• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Wabi Kusa Dantesix vízfeletti növényvilága

utolsó előtti képen nagyon szép az ág mintázata... csak hogy ne a növényeidet dicsérjem :))))))))))
Pedig azok is nagyon szépek (y)
 
És akkor egy kis update:

A tálat megnyírtam, és addig vártam a fotózással, hogy a Hygrophila sp. Araguaia elvirágzott, mind a 4 virága. :( De lesz még, és egyből fotózom majd! :D
IMG_20160421_180049.jpg
IMG_20160421_180235.jpg

A ludwigia nagyjából gaz módjára nő. Tegnap kicsit ritkítottam. Az araguaia is most indult be, a virágzás ellenére/miatta, de eddig nem nőtt nagyon. A stau lassan de dúsul, viszont az idősebb levelek végei megégtek. :(
A parvulával meg nem tudom mi van. Mintha nem nőne. Pedig de, mert látszik ahogy a gyökerek benövik a tálat oldalt, ott látszanak az új szálak, de a föld fölött még nem nagyon. De türelmesen várom.
Nagy változás semmiben nincs, RO víz, hogy mindig nedves legyen, és spriccelés naponta 2-4szer RO + Be Bright-tal. :)
 
2 rence most szépen folyamatosan virágzik. A sandersonii és a bisquamata 'wide flower'. Annyira sok a virág rajtuk, hogy megdőltek. :D
Szépen kérek mindenkit, hogy a bisquamata cserepét ne nézzétek, átültetés előtt (még mindig...)

Sandersonii
IMG_20160421_181309.jpg


Bisquamata 'wide flower'
IMG_20160421_181927.jpg


Aztán ő pedig ha minden igaz Utricularia Dichotoma, kísérleti "cserépbe" ültetve :) Egyszer már virágzott az új helyén, most is van pár kezdemény.
(társlakó két harmatfű)
IMG_20160421_182500.jpg


A Subulata csak a csoportképen látszik, nem lett túl jó kép, jól van ő is, nem kell félteni. ;)

És a csoport kép. A képen a wabi tál átmérője 22cm, és 9cm a magassága. Nem mindig jön le, de ezek nagyon pöttöm virágok ám! :)
IMG_20160421_182806.jpg
 
"Sajnos" az irodában is kellett egy ilyen. :)
e370af8790d525f1ee2804e6b95199d3.jpg
2f7667640f5acb550aaa2d0ee2d636a4.jpg

Pogostemon Erectus, Rotala Macrandra, Hygrophila sp. Araguaia, és Renceföldéről egy kis UG, aki úgy néz ki, hogy alkalmazkodni fog, bár még azért bőven víz alatt van, de már nyújtózkodik mindenfelé.
A rotala és a hygro zselés volt, a pogo meg meglepően könnyedén alkalmazkodott. Ma 2 hetes a tál, ha jól emlékszem. :)
 
Hello,kb 20 cm- ről világítassz? És mennyi időt? És milyen fényárammal? Mert nagyon szépek a növények,nekem sajnos nemigen indulnak be valamiért
 
Hello,kb 20 cm- ről világítassz? És mennyi időt? És milyen fényárammal? Mert nagyon szépek a növények,nekem sajnos nemigen indulnak be valamiért
Szia,
bocsi hogy csak most válaszolok. :)
Szóval melyik érdekel?
Munkahelyen és otthon is teljesen más a helyzet. :)
 
Mindig elfelejtem megnézni a naplót és megint egy csomó jó kép van :eek:,megesz a féltékenység persze jó értelemben hogy szárazon ilyen egészséges növényeket lehet nevelni na meg a lényeg hogy még virágzik is(y)(y)(y)
 
Back
Oldal tetejére