• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Dark roots of Earth

Mi lenne, ha egy egyszerű iwagumit raknál össze? Alacsony kövek, áramlásban nem lenne semmi, ami ecsetet fogna, valami közepesen igényes gyepkeverék. A kövek zöldülnének, de ha elég sok algaevő lenne, talán csak "patinás" lenne tőle az akvárium. (Írtam mindezt úgy, hogy nekem ez a stílus nem tetszik és nincs tapasztalatom, mennyi munkát igényel egy ilyen akvárium.:facepalm:)
Ha minden jól megy, akkor nem igényel sok munkát, ezért is egy ilyen setup mellett döntöttem, de hát nálam nem ilyen egyszerű az élet, illetve már nagyon rég óta csak minimális időm van az akvára. Legutóbb elég szépen kezdett visszajönni, de megint jött a melóban egy sok túlórás időszak, és nem tudtam megfogni a visszaesést. Most még karácsonyig ez lesz a menetrend várhatóan, szóval inkább nem vesződök vele. Meglátom, hogy most mi lesz vele, nevelgetem a montecarlot, hátha esetleg pénzzé tudom majd tenni, illetve talán némi moha is megmaradt a sok carbo után, azokat szintén nevelgetem. Amíg nincsen meg a kívánt formájú jó nagy red moorom, meg hozzá az "alapkövek", jó sok anubias petite/nangi, meg mondjuk rotala indica, vagy valami hasonló stem, addig mehet még az akva. Talán majd az üveget is tudom cserélni nagyobbra (magasabbra), meg neadjisten a szűrő is összejöhet addig, de ez mind annak a függvénye, hogy miből tudok pénzt csinálni. Addig most karbantartja két arany anci, meg a ceglédi lowtechből hozott rc garnélák. Szerencsére a montecarlo szép egészséges, az algás részeket is eltávolítottam a kövekkel együtt.
Ami nekem nagy tanulság volt, hogy a tápozáson sok múlik. Biztos vagyok benne, hogy az elején elrontottam a tápozást, mert túl sokat adagoltam mindenből. Tudom, hogy ez elvileg nem okozhat gondot, de a tapasztalat megint nem ezt mutatta nálam. Kb a gyári ajánlás felét kellett volna csak adagolnom a kevés növény miatt, akkor lehet, hogy nem lett volna ekkora gondom. De hogy a staghorn virágzást mi okozta, azt tényleg passzolom... Mindegy is már.
 
Back
Oldal tetejére