• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Danio margaritatus - Galaxy razbóra, Gyöngy dánió, Celestichthys margaritatus

viktorlantos said:
Az Amano garnélák egészséges halakat nem igazán támadnak meg. Elképzelhető, hogy megtörténik, de ahogy a természetben ők is csak a legyengült, beteg egyedeket támadják meg. Azokat viszont kíméletlen módon eltakarítják néhány órán belül. Lehet valami baja volt a razbórának, amit a garnéla egyből kiszúrt.

Dr. Amano garnéla kiszúrja a betegséget. :) Szerintem a szállítástól is lehetett olyan stresszes a hal, hogy idegességében a garnéla útjába kerüljön.
 
ZaCK said:
Hát,elméleti szinten persze így kellene,hogy működjön,de úgy látszik,hogy ez az amano nem olvasta a rá vonatkozó részt a könyvben!
Mindenesetre a nagyobb példányokat elajándékoztam,a dániók pedig egy másik medencében kaptak helyet,megpróbálom felhizlalni őket,mert elég picik..hátha akkor nem lesz gond. :crazy:

Tudod mekkora a kis endler amikor megszületik? és hogy mennyire tud úszni? :D Én akkor is maradok annál az állításomnál hogy az amanoid közé bekerült pár üveg. És nem könyv alapján, hanem saját megfigyelésre tudok alapozni.
 
A boltban figyeltem meg azt, hogy elég volt egy pillanatnyi kihagyás a furcata-nak is (pH csökkenés) egy kicsit megzavarodott a viselkedésük és a garnélák elkapták őket. Én is arra tippelek, hogy valami baja volt a halacsodnak.

Nálunk Boraras-al is vannak és semmi gond sincs. A cory habrosus-t is akkor kapták el, amikor a beszoktatás után bajuk volt a coryknak.
 
Biztos be voltak stresszelve,utazás,zötykölődés stb..nah mindegy,hát így jártam..viszont tuti nem üveg volt,mert eléggé különböznek,azért annyira nem könnyű összekeverni,ráadásul magamnak horgásztam ki őket,szal tuti,hogy amanok :D Kíváncsi leszek,hogy mi lesz a hizlalás után.. :wtf:
 
Akkor azok ilyen vadász amanok :D
Enyémek békésen masíroznak a levelek között, és (kopkop) eddig nem bántottak senkit.
 
Lehet,ha fordított sorrendben lettek volna telepítve,akkor nálam se lett volna probléma..hát pár hét,még egy próba és meglátjuk..nem szeretnék más halakat a dániók helyett..már most a szívemhez nőttek! :(
 
Én is csak olyat láttam, h legyengült példányt elkezdenek fogyasztani de nem csak az amanok hanem a redek is.Elég morbid látvány azért.
 
gézsé said:
Nem is csodálom tekintettel a galaxik árára(Itt Bonyhádon 900ft/db :eek: )Tegnap seggel jöttem ki a a boltból......
üdv:gzs

A haverom anyukája meg 250-300-ért adogatja... :wtf:

Egyébként nálam is a galaxykkal vannak, és sosem vettem észre ilyet. Pedig jó 6 centisek is vannak köztük.
 
Én se 900 ftért vettem,de nem az áráról van igazán szó,hanem magát az halat sajnáltam nagyon!
 
Fúú ezek tényleg nagyon szép halacskák!!!
Honnan tudok ilyen szép kishalat beszerezni?? :eek: :) :) :D :) :) :eek:
Heves Megyében nehéz lesz szerezni xD!!!
 
Nálam a 19 darabot számláló ifjonc csapatban 1cm-esek a fiatalok.Most kezdik felölteni a pöttyös gúnyáikat :D. Még egy bő hónap ,mire eladósorba kerülnek.
 
Menj be a Trópus Szeged Petőfi utcai üzletébe.Ott egy hete még láttam náluk.De ha nincs is ,hoznak neked.
Nagyon rendesek.
 
tibicuk said:
Menj be a Trópus Szeged Petőfi utcai üzletébe.Ott egy hete még láttam náluk.De ha nincs is ,hoznak neked.
Nagyon rendesek.

Tegnap még volt pár. Nemrég vitte be őket istvan.fazekas fórumtárs... ;)
 
Jajj most veszem észre, hogy rossz helyre írtam!Köszönöm a válaszokat, tudom, hogy a Trópusban vannak, csak első kézből szerettem volna ha lehetséges.Ha nem sikerül így, akkor valószínűleg onnan jönnek majd!:)
 
Back
Oldal tetejére