjaim a MC-val is, kezdett felválni. Nem volt sosem 2-3cm-nél nagyobb, de mégis elengedte magát.

Csak röviden két kép, honnan-hová jutottam:

IMG_1148.JPG IMG_0108.JPG

Azt hiszem látványos fejlődésen estem át, melyet mind az itteni közösségnek és a GA-s fiúknak köszönhetek. :happy:(y)

Töröljük le a könnyeket a meghatódottságtól és ennyi most bevezetőnek. :D
 
Utoljára módosított:
A száraz adatokat el is felejtettem:

Technika:
  • szűrés: Eheim 2315
    • kerámia gyűrű (sztem 2L Matrix Trop-ra lesz cserélve)
    • 2L Matrix Trop
    • szivacs
    • perlon
  • világítás: Odyessa Quad T5 4x24w
    • 3x6500K Sylvania (ebből egy megy egyelőre)
  • tápozás: napi micro-macro-carbo 2-2-1.5ml, házi készítésű automatával
  • CO2: magasnyomású 5kg, saját készítésű reactorral
Dekor:
  • Manten kő (>10kg)
  • ADA La Plata Sand
  • Dennerle Shrimp King Active Soil
Élővilág:
  • Taiwan Bee garnélák

Azt hiszem ezzel is megvagyunk. :)
 
Nekem az első jobban tetszik ;) Neem, amúgy szép a lenti aki, gratula.
Köszi, de mint ugye fentebb említettem, az már a múlt. Már csak képeken van meg.
A jövőt mindenképpen valami minimalista, stemmek nélküli scape-ben álmodtam meg.
Amit ugyan kell minden héten karbantartani, de nem feltétlenül kell könyékig belemerülni és egy vödörnyi növényt kiírtani.

Október 29-én került megrendezésre a GA üzletében egy ADA berendezős nap, melyet -ha csak távolról is- nagyon élveztem és nem mellesleg sok új informciót tudtam meg.
Ekkor megvilágosodott bennem, h nekem pont ez a stílus kell.
 
Szia!
Tetszik az elrendezés!(y)
Lehet kicsit csalókák a kövek méretei a képen, de a parvula, tenellus gyepet lehet majd látni szemből?
A sziklák nem fogják eltakarni?
Algamentest kívánok!;)
 
Szia!
Köszi! :)
A tenellus biztosan, őt direkt a kövek közé, mögé, ültettem. Illetve a bucephalandra is fog biztosan, ő a kövek találkozásán lettek ültetve. Ha elég magas lesz a parvula, akkor bezöldíti a hátteret.
Meglátjuk. :)
 
Pár napja rápirítottam még egy fénycsövet bekapcsolva, nem kellett volna. :)
Gyönyörűen megjelent a barna alga. Bekerült a 3 Bloody Mary sakurám, szépen elkezdtek dolgozni.
Volt egy kis sikálás, többszöri 50%-os vízcsere. Egyelőre jól állunk algaügyileg. :)
Növények szépen fejlődnek. Viszont a Carbo-zást a garnikra való tekintettel, mindkét medencében beszüntettem.
Remélem kiheverik a növények. :)
Friss képek hétvégén. ;)
 
Utoljára módosított:
Az ígért képek:
IMG_0309.JPG IMG_0310.JPG IMG_0311.JPG

Élőben nem látszik ennyire vészesen a barna alga. Viszont a 3 sakura "munkája" viszont igen. A homokon napról-napra előtünnek a fehér foltok. :)
@eMZé : milyen mohára számíthatok? :D
 
Utoljára módosított:
Back
Oldal tetejére