• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Dave akváriuma

Komolyra fordítva a szót, ma kicsit "kiakadtam"

Napok óta küzdünk a buborék számlálóval... A folyadék hol lefelé a visszafolyás gátló felé, hol felfelé a diffúzor felé vándorol...
Egyszer már a difibe is befolyt, de még időben észrevettem... Lett még egy buborékszámláló... Nagy nehezen sikerült belőle kiszívni, de ma megint bekövetkezett amitől féltem is...
Befolyt a buborékszámláló folyadék a difibe és szépen kinyomta a vízbe.... ÁÁÁÁÁÁÁÁÁááááááááááááááááá
VILÁGVÉGE!
Mindenféle teknikázással sikerült valahogy a nagy részét leszedni, de nagyon kész van a fejem....
Az lenne a kérdésem milyen hatásai lehetnek ennek, hogy a folyadék ( olaj ) bekerül a vízbe és a szűrőbe?
Hogyan lehet a felszínről ezt eltávolítani ( gondolom pl. skimmerrel )
Hogyan lehet ez elkerülni a továbbiakban?
Annyit változtattam hogy a visszafolyás gátló és a bubi számláló közötti szakaszt lerövidítettem... most 4-5 cm
 
Komolyra fordítva a szót, ma kicsit "kiakadtam"

Napok óta küzdünk a buborék számlálóval... A folyadék hol lefelé a visszafolyás gátló felé, hol felfelé a diffúzor felé vándorol...
Egyszer már a difibe is befolyt, de még időben észrevettem... Lett még egy buborékszámláló... Nagy nehezen sikerült belőle kiszívni, de ma megint bekövetkezett amitől féltem is...
Befolyt a buborékszámláló folyadék a difibe és szépen kinyomta a vízbe.... ÁÁÁÁÁÁÁÁÁááááááááááááááááá
VILÁGVÉGE!
Mindenféle teknikázással sikerült valahogy a nagy részét leszedni, de nagyon kész van a fejem....
Az lenne a kérdésem milyen hatásai lehetnek ennek, hogy a folyadék ( olaj ) bekerül a vízbe és a szűrőbe?
Hogyan lehet a felszínről ezt eltávolítani ( gondolom pl. skimmerrel )
Hogyan lehet ez elkerülni a továbbiakban?
Annyit változtattam hogy a visszafolyás gátló és a bubi számláló közötti szakaszt lerövidítettem... most 4-5 cm
20170425_214852.jpg
 
Arra tudok gondolni, hogy a mágnesszelep lekapcsolásakor a nyomás kiegyenlítődik és a keletkező vákuum szívja be a cuccot a diffúzorba. Maga a jelenség szerintem normális, de nem esküszöm meg hogy nincs ellenszere.
Elkerülhetnéd azzal is, ha non-stop nyomatnád a CO2-t alacsony bubiszámon. De inkább arra biztatlak, hogy iktasd ki a bubiszámlálót. Nincs arra szükség. A megfelelően méretezett porlasztónál általában az a tűszelep ideális beállítása, amikor a diffúzor hatásfoka is a legjobb. Vagyis még nem nagyok a buborékok, de a kis buborékos nyomásból a maximumot kapja. Ezt legfeljebb csak picit kell majd finomhangolni a DC segítségével. De ha egyszer túl vagy ezen, a szemed gyorsan hozzászokik a porlasztás látványához és azonnal felismered majd ha netán elállítódik illetve simán be fogod tudni állítani bármikor újra. Emiatt a bubiszámláló kis tapasztalat után feleslegessé válik diffúzoros beoldás mellett, hidd el.
 
Arra tudok gondolni, hogy a mágnesszelep lekapcsolásakor a nyomás kiegyenlítődik és a keletkező vákuum szívja be a cuccot a diffúzorba. Maga a jelenség szerintem normális, de nem esküszöm meg hogy nincs ellenszere.
Elkerülhetnéd azzal is, ha non-stop nyomatnád a CO2-t alacsony bubiszámon. De inkább arra biztatlak, hogy iktasd ki a bubiszámlálót. Nincs arra szükség. A megfelelően méretezett porlasztónál általában az a tűszelep ideális beállítása, amikor a diffúzor hatásfoka is a legjobb. Vagyis még nem nagyok a buborékok, de a kis buborékos nyomásból a maximumot kapja. Ezt legfeljebb csak picit kell majd finomhangolni a DC segítségével. De ha egyszer túl vagy ezen, a szemed gyorsan hozzászokik a porlasztás látványához és azonnal felismered majd ha netán elállítódik illetve simán be fogod tudni állítani bármikor újra. Emiatt a bubiszámláló kis tapasztalat után feleslegessé válik diffúzoros beoldás mellett, hidd el.

Hamarosan reagálok!
 
Lehet, hogy nem látom a fától az erdőt, de mi itt a gond? A porlasztóban mindig marad CO2. Miből gondolod, hogy az a visszafolyásgátló folyadéka???


Szia! Talán azért nem látod, mert lehet hogy ez a négyszögletű kerek erdő... ;):)

Bár itt a visszafolyásgátló folyadéknál most Én is eltévedtem....

Szóval! A lényeg hogy ami az általad belinkelt videón is látszik, ugyan az látható a Green Aqua-s Co2 beüzemelős videón is 2:15-nél...
Ezt direkt ezért linkeltem be, gondolom ez keveseknek jött le.... ;)

Olvasgattam már a fórumban, láttam hogy mások is küzdenek hasonló problémákkal, de azt gondoltam ez főleg amiatt van, hogy Ők vizet használnak a buborék számlalóban.
Tegnap előtt a buborékszámláló folyadék ment fel ( le ) a diffúzorig és onnan kinyomta a vízbe. Ezt onnan tudom, hogy a vízfelszín tiszta olaj volt....
Tegnap viszont a folyadék ami a diffúzorban volt, nem a szilikon olaj volt, hanem az akvárium vize.... Gondolom ez a jelenség látható a fenti videókban.
Ezzel nem is lenne bajom, a problémám a szilikon olaj volt igazából. A másik problémám meg az, hogy vettem valamit amiről azt gondoltam, hogy rendeltetésszerűen fog működni, de a gyakorlat nem ezt mutatja...

Jopet!

Hiszek Én Neked, mert tisztában voltam Vele, hogy ez egy megoldás, de! Akkor minek vettem buborékszámlalót, ha nem is használom, illetve nagyon érdekelne, hogy akkor ez minden co2 rendszerben így működik?
Vagy más bubiszámlálóknál / diffúzornál ez a jelenség nem lép fel? Az általad javasolt folyamatos co2 beoldás alacsony bubiszám mellett nekem nem szimpatikus, arról meg nem is beszélve, hogy akkor minek vettem egy mágnesszelepet x ezer forintért... Nekem eleve a reaktoros megoldás sokkal szimpibb mint a diffis, úgy hogy ha lesz időm lehet összekókányolok egy DIY reaktort...

Szóval v.2! Kiiktattam a bubiszámlalót, elég volt belőle....

Egyébként valami olyasmi történhet, hogy amikor kikapcsol a mágnesszelep és fogy a nyomás, kifolyik a folyadék a bubiszámlálóból vissza a visszafolyás gátló irányába... Amikor újra bekapcsol, elkezdi visszanyomni a co2 a folyadékot a bubiszámlálóba... Ott valamiért "behabosodik" kisebb nagyobb buborékok keletkeznek, amik gyűrű szerűen elindulnak a bubiszámlaló falán felfelé, amíg ki nem pukkannak... Párnak ez nem sikerül és felmegy a co2 csőbe, ahonnan a diffi felé vándorol.... De ez a jelenség nem csak a beoldás indulásakor, hanem menet közben is fellép....
 
Sajnos nem a legjobb megoldás, úgy beállítani egy rendszert, hogy nem tudod folyamatosan felügyelni.
Amikor elindul a beoldás Én pont nem vagyok otthon és amire hazaérek mindig a következményekkel szembesülök...
 
Sziasztok!

Kicsit hanyagoltam a naplót, de mivel annak idején sokan segítettek azt gondolom ennyivel tartozom.
Itt szeretnék mindenkinek megköszönni minden segítséget, kiváltképp a GA-s csapatnak és legfőképp Danyikó Tamásnak!

Köszönöm szépen!
 
Back
Oldal tetejére