• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Dark roots of Earth

Molroth

Kertész bálvány
Javában nyomatom a rescape napot, úgyhogy legyen ez az első bejegyzésem az új naplóban, és egyúttal köszöntelek Téged, kedves olvasó! :)
Reggel kiműtöttem a növényeket, aztán kilapátoltam az aljzatot, amit jó alaposan kimostam. Már lassan 3 éves lesz az amazonia, a szemcse nagyságon meg is látszik, de még mindig egyben van, nem volt eliszaposodva. Legközelebb viszont újat fogok majd használni. Ez után jól kimostsm az akváriumot és kifertőtlenítettem, majd ment vissza a helyére:
1df28542e022874b4c476fc40d4f1f1f.jpg

Remélhetőleg a következő kép már szebb, nem feketével ragasztott üvegben fog elkészülni... [emoji14]
Már csak a dekorokat kellett rendbe raknom, még kellett kicsit módosítani az egyik nagyobb kövön, ami szerrncsére pont úgy sikerült, ahogy terveztem. Ezeket is jól lecsutakoltam, aztán mentek száradni a tegnap kiszedett dekorok mellé:
3672563b0463bdc1cf811d73721aaf33.jpg

És itt azért már kezdett felforrni az agyam kinn az udvaron, szóval most védőital gyanánt besuhintottam egy jó hideg rosé sportfröccsöt! :)
Fojt köv ebéd után az építéssel.
 
Az oke,hogy rose,de,hogy sportfröccs?Amúgy sok sikert a rescape-hez.Kiväncsian várom!(y)
Rengeteg fröccs recept van, nekem ez a kedvencem. :) 4dl szóda+1dl bor.
Ezt én egy kicsit lájtosabban dzoktam csinálni, mert kevesebb bort teszek bele. Ilyenkor nyáron isteni, sokkal többre brcsülöm a sörnél! :)
De ha hardcore fazon vagy, akkor inkább a Krúdy fröccsöt ajánlom: 9dl bor 1dl szóda. Nah ez már igencsak ütös lehet. [emoji14]
 
4dl szóda+1dl bor.
Ezt szaknyelven csak házmester fröccsnek hivjäk.En nem iszom alkoholt,idén eddig szilveszterkor ittam egy pohár pezsgőt,es a 40-ik szülinapomkor 1 coctailt!De minden nap italok tömkeleget szolgálom fel!
 
A rose hosszúlépcső is megteszi ilyen melegben (1 dl bor + 2 dl szóda).
Szigorúan jégkockával és citromkarikával.. 3-4 liter :D
 
Ezt szaknyelven csak házmester fröccsnek hivjäk.En nem iszom alkoholt,idén eddig szilveszterkor ittam egy pohár pezsgőt,es a 40-ik szülinapomkor 1 coctailt!De minden nap italok tömkeleget szolgálom fel!
A házmester az a fordítottja. ;)
 
Miért nem a sportfröccs lett a napló címe :LOL:,kérek egy modit nevezze át :ROFLMAO:
Na jó csak vicceltem,Laci egy kalappal az építéshez bár rendesen felkészültél úgy hogy biztos a kiváló végeredmény ;)
Izgatottan várom :)
 
Hát erre képes a telefonom:
d244bfa8a291d768025ea3b428e6d902.jpg

Remélem nem látszik, hogy alsógatyában ülök az aki előtt, vagy ilyesmi... [emoji14]
Most jön egy próba feltöltés, aztán, ha minden oké, akkor ültetek, de már előre fáj a derekam... [emoji14]

Ezt a fogkefegyilkos képet vártam :) Valamiért nem kedvelem a lávakövet, de ezt igyekszem figyelemmel követni.
 
Hol van a nem feketével ragasztott üveg...???
o_O
Elnézést, az autocorrect áldozata lettem, scape-et akartam írni, ebből lett a kép. :banghead:

Most már tényleg nevezzük át a naplót fröccsre
Johetnek az ultetes utani kepek
A neve közben meglett: Dark roots of earth :)

Sikeres volt a próba feltöltés, egyben maradt minden, nem csúszott szét semmi, remélem így is marad! Leengedtem a vizet, beszurkáltam a montecarlot, meg némi parvula minit és összekentem a köveket egy kis riccardiával és fissivel.
Ment bele pár rc felderíteni, ha minden oké, akkor megy holnap a többi is, csak volt egy kis baki... a difiben maradt némi domestos, fura volt, hogy milyen szépen porlaszt a kerámia, de az meg még furább volt, hogy habzik is! :facepalm:
De gyorsan mentettem a helyzetet, szóval csak biztosra akarok menni. Kapott az aki tápot, és egy adag indító bacit, de a szűrő takarításhoz már nem volt energiám, az majd pár nap múlva fog megtörténni.

És akkor az adatok:

Indítás dátuma: 2015.08.11.
  • Akvárium: 60x30x30 54L sima 5mm üveg fekete szilóval
  • Világítás: Quad 2x24W 6500K csövekkel
  • Szűrés: Atman AT-3335 (600lph, alső kosárban: kerámiagyűrű és lávakő+szivacs, felső kosárban: Matrix Trop, perlon)
  • Co2: citromsavas rendszer kb 50 bpm-en, kerámia difivel beoldva
  • Tápozás: Dr Garden micro combi 6ml/hét vízcsere után hetente visszatápozva, liqui carbo
  • Víz: Kezelt csapvíz 13-as keménységi fok közelében. Vízcsere heti kb 50%.
  • Aljzat: Tropica táptalaj kb 1L + átmosott ADA Amazonia, ami majd 3 év után a 9L-ből megmaradt, de majdnem mind megmaradt, nagyon minimális a veszteség! :)
  • Dekor: Fekete lávakő

Növények:

  • micranthemum monte carlo
  • eleocharis parvula mini
  • fissidens fontanus
  • riccardia chamedryfolia

Élőlények:

  • Red Cherry garnéla hadsereg
  • Amano garnéla (beszerzésre vár!)
  • hal (Amanda lazac a terv, de ez még képlékeny)
Következzen a homályos kép a startról:
20305701258_5573323f79_b.jpg


És együtt a két akva:
20307071369_ecdb3f6b12_b.jpg
 
Kövekkel még jobb vagy, mint a fákkal. Ezt a képességedet kár volt eddig bújtatni. :)
A szkép' első ránézésre elég szimmetrikusnak néz ki, de a mélységérzet ezt agyonvágja. Felülről még jobban látszik, milyen profi munka.

szerk: Ja, és úgy ránézésre Sóherfröccs/Távolugrás van az üvegben ;) ...
 
Utoljára módosított:
Kövekkel még jobb vagy, mint a fákkal. Ezt a képességedet kár volt eddig bújtatni. :)
A szkép' első ránézésre elég szimmetrikusnak néz ki, de a mélységérzet ezt agyonvágja. Felülről még jobban látszik, milyen profi munka.

szerk: Ja, és ránézésre Sóherfröccs/Távolugrás van az üvegben...
Köszönöm szépen! Már nagyon régóta szerettem volna kövekkel dolgozni szóval érett egy ideje. :) Biztosan bele fogok még nyúlni és moddolgatom majd picit. :)
Remélem sikerül alga mentesen üzemeltetni.
 
Back
Oldal tetejére