• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Danio margaritatus - Galaxy razbóra, Gyöngy dánió, Celestichthys margaritatus

2 darab Tűzguràmival el lennének a galaxik 120 literes tankban? Nekem egyenlőre csak 6 darab van belőlük, de a hímek nagyon szépek, a lànykàk nem viszik túlzàsba a sminkelést, nagyon kis patent jószágok és szeretnék majd még 5-6 egyedet betenni pluszba. De néztem guràmit is csak azt mondtàk ez a kettő nem nagyon férne meg egymàs mellett. Most ez tényleg így lenne?
 
Én a mai napig az általad javasolt módszerrel aprítom a tápokat az amandáknak és a másik akváriumban az endlereknek. Egy IKEA-s fűszerörlőbe (http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/10152875/) töltöm a tápokat és abból frissen darálom nekik :D
Fűszerörlőre már én is gondoltam, csak olyan butyutának tűnt a dolog és kézzel morzsolgattam inkább, de így felbátorodtam, làtván, hogy más használja :D Kàr, hogy nem két nappal hamarabb olvastam ezt, amikor arra jártam és vehettem volna
 
2 darab Tűzguràmival el lennének a galaxik 120 literes tankban? Nekem egyenlőre csak 6 darab van belőlük, de a hímek nagyon szépek, a lànykàk nem viszik túlzàsba a sminkelést, nagyon kis patent jószágok és szeretnék majd még 5-6 egyedet betenni pluszba. De néztem guràmit is csak azt mondtàk ez a kettő nem nagyon férne meg egymàs mellett. Most ez tényleg így lenne?
 
S
2 darab Tűzguràmival el lennének a galaxik 120 literes tankban? Nekem egyenlőre csak 6 darab van belőlük, de a hímek nagyon szépek, a lànykàk nem viszik túlzàsba a sminkelést, nagyon kis patent jószágok és szeretnék majd még 5-6 egyedet betenni pluszba. De néztem guràmit is csak azt mondtàk ez a kettő nem nagyon férne meg egymàs mellett. Most ez tényleg így lenne?
Szia! Nálam is volt ilyen probálkozás de nem jott be. A gurámik csiplelodosek és sajnos ezért a galaxik elbujtak a zoldbe!!!!
 
Lettek baba-halaim :joyful: Illetve azt hiszem csak voltak.... A heti vízcserénél tüzetesebben megnéztem a vödör alját, remélve, hogy találok kis garnélát, amikor a mulmban gyanús pöttyöt fedeztem fel. 3-4 napos lehetett, mert már úszott, de talán épp csak 3 mm-es volt. Vissza kellett raknom a társasba :confused: Előző nap nézegettem, hogy a galaxy-knál nagy az élet. Az egyik csajnak nagyobb a hasa, a fiúk meg állandóan tetszelegnek előtte. És persze jó sokat vannak a mohabokorban, napszaktól függetlenül. Elolvastam Nigro blogján az útmutatót, és úgy ítéltem meg, hogy ebbe lehet nem kéne belevágni, se másik szűrő, se megfelelő hely, se idő (épp elutazás előtt voltunk) Hát, úgy tűnik, elég jó nekik a társas medence az íváshoz, csak a kicsik nem élik túl, valószínű a zöld neonokat (rámennek mindenre, ami mozog). Szóval most töröm a fejem, felvetődik egy csomó kérdés... Ha többen is vannak, még nem láttam őket, de talán addig jó, mert akkor elég életrevalók és ösztönből elbújnak. Mindenképpen izgalmas és nagyon piszkálja a fantáziámat, hogy a következő "alom" hogyan élhetné túl a közösben, illetve, ha rászánom magam, honnan látom, mikor kell kivenni a párt?
 
Lettek baba-halaim :joyful: Illetve azt hiszem csak voltak.... A heti vízcserénél tüzetesebben megnéztem a vödör alját, remélve, hogy találok kis garnélát, amikor a mulmban gyanús pöttyöt fedeztem fel. 3-4 napos lehetett, mert már úszott, de talán épp csak 3 mm-es volt. Vissza kellett raknom a társasba :confused: Előző nap nézegettem, hogy a galaxy-knál nagy az élet. Az egyik csajnak nagyobb a hasa, a fiúk meg állandóan tetszelegnek előtte. És persze jó sokat vannak a mohabokorban, napszaktól függetlenül. Elolvastam Nigro blogján az útmutatót, és úgy ítéltem meg, hogy ebbe lehet nem kéne belevágni, se másik szűrő, se megfelelő hely, se idő (épp elutazás előtt voltunk) Hát, úgy tűnik, elég jó nekik a társas medence az íváshoz, csak a kicsik nem élik túl, valószínű a zöld neonokat (rámennek mindenre, ami mozog). Szóval most töröm a fejem, felvetődik egy csomó kérdés... Ha többen is vannak, még nem láttam őket, de talán addig jó, mert akkor elég életrevalók és ösztönből elbújnak. Mindenképpen izgalmas és nagyon piszkálja a fantáziámat, hogy a következő "alom" hogyan élhetné túl a közösben, illetve, ha rászánom magam, honnan látom, mikor kell kivenni a párt?

Visszáb olvasva valahol láttam ehez leírást. Csak a párt kell kivenni. Levegőztető kell a kicsiknek és nagyon nagyon apró halkaja, azt hiszem vizibolha vagy valami ilyesmi. Víz 24-26 fok kb és egy jàvai moha ahova a kiscsaj leszórja a poronytyokat. Hát ehez egy másik kis ívató akvárium kell màsképpen nem megy szerintem. Én fogok csinálni egyet már szerváltam is hozzá levegőztetőt, moha van, kajàt szerzek be előre. Nem tom szerintem egy pár lityis akvárium bőven elég ehez.
 
Segítség kérnék! Kitettem tegnap este egy párt ívni. Csak természetes fényt kap az akvárium, reggel láttam is, ahogy hajtja a hím a nőstényeket és többször sikerült becsalnia a moharengetegbe. A kedv mostanra elmúlt. Csak simán vannak, úszkálnak, nincs udvarlás. Ez azt jelenti, hogy leívtak és vegyem ki őket vagy csak elmúlt a reggel és majd holnap folytatják? Ikrát nem látok, de ha van is, az bent a moha mélyén valószínűleg. Hogyan tovább?
 
A próbálkozás eredménye: egyenlőre 8 db kishal, meg még egy pár ikra. De nem ám az ívatómedencében, ááá, nem.... Az történt, hogy vasárnap délután már annyira rosszul néztek ki a nőstények a folyamatos zaklatástól, hogy megsajnáltam őket. Visszapateroltam mindenkit a társasba. Majd számolgattam kicsit és hirtelen ötlettől vezérelve kikaptam a mohát onnan, fejjel lefelé elkezdtem rázogatni a kicsi akva vizében és tádám! 3 kishal pottyant ki belőle. Szóval ez lesz a megoldás. Melósabbnak tűnik, de én még egyszer nem stresszelem le a halakat és dúlom szét az akváriumot, hogy aztán ne történjen semmi. Utána néztem, milyen az ikra. 1 mm-es és átlátszó. Hát abba a rengetegbe sose veszem észre, ha volt is eredménye a hétvégi násznak. Hétfőn újra kivettem a mohát, rázogatás után 5 db ikrát találtam az ívató alján, most, hogy tudtam mit kell nézni. Ma már 8 db kishal van, ebből 4 szépen úszik, a mai vadászat eredménye pedig 6 ikra. Nem tudom, meddig lehet ezt így csinálni, de a halak tök nyugisan tűrik, azt a 2 mozdulatot, amíg kiveszem a mohát és visszateszem. Még az Oto-k is kibírják szívroham nélkül. Minden másnap eljátszom ezt és meglátjuk, hogy működik.
 

Attachments

  • IMG_20170206_201141.jpg
    IMG_20170206_201141.jpg
    195.9 KB · Megtekintések: 4
  • IMG_20170206_201333.jpg
    IMG_20170206_201333.jpg
    96.9 KB · Megtekintések: 4
30les dusabb növényes akiba van 6db galaxym. Már benne vannak legalább 2-3 honapja. Észrevettem, hogy már egy hete az egyik nem jön elő. egyszer láttam tegnap, de ránézésre semmi baja. Enni sem jön ki a többihez. Mi lehet?

Tapatalkkal küldve az én E5603 eszközömről
 
Sziasztok! 54l es akváriumba szeretnék 10 darab galaxy-t. Milyen arányba legyenek a hímek és nőstények? Vagy ahogy jön?(nagykerből rendelem bolton keresztül)
 
Ja nene. Ezek kis perverzek. A hímek nálam folyamatosan kergetik a nőstényeket. 2 kishapsi 8 leányzóra pont jó lesz. A fakók a jááányok a sötét színűek a skacok. Ha kikerülnek aksiból olyankor az a baj hogy nagyon kifakul mind de ha nagyon erős volt a hím színe akkor még úgy igy egyértelmű a helyzet.
 
Ja nene. Ezek kis perverzek. A hímek nálam folyamatosan kergetik a nőstényeket. 2 kishapsi 8 leányzóra pont jó lesz. A fakók a jááányok a sötét színűek a skacok. Ha kikerülnek aksiból olyankor az a baj hogy nagyon kifakul mind de ha nagyon erős volt a hím színe akkor még úgy igy egyértelmű a helyzet.
Uhhh, hát az nem jó... Fele fele arányba se lenne okés a dolog? Vagy esetleg csak hímek? A nőstények nem olyan szépek...
 
Uhhh, hát az nem jó... Fele fele arányba se lenne okés a dolog? Vagy esetleg csak hímek? A nőstények nem olyan szépek...
Nekem 3-3 arányban vannak. Tervezem még 4 db nőstény beszerzését. Folyamatosan űzik őket. Egyszer kitettem 2 nőstényt 1 hímmel ívni. A 2. nap vissza kellet tenni őket a társasba, mert a csajok már nagyon rogyin néztek ki...
Egyébként ki kell fogni. Nekem a csajok is színesek, főleg az egyik. Jó táplálással elő lehet hozni a színüket, persze, azért nem lesznek olyanok, mint a fiúk
 
Nekem 3-3 arányban vannak. Tervezem még 4 db nőstény beszerzését. Folyamatosan űzik őket. Egyszer kitettem 2 nőstényt 1 hímmel ívni. A 2. nap vissza kellet tenni őket a társasba, mert a csajok már nagyon rogyin néztek ki...
Egyébként ki kell fogni. Nekem a csajok is színesek, főleg az egyik. Jó táplálással elő lehet hozni a színüket, persze, azért nem lesznek olyanok, mint a fiúk
Köszi! :) Megpróbálom 5-7 arányba venni őket, aztán max még veszek nőstényt ha úgy van. Amúgy 54l be maximum mennyi mehetne, úgy hogy most 6db oto, sok sakura és pár amano van bent?
 
Köszi! :) Megpróbálom 5-7 arányba venni őket, aztán max még veszek nőstényt ha úgy van. Amúgy 54l be maximum mennyi mehetne, úgy hogy most 6db oto, sok sakura és pár amano van bent?

Nekem 60 literbe 10 db volt, tökéletesen elvoltak.
 
Sziasztok! 1-1,5cm es galaxyknak fagyasztott artemia nagy falat lenne? (Nemtudom mekkorák az artemiák)
 
Sziasztok! 1-1,5cm es galaxyknak fagyasztott artemia nagy falat lenne? (Nemtudom mekkorák az artemiák)
Hali,

Amilyet én vettem abban fél centinél is nagyobb dögök voltak... szerintem túl nagyok. Adjál cyclops-ot az elég apró :)
 
Back
Oldal tetejére