• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Danio margaritatus - Galaxy razbóra, Gyöngy dánió, Celestichthys margaritatus

Én egy 54l- es be tartok 3 fiút és 7 lányt 15 CRS-S mellett. Nálam is félősek pedig 2 hete vannak az akvában. Fagyasztott fehér szúnyoglárvát szeretik de a granulátumokat nem. Próbált már valaki más élő vagy fagyasztott eleséget adni? esetleg vízibolhát? Már kezdek félni, hogy a rákocsok ikráit megeszik pedig nagyon szeretném ha szaporodnának. Növény van bőven remélem azért el tudnak majd bújni.
 
Én egy 54l- es be tartok 3 fiút és 7 lányt 15 CRS-S mellett. Nálam is félősek pedig 2 hete vannak az akvában. Fagyasztott fehér szúnyoglárvát szeretik de a granulátumokat nem. Próbált már valaki más élő vagy fagyasztott eleséget adni? esetleg vízibolhát? Már kezdek félni, hogy a rákocsok ikráit megeszik pedig nagyon szeretném ha szaporodnának. Növény van bőven remélem azért el tudnak majd bújni.
Nálam sajnos ritkitottak az állományon állandó jelleggel. El is kerültek tőlem mert drága őket garnélávak etetni...
 
Csak az ikrát vagy azokat is amik még befértek a szájukba? Gondolom a nagyobbakat nem eszik meg...

Sajnos nálam a centi körülieknek is oda csipegettek néha. A kicsi 1-2mm eseket pedig egyben tolták a hasba. Sajnos nem jó választás garnélák mellé. Persze ha holland típusú sok növényes akva van akkor ott lehet elég búvóhely.


Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével
 
Az akva még csak 2 hetes de már nőnek a növénykék. Most nagyobbak a garnélák még nem láttam ikrásodni őket de majd figyelem. A profilomnál látod a képet. 15 rákocs van bent de max 1-2-tőt látok egyszerre. Már most is el tudnak bújni. :(
 
Kezdetben nekem is voltak gondjaim a kajájukkal. Nem nagyon akartak enni, aztán csak rákaptak a fagyasztott ciklopszra! Azt probáltad?
 
abszolut nem, sőt, ez az a méret szerintem, amit fogyasztanak. megoldás lehet még az is, ha megkérdezed akitől vetted, hogy mit ettek!
 
abszolut nem, sőt, ez az a méret szerintem, amit fogyasztanak. megoldás lehet még az is, ha megkérdezed akitől vetted, hogy mit ettek!

Kipróbáltam este ;) A méret tényleg jó de nem nagyon ették. Ma csak azt kapnak, remélem rászoknak a jóra. :) GA-ból hoztam őket, ott biztos Dennerle kaját kaptak, nekem meg csak Tetra van. (azt én sem enném :dead:) De majd beszerzek. Nagyon macerás a ciklopsz etetése csipesszel. Bár nagyon finoman tudom adagolni nekik ez nagy előny. Élő vízibolhát esetleg próbálta valaki? Köszönöm a válaszotok! :)(y)
 
A Tetra halkaja az egyik legjobb, csak mondom. :)

A fagyasztott ciklopszot meg minden hal szereti, vegyél blisztereset, lögybölj kicsit a vizükbe belőle és annyi. Enni fogják.
 
Kipróbáltam este ;) A méret tényleg jó de nem nagyon ették. Ma csak azt kapnak, remélem rászoknak a jóra. :) GA-ból hoztam őket, ott biztos Dennerle kaját kaptak, nekem meg csak Tetra van. (azt én sem enném :dead:) De majd beszerzek. Nagyon macerás a ciklopsz etetése csipesszel. Bár nagyon finoman tudom adagolni nekik ez nagy előny. Élő vízibolhát esetleg próbálta valaki? Köszönöm a válaszotok! :)(y)
Meg lehet még próbálni a vörös planktont is, apróbb, mint a cyclops. Hasonló bliszteres kiszerelésben juthatsz hozzá.
 
Most pár napig cyclopszot kapnak, hogy rájöjjenek milyen jó is az ;) és utána elkezdem őket változatosan etetni. Tapasztaltam én is már, hogy nehéz felvetetni új halacsokkal az étkezési szokásokat és kajákat, de menni fog. Köszönöm a válaszotok!!!! (y)(y) Ha bármi jó tanácsotok van még a tartásukkal kapcsolatban azt szívesen meghallgatom :):)
 
Most pár napig cyclopszot kapnak, hogy rájöjjenek milyen jó is az ;) és utána elkezdem őket változatosan etetni. Tapasztaltam én is már, hogy nehéz felvetetni új halacsokkal az étkezési szokásokat és kajákat, de menni fog. Köszönöm a válaszotok!!!! (y)(y) Ha bármi jó tanácsotok van még a tartásukkal kapcsolatban azt szívesen meghallgatom :):)
Még annyi jutott eszembe, hogy most szezonja van akár az élő cyclopsnak is....;) Az tuti, meghozná a kedvüket a kajához!
 
Tegnap érkezett hozzám 6 db ebből a csodálatos kis halacskából! Új akvárium, társnak még 2 fajta razbórát kaptak. 2-3 óra múlva vidáman úszkáltak, visszatért a színük, estére pedig már az egész akváriumot felfedezték. JBL NovoColort kaptak vacsira, csak pár szemet, lássam esznek e. Némelyiknek kicsit nagy volt a szemcseméret, de megbirkóztak vele. Majd hozzánőnek. Vettem mellé fagyasztott ciklopszot, ma azt fognak vacsorázni. Meglátom melyik ízlik nekik jobban.
 
Még annyi jutott eszembe, hogy most szezonja van akár az élő cyclopsnak is....;) Az tuti, meghozná a kedvüket a kajához!

Sajnos nálunk nem lehet kapni :( De ma vagy megeszik a fagyasztottat vaj böjt van. Nem kegyetlenség szerintem de tapasztalatom szerint azt esznek amit kapnak, csak hozzá kell szokni. Természetesen változatosan etetem őket de most szoktatás van. Ma már elkeztem etetni őket és kb 30 perce kapják a cyclopsot. Elkezték enni.
 
Tegnap érkezett hozzám 6 db ebből a csodálatos kis halacskából! Új akvárium, társnak még 2 fajta razbórát kaptak. 2-3 óra múlva vidáman úszkáltak, visszatért a színük, estére pedig már az egész akváriumot felfedezték. JBL NovoColort kaptak vacsira, csak pár szemet, lássam esznek e. Némelyiknek kicsit nagy volt a szemcseméret, de megbirkóztak vele. Majd hozzánőnek. Vettem mellé fagyasztott ciklopszot, ma azt fognak vacsorázni. Meglátom melyik ízlik nekik jobban.

Én is amikor elhoztam és haza értem velük tök sápadtak voltak de az akvába hamar megjött a szinük :)
 
Back
Oldal tetejére