• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Danio margaritatus - Galaxy razbóra, Gyöngy dánió, Celestichthys margaritatus

yerodin said:
tudom, hogy a Trópusban vannak, csak első kézből szerettem volna ha lehetséges.Ha nem sikerül így, akkor valószínűleg onnan jönnek majd!:)

Aki nem tud a sorok között olvasni, az így jár....
 
atti76 said:
yerodin said:
tudom, hogy a Trópusban vannak, csak első kézből szerettem volna ha lehetséges.Ha nem sikerül így, akkor valószínűleg onnan jönnek majd!:)

Aki nem tud a sorok között olvasni, az így jár....
:lol: :D
 
Nálam a terra plazan vásárolt galaxyk már két hét múlva megleptek utódokkal, de mivel nem tudtam őket időben elkülöníteni, így 2 nap alatt a 4-5 csemete a szülők martalékává vált.

Múlt héten újabb kicsit láttam meg a dzsungelben, őt azonnal átmentettem a csigásba, ahol azóta is vígan éldegél, de a tesói vagy ikra alakban eleségként végezték, vagy későn vettem észre, hogy kikeltek.

A jövő hónapban megpróbálom a külön történő ívatásos módszert, hátha az nagyobb sikerrel jár majd.
 
Van szerencsém ezekhez a halacsokhoz nekem is, és nem tudom valaki írta-e már elöttem itt, de nekem az a tapasztalatom hogy nem igazán bírják a kis akikat... sokkal jobban érzik magukat egy nagyobb akváriumban (legalább is nálam).
 
Sziasztok!

December közepe óta nevelgetek 11 galaxyt. Már "pöttyösek", az úszóik is kezdenek színesedni, a méretük kb. 20-22 mm. A kérdésem az lenne, hogy mikor lehet a társas aksiba engedni őket?

Előre is köszi a válaszokat!

Sanya
 
Szia Sanya!

Ez attól függ, hogy milyen halak vannak abban az akváriumban (meg növényzet, mert szeretnek bújni)!

A.ttila
 
Szia Sanya!


Akkor a kérdésed ugye csak költői volt!?
2cm-es halat egyik sem eszik!
Legyen teljes a család!

A.ttila
 
Szia Attila!

Nem abbéli aggodalmam merült fel tudatom ködén keresztül, hogy táplálékot szolgálok fel a fölnőtteknek.... :lol:
Csak nem tudom van e vmi szabály a közös medencéhez.
DE legyen. Összeeresztem őket. Ámen ;)
Köszi!

Üdv
Sanya
 
Ismételten ezeknél a halacsoknál kötöttem ki,minek után elfogytak a razbóráim! :oops:
Kezdésnek 6 db került be 40 literbe,amit még bővítek majd..egyenlőre nagyon félénkek..remélem hamar megszokják a helyüket.Sajnos egy a telepítést követő 3. nap ki is ugrott..és tegnap este is egy,amit sikerült végül megmenteni,úgyhogy ezt a napokban meg kell majd oldanom!
Etetéssel kapcsolatban a legnagyobb meglepetésemre a legjobban a fix 1-es haltápot bírják!Most próbálkoztam fagyi vörös planktonnal,sikertelenül! :crazy:
A boltban már hizlaltam őket jó ideje,mert nagyon soványak voltak és azt kell mondanom,hogy a napi 3-4 etetés nagyon is hatékonyan segített a problémán! :)
Arra lennék kíváncsi,hogy ez az esti fickándozás összefüggésben lehet e a rossz vízminőséggel,vagy szimplán a természetükből fakad :?:
 
ZaCK said:
Ismételten ezeknél a halacsoknál kötöttem ki,minek után elfogytak a razbóráim! :oops:
Kezdésnek 6 db került be 40 literbe,amit még bővítek majd..egyenlőre nagyon félénkek..remélem hamar megszokják a helyüket.Sajnos egy a telepítést követő 3. nap ki is ugrott..és tegnap este is egy,amit sikerült végül megmenteni,úgyhogy ezt a napokban meg kell majd oldanom!
Etetéssel kapcsolatban a legnagyobb meglepetésemre a legjobban a fix 1-es haltápot bírják!Most próbálkoztam fagyi vörös planktonnal,sikertelenül! :crazy:
A boltban már hizlaltam őket jó ideje,mert nagyon soványak voltak és azt kell mondanom,hogy a napi 3-4 etetés nagyon is hatékonyan segített a problémán! :)
Arra lennék kíváncsi,hogy ez az esti fickándozás összefüggésben lehet e a rossz vízminőséggel,vagy szimplán a természetükből fakad :?:

Én a hirtelen sötét miatti stresszre és az éjszakai fickándozásra tippelnék. Nálam is mindig lámpalekapcs. után ugrottak ki a halak. :|
 
Most már tényleg az lesz a vége,hogy rádobok egy üveglapot és akkor több problémám is megoldódik egyszerre! :lol: :twisted:
 
ZaCK said:
Most már tényleg az lesz a vége,hogy rádobok egy üveglapot és akkor több problémám is megoldódik egyszerre! :lol: :twisted:

Nem tudom, de nekem 12 db (6 kifejlett és 6 "baby" ) van az 54 literesbe és még sose ugrott ki egyik se. Még csak meg se próbálták :) Pedig nyitott akváriumom van.
Biztos hogy nem a vízzel van gond? Esetleg sok CO2? ammonia?
 
sziasztok!

olyan kérdésem lenne hogy ti mivel és főleg hogyan (!!!) etetitek a galaxykat? olvastam itt hogy páran sera vipan-nal próbálkoztak.
Az lenne a gondom, hogy tulajdonképpen nálam mindent megesznek, de a megfelelő állagú táplálék megtalálása jelent nekem gondot. a galaxyk a középső illetve alsó rétegekben mozognak, igy nem jönnek fel (észre sem veszik) a víz tetején úszó tápot. eddig összemorzsoltam szinte por állagúra nekik, de nem az igazi, míg igy se veszik észre mindig egy részét. Etetés idejére amennyire csak lehet lecsökkentem a kifolyó ág nyomását, hogy ne vigye el a tápot.
Szóval tudnátok olyan tápot ajánlani ami rögtön lesüllyed de nem túl gyorsan, és viszonylag apró szemcsés? Tetra juniort próbáltam, de az se ilyen, sőt, azt még nehezebb összemorzsolni is mint az eddigi lemezes tápomat.
Ma már azt csináltam, hogy benyúltam kb 10 cm mélyre és ott engedtem el az összemorzsolt tápot.
Ötletek?Tapasztalatok? Vennék én sera vipant is, csak nem szeretnék még egy doboz tápot itthon tartani ami szintén nem lesz jó.
Köszi előre is a válaszokat!
 
Nekem pedig sajnos nem kezdenek el szinesedni... A kepeken olyan szep sotet lila szinuk van, nekem pedig ilyen vilagos sargas, semmilyen szinu maradtak... Pedig cyclopzee-vel etetem okeet, amitol kellene szinesedniuk. :(

Valami tapasztalat?
 
hszilvia said:
sziasztok!

olyan kérdésem lenne hogy ti mivel és főleg hogyan (!!!) etetitek a galaxykat? olvastam itt hogy páran sera vipan-nal próbálkoztak.
Az lenne a gondom, hogy tulajdonképpen nálam mindent megesznek, de a megfelelő állagú táplálék megtalálása jelent nekem gondot. a galaxyk a középső illetve alsó rétegekben mozognak, igy nem jönnek fel (észre sem veszik) a víz tetején úszó tápot. eddig összemorzsoltam szinte por állagúra nekik, de nem az igazi, míg igy se veszik észre mindig egy részét. Etetés idejére amennyire csak lehet lecsökkentem a kifolyó ág nyomását, hogy ne vigye el a tápot.
Szóval tudnátok olyan tápot ajánlani ami rögtön lesüllyed de nem túl gyorsan, és viszonylag apró szemcsés? Tetra juniort próbáltam, de az se ilyen, sőt, azt még nehezebb összemorzsolni is mint az eddigi lemezes tápomat.
Ma már azt csináltam, hogy benyúltam kb 10 cm mélyre és ott engedtem el az összemorzsolt tápot.
Ötletek?Tapasztalatok? Vennék én sera vipant is, csak nem szeretnék még egy doboz tápot itthon tartani ami szintén nem lesz jó.
Köszi előre is a válaszokat!

Nálam már közel 2 éve vannak galaxyk, most is van szaporulat.A sera vipan pedig bevált, igen jó lemezes táp. Létezik zacsis utántöltős kiszerelésben is ,ha nem akarnál megvenni egy egész dobozzal. Etetéskor a szűrőt le szoktam állítani ,így az áramlás nem viszi sehová a lesüllyedő lemezkéket. A talajt el se éri ,mivel addigra nem marad belőle semmi ;).
Egy héten 5 nap kapnak ebből a tápból 2 nap pedig fagyasztott vörös cyclops-t. Nem mondhatnám ,hogy színtelenek lennének , a naplómban ott a bizonyíték: viewtopic.php?f=11&t=1993&start=30#p51170
 
Azért némi türelem kell ezekhez a halacsokhoz. Idő amíg a hímek szépen kifejlődnek és teljes színezetükben pompáznak. Ha kicsik a halacsok akkor ez eltart egy kis ideig. Rendszeresen kell őket kajoltatni. Nekünk sem volt problémánk a por szerű tápokkal. Mi mondjuk Cyclop-eeze és ADA AP1 Gold tápokkal etettük őket leginkább, de más táp is megteszi. A jó minőségű kajától szebbek lesznek.

Nálunk a boltban is a torony akiban 6-8 hónapos korukra hozták igazán a formájukat.
 
Nekem a szinükkel nincsen problémám. Szépek, egészségesek, csak esténként az etetéskor sajnálom őket, mert látom hogy mikor "meglátnak" este az aki mellett, tudják, hogy kaja van:) izgatottak, jönnek, tömörülnek és annyira nehezen süllyed le a kaja nekik. Tegnap jött meg a rendelésem tőletek, de sajna ez a tetra min junior egyáltalán nem süllyedt le (ma probáltam először) pedig nagy reményeket fűztem hozzá, de akkor majd nézek mást nálatok, szombaton ugyis megyek. :)
 
Sziasztok!

Gyöngy dániókkal még sajnos(eddig) nem szereztem tapasztalatot, viszont a Borarasoknál nekem bevált a Sera Vipagran Baby. Elég apró szemű, én még kicsit szétmorzsolom az ujjaimmal, és ami lényeg lesüllyed!

Lemezes kajákat érdemes egy kis(pl. feles :) ) pohárban kevés vízzel megáztatni és aztán úgy beadagolni a halacsoknak. Nagy eséllyel le fog süllyedni! Más halaknál is érdemes alkalmazni, hogy ne nyeljenek a felszínről levegőt.

Egy dologra kell vigyázni, nehogy véletlenül pálinkába áztassuk a halkaját! :lol:

Üdv ;) Gábor
 
Back
Oldal tetejére