• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Dark roots of Earth

Különösképpen a fagyis kanalat leszóló @viktorlantos figyelmébe ajánlom:
Még mindig nem a tökéletes szépség, de mérföldekkel jobb is, szebb is. :)
21267884292_2fbefb7cda_c.jpg

Köszi szépen @keszalvo Viktornak! :)
Végre teljesen úgy mozog a vízfelszín, mint a GA-s bemutatótermi akváriumokban! :D Most már csak a zöld csöveket kell akrilra cserélnem, amíg nem lesz minden üvegből. :p


Szia!

Kitartás! Látod milyen sokan próbálnak segíteni. Nem lesz gond ;) ha mégis egy blackouttal még próbálkozhatsz :sneaky:

Az lenne a kérdésem, hogy a képen a dennerles akril lily van?
üdv.: Norbert :)
 
Szia!

Kitartás! Látod milyen sokan próbálnak segíteni. Nem lesz gond ;) ha mégis egy blackouttal még próbálkozhatsz :sneaky:

Az lenne a kérdésem, hogy a képen a dennerles akril lily van?
üdv.: Norbert :)
Valaszolok Laci helyett mert tolem ment,szoval igen az van es nalam nagyon jol ellatta a feladatat [emoji6]
 
Köszönöm a gyors választ:) egy eheim 2213-mas szűröm van. jó lesz ennek a nyomóágára is? Símán rámegy?
Hat nalam ahogy Lacinal is toldani kell,de 12/16 os osztasnal siman megoldhato [emoji6]
De nem akarok ide szemetelni,csak egy megjegyzes rakj meg hozza egy keveset es 3600.-Ft bol meg van az uvek ki es befolyo vagottszemu baratainktol [emoji2]
 
Hat nalam ahogy Lacinal is toldani kell,de 12/16 os osztasnal siman megoldhato [emoji6]
De nem akarok ide szemetelni,csak egy megjegyzes rakj meg hozza egy keveset es 3600.-Ft bol meg van az uvek ki es befolyo vagottszemu baratainktol [emoji2]

meggondolom még ;) köszi az infot :)
 
Hétvégén végre tudtam az akvákkal is foglalkozni. Rá is fért erre az akváriumra, mert gyalázatosan festett... egy igazi staghorn erdőt sikerült "nevelnem", némi BBA gyeppel kombinálva.
Nagyon kevés (értsd: semmi) időt tudtam mostanában az akvarisztikára fordítani, az elmúlt hetekben 2-3x láttam csak úgy, hogy világított felette a lámpa. A co2 beoldás nagyon rossz volt, mert nem tudtam rendesen beállítani a bubiszámot, mindig elállítódott, 3-4 naponta tudtam csak utána állítani, mert folyamatosan lecsökkent a bubiszám.
A páromtól meg is kaptam az ultimátumot, hogy számoljam fel az akváriumot teljesen, mert nem megy ez nekem. :/
Szóval erősen kérdéses az akvárium sorsa, lehet, hogy ezzel is visszaállok a low vonalra, kevés és egyszerű növénnyel, dekorhomokkal és szép halakkal, legalábbis az asszony ezt vetette fel...
Most visszatettem a gyári kifolyót, mert azt vettem észre, hogy a dennerle lily nagyon tolja a vizet, ami miatt elkezdett jönni a bba, ezért vissza vettem a szűrőt, és szerintem ez okozta - remélem - a staghorn elburjánzását. Csináltam egy nagy vízcserét, letisztítottam az üveget, a co2 új töltetet kapott, a staghornból amit tudtam, kicsipeszeltem, amit nem tudtam, azt ollóval megnyírtam (LoL), és fogkefével is adtam a köveknek. A vízcser alatt a szárazra került köveket alaposan lecarboztam, és a vízalatti részekre is küldtem egy adagnyit. Remélem, hogy sikerül megfognom a hanyatlást és visszafordítani a folyamatot. A tápozást visszavettem, macrot egyáltalán nem adok, microból is csak fél adagot, erre jól reagálnak az algák, de a növények nem igazán sprintelnek. :(

Igazából csak azért nem dobtam még be a törölközőt, mert nincsen egyáltalán semmilyen dekorfám, amivel egy új elrendezést indíthatnék (fa, kő, microsorumok, anubiasok, mohák, cryptok, stb...).
Kép nincs, mert még mindig gyalázatosan mutat, de azért talán egy fokkal jobb a helyzet. De hogy legközelebb mikor lesz rá megint időm, azt nem tudom... ebben a hónapban már nem biztos, hogy lesz karbantartás.
 
Hétvégén végre tudtam az akvákkal is foglalkozni. Rá is fért erre az akváriumra, mert gyalázatosan festett... egy igazi staghorn erdőt sikerült "nevelnem", némi BBA gyeppel kombinálva.
Nagyon kevés (értsd: semmi) időt tudtam mostanában az akvarisztikára fordítani, az elmúlt hetekben 2-3x láttam csak úgy, hogy világított felette a lámpa. A co2 beoldás nagyon rossz volt, mert nem tudtam rendesen beállítani a bubiszámot, mindig elállítódott, 3-4 naponta tudtam csak utána állítani, mert folyamatosan lecsökkent a bubiszám.
A páromtól meg is kaptam az ultimátumot, hogy számoljam fel az akváriumot teljesen, mert nem megy ez nekem. :/
Szóval erősen kérdéses az akvárium sorsa, lehet, hogy ezzel is visszaállok a low vonalra, kevés és egyszerű növénnyel, dekorhomokkal és szép halakkal, legalábbis az asszony ezt vetette fel...
Most visszatettem a gyári kifolyót, mert azt vettem észre, hogy a dennerle lily nagyon tolja a vizet, ami miatt elkezdett jönni a bba, ezért vissza vettem a szűrőt, és szerintem ez okozta - remélem - a staghorn elburjánzását. Csináltam egy nagy vízcserét, letisztítottam az üveget, a co2 új töltetet kapott, a staghornból amit tudtam, kicsipeszeltem, amit nem tudtam, azt ollóval megnyírtam (LoL), és fogkefével is adtam a köveknek. A vízcser alatt a szárazra került köveket alaposan lecarboztam, és a vízalatti részekre is küldtem egy adagnyit. Remélem, hogy sikerül megfognom a hanyatlást és visszafordítani a folyamatot. A tápozást visszavettem, macrot egyáltalán nem adok, microból is csak fél adagot, erre jól reagálnak az algák, de a növények nem igazán sprintelnek. :(

Igazából csak azért nem dobtam még be a törölközőt, mert nincsen egyáltalán semmilyen dekorfám, amivel egy új elrendezést indíthatnék (fa, kő, microsorumok, anubiasok, mohák, cryptok, stb...).
Kép nincs, mert még mindig gyalázatosan mutat, de azért talán egy fokkal jobb a helyzet. De hogy legközelebb mikor lesz rá megint időm, azt nem tudom... ebben a hónapban már nem biztos, hogy lesz karbantartás.
Ne halgass a női "nem" re [emoji38]
De tenyleg ne add fel,nalam is jon az ecset de leszarom majd ahogy jott ugy megy is.
[emoji6]
 
Kitartás! A low vonallal nem oldanál meg semmit. Nálam egyszerű növények, és dekorhomok, de a csövekben barna, a dekorhomok oldalában kék, némelyik növényen fekete ecset, a köveken zöld pont. És ha sikerül mellé valami piros, vagy sárga, akkor átneveztetem a naplót over the rainbow-ra. ;-)
 
Kitartás! A low vonallal nem oldanál meg semmit. Nálam egyszerű növények, és dekorhomok, de a csövekben barna, a dekorhomok oldalában kék, némelyik növényen fekete ecset, a köveken zöld pont. És ha sikerül mellé valami piros, vagy sárga, akkor átneveztetem a naplót over the rainbow-ra. ;-)
Jelenleg is üzemeltetek 2 szuper low akváriumot, mind a kettő jobb formát mutat. A másik dolog, hogy kevesebb idő is kell rájuk. Lehet azt is jól lehet, hogy nekem az jobban megy, a fene tudja... [emoji14]
 
Dobjál bele egy-két darabot ebből: Hal - Géb - Algázó géb (Stiphodon sp.) 890,00 Ft Green Aqua
Jó fejek és le kellene rágják azokat a makacs ecseteket,ráadásul a fickók tök szépek. Asszony pajti is nézheti, ahogy szöszmötölnek a köveken.:)
Amúgy @keszalvo ötletét Geszti Péterrel tovább árnyalva: a női nemnél egy a szebb: az igen;)
Ne add fel szerintem sem, meg fog oldódni.
Nem lesz belőle vita, ha a kedvesem azt mondja mennie kell, akkor mennie kell az alga tenyészetnek. Gébet nem merek bele tenni, akkor már inkább 1-2 anci növendék, meg pár amano. Egyelőre várakozó állásponton vagyok, de inkább a kasza felé hajlok én is. Demotivál, hogy mindenki milyen jó eredményeket produkál a versenyeken is. Természetesen ez nem azt jelenti hogy nem örülök neki, de nagyon nem motivál. Talán lehet jót is tenne egy kis halazás.
 
Demotivál, hogy mindenki milyen jó eredményeket produkál a versenyeken is.
Egyszerű a képlet: ne Őket, hanem pl. engem, akarom mondani az Én akváriumomat figyeld. Abból csak győztesként tudsz kijönni. (Olvasd el utolsó bejegyzésem a naplómban: azt részben Neked is írtam. Mert ahogy nálam is, nálad is mindig közbejön valami. (y))
 
Demotivál, hogy mindenki milyen jó eredményeket produkál a versenyeken is. Természetesen ez nem azt jelenti hogy nem örülök neki, de nagyon nem motivál. Talán lehet jót is tenne egy kis halazás.
Hááát, amióta ezen a ponton behalt a pilácsom a "csobogó" fölött
16496877549_4ddb8e9a1f_k.jpg

és időben nem tudtam foglalkozni vele, hát mit mondjak...
Nagy levegőt vettem, átvészeltem a nyári hőguttát fájó veszteségekkel, de most készülök valami újat, szépet összedobni.
Az elmúlt kb félév a gyűjtögetéssel telt el, anyagokat, technikát, ötleteket próbáltam összerakni valami értékelhető dobáshoz.
Nálad is menni fog.
 
Hááát, amióta ezen a ponton behalt a pilácsom a "csobogó" fölött
16496877549_4ddb8e9a1f_k.jpg

és időben nem tudtam foglalkozni vele, hát mit mondjak...
Nagy levegőt vettem, átvészeltem a nyári hőguttát fájó veszteségekkel, de most készülök valami újat, szépet összedobni.
Az elmúlt kb félév a gyűjtögetéssel telt el, anyagokat, technikát, ötleteket próbáltam összerakni valami értékelhető dobáshoz.
Nálad is menni fog.
Köszi a bíztatást! Reggelre megint elállítódott a co2, de most a rosszabb irányba... Full narancsba hajló dc, döglött ésvergődő garnélák.. Azt hiszem ez volt az utolsó csepp
Hááát, amióta ezen a ponton behalt a pilácsom a "csobogó" fölött
16496877549_4ddb8e9a1f_k.jpg

és időben nem tudtam foglalkozni vele, hát mit mondjak...
Nagy levegőt vettem, átvészeltem a nyári hőguttát fájó veszteségekkel, de most készülök valami újat, szépet összedobni.
Az elmúlt kb félév a gyűjtögetéssel telt el, anyagokat, technikát, ötleteket próbáltam összerakni valami értékelhető dobáshoz.
Nálad is menni fog.
Köszi a bíztatást! Reggelre megint elállítódott a co2, de most a rosszabb irányba... Full narancsba hajló dc, döglött vagy vergődő garnélák.. Azt hiszem ez volt az utolsó csepp. Itt szerintem tényleg elengedem a kormányt 'oszt jóccakát. Mindenkinek ez lesz a legjobb. :D
 
Ma reggelre engem is megszívatott a D301. Az "A" palack csőcsatlakozásnál (annál amelyik a "B" palackba megy át) bugyogott kifelé a citromsav és a nyomás felment 2 barra. Persze az 5 guppimból és az ivadékokból csak 2 maradt.
 
Tegnap kikerült a két nagy kivételével minden kő. Ha lesz időm, és meglesz minden hozzávaló, akkor majd lesz valami sok dekorhomokos, ágas bogas, kevés növényes. Addig is:

Thats-All-Folks.jpg
 
Mi lenne, ha egy egyszerű iwagumit raknál össze? Alacsony kövek, áramlásban nem lenne semmi, ami ecsetet fogna, valami közepesen igényes gyepkeverék. A kövek zöldülnének, de ha elég sok algaevő lenne, talán csak "patinás" lenne tőle az akvárium. (Írtam mindezt úgy, hogy nekem ez a stílus nem tetszik és nincs tapasztalatom, mennyi munkát igényel egy ilyen akvárium.:facepalm:)
 
Back
Oldal tetejére