• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Danio margaritatus - Galaxy razbóra, Gyöngy dánió, Celestichthys margaritatus

Két hete két felnőtt egyedet raktam a lágy vizes garnis aksiba, hátha összehoznak valamit... :). Adtam nekik pár napot, az eredmény nem volt látható, így mentek vissza az 54 literesbe a csapathoz. Aztán 5 napja a garnikat etetve előkerült egy gombostűnyi halacska, aznap még kettő csatlakozott hozzá. Az ezt követő két napon még gyarapodott a kis csapat pár aprócska egyeddel. Most jelenleg közel húszan vadásznak a garnélák társaságában a moharengetegben. Érdekes hogy ezek szerint minden nap lehetett kisebb ikrarakás ,hogy így elhúzódott az ikrák kikelése. Most már csak a felnevelésük van hátra :thumbup: .
 
N-emy said:
Két hete két felnőtt egyedet raktam a lágy vizes garnis aksiba, hátha összehoznak valamit... :). Adtam nekik pár napot, az eredmény nem volt látható, így mentek vissza az 54 literesbe a csapathoz. Aztán 5 napja a garnikat etetve előkerült egy gombostűnyi halacska, aznap még kettő csatlakozott hozzá. Az ezt követő két napon még gyarapodott a kis csapat pár aprócska egyeddel. Most jelenleg közel húszan vadásznak a garnélák társaságában a moharengetegben. Érdekes hogy ezek szerint minden nap lehetett kisebb ikrarakás ,hogy így elhúzódott az ikrák kikelése. Most már csak a felnevelésük van hátra :thumbup: .
Gratula N-emy! :clap: Remélem meg maradna az újszülöttek....azt viszont megkérdezném, hogy mennyire lágy a víz, és hogy tápozod é a garnis akváriumodat?
 
Viktor, Indie, Nigro köszönöm a segítségeteket.

A sört nem felejtem el ;)


Üdv,
Gábor
 
Feccc said:
N-emy said:
Két hete két felnőtt egyedet raktam a lágy vizes garnis aksiba, hátha összehoznak valamit... :). Adtam nekik pár napot, az eredmény nem volt látható, így mentek vissza az 54 literesbe a csapathoz. Aztán 5 napja a garnikat etetve előkerült egy gombostűnyi halacska, aznap még kettő csatlakozott hozzá. Az ezt követő két napon még gyarapodott a kis csapat pár aprócska egyeddel. Most jelenleg közel húszan vadásznak a garnélák társaságában a moharengetegben. Érdekes hogy ezek szerint minden nap lehetett kisebb ikrarakás ,hogy így elhúzódott az ikrák kikelése. Most már csak a felnevelésük van hátra :thumbup: .
Gratula N-emy! :clap: Remélem meg maradna az újszülöttek....azt viszont megkérdezném, hogy mennyire lágy a víz, és hogy tápozod é a garnis akváriumodat?
Paraméterek: GH 2, KH 0, PH 6,5, . Az akva egy hónapja indult ASII talajjal, ebből viszont nem tudom meddig oldódnak ki tápanyagok, de szándékosan nem tápozok.
 
viktorlantos said:
Én pedig mégis a Google-t javasolnám csak kicsit máshogy közelítve...
Próbáltam Burmát, mint régiót és ott keresni a halra. Miyanmar-t, nem sikerült. Megnéztem Thaiföldi régióban, nem sok sikerrel. Aztán Bangladesh....

A halra keresve kijött az Inle lake. Ez az élőhelye:
http://www.google.hu/images?um=1&hl=hu& ... =&gs_rfai=

http://www.amarshonarbangla.com/bd/wiki ... Inlay_Lake

növények:
http://www.planetware.com/picture/myanm ... mya175.htm

de neked ez kell:
http://aquadiscover.com/Burma.html
http://www.seriouslyfish.com/profile.ph ... on&id=1344

The water in Lake Inle is clear, shallow (2-3 metres deep in most places) and has a very fertile, loamy substrate. It is famed for its stilted villages and local (non-native) fishermen known as Intha who row their boats using only one leg. These people, thought to have migrated from the south of Myanmar in the late 1300s, use naturally-occurring floating 'islands' consisting of tangles of various plant species as gardens. These islands form a wide raft around the lake margins and the Intha take them as required, removing the aerial leaves and cutting them into sections. Bamboo poles are added for support allowing fruit, vegetables, rice and flowers to be produced in commercial quantities. The gardens rise and fall with the water level and have come to form the habitats of many fish which take shelter among the tangle of roots and plant stems at their base. Submerged aquatic plants also grow densely in the crystal-clear water and include Ceratophyllum and Elodea-like species. D. erythromicron is mostly collected around the margins of the lake where grass and reed-like plants proliferate and the floating islands form thick mats composed of both live and dead vegetation. Impossible to catch with a net, fishermen use special traps placed among the plants overnight.

As the lake is situated in a karstic zone it contains neutral to slightly alkaline water with the pH value varying between 7.5-8.0. Its main outlet is a seasonal stream known as the Balu Chaung which floods over the wet season, allowing the transfer of fishes to pools and ponds close to Loi Kaw. During drier months these are disconnected, isolating small populations of several species. We have yet to obtain detailed information regarding the habitats but expect them to be characterised by similarly sluggish, clear water with dense marginal/submerged plant growth.

http://picasaweb.google.com/ClausChrist ... rJune2009#

15 percembe került az annyi mint.... Jössz egy sörrel ;)

ui: témában érdekesség: http://www.practicalfishkeeping.co.uk/c ... p?sid=2698


Azt Írja, hogy a talaj termékeny agyagos ezt akváriumban, hogyan lehetne megvalósítani?
Én eleinte dekorhomokra gondolta az jó lenne szerintetek ha igen akkor melyik fajta?
 
N-emy said:
Két hete két felnőtt egyedet raktam a lágy vizes garnis aksiba, hátha összehoznak valamit... :). Adtam nekik pár napot, az eredmény nem volt látható, így mentek vissza az 54 literesbe a csapathoz. Aztán 5 napja a garnikat etetve előkerült egy gombostűnyi halacska, aznap még kettő csatlakozott hozzá. Az ezt követő két napon még gyarapodott a kis csapat pár aprócska egyeddel. Most jelenleg közel húszan vadásznak a garnélák társaságában a moharengetegben. Érdekes hogy ezek szerint minden nap lehetett kisebb ikrarakás ,hogy így elhúzódott az ikrák kikelése. Most már csak a felnevelésük van hátra :thumbup: .

Nah ez szuper hír, gratulálok az utánpótláshoz! Mivel eteted a kicsiket?

N-emy said:
Paraméterek: GH 2, KH 0, PH 6,5, . Az akva egy hónapja indult ASII talajjal, ebből viszont nem tudom meddig oldódnak ki tápanyagok, de szándékosan nem tápozok.

A talajból a károsabb dolgok már eltávoztak. Ha növények is vannak az akváriumban el kell kezdeni tápozni.

Gabika said:
Viktor, Indie, Nigro köszönöm a segítségeteket.
A sört nem felejtem el

Igazán nincs mit. Azért ha elkészül a dolog remélem látunk majd naplót róla?
 
Igazán nincs mit. Azért ha elkészül a dolog remélem látunk majd naplót róla?

Természetesen.
Valószínű, hogy jövőre vágok bele addig tervezgetem adatokat gyűjtök és kérdésekkel bombázlak Titeket majd.
Lehet nyitok egy új topikot neki a Naplókban.
 
viktorlantos said:
N-emy said:
Két hete két felnőtt egyedet raktam a lágy vizes garnis aksiba, hátha összehoznak valamit... :). Adtam nekik pár napot, az eredmény nem volt látható, így mentek vissza az 54 literesbe a csapathoz. Aztán 5 napja a garnikat etetve előkerült egy gombostűnyi halacska, aznap még kettő csatlakozott hozzá. Az ezt követő két napon még gyarapodott a kis csapat pár aprócska egyeddel. Most jelenleg közel húszan vadásznak a garnélák társaságában a moharengetegben. Érdekes hogy ezek szerint minden nap lehetett kisebb ikrarakás ,hogy így elhúzódott az ikrák kikelése. Most már csak a felnevelésük van hátra :thumbup: .

Nah ez szuper hír, gratulálok az utánpótláshoz! Mivel eteted a kicsiket?
Sera Vipan és granured keverék porrá törve. Eddig tetszik nekik.
 
Sziasztok!
Tegnap etetésnél vettem észre,hogy valami apróság fickándozik a medence alján.Ahogy jobban megnéztem,galaxy razbórának tűnt(sötétszürke,átlátszó,kb 3-4 mm hosszú).Úgy láttam úszni még nem nagyon tudott,csak amikor vmi közeledett felé hirtelen elrugaszkodott,és lesüllyedt kicsit arrébb.Remélem azért nem egyedül van:)
A problémám az lenne,hogy ez a növényes akváriumom,szóval nem igazán érzem őket biztonságban(vízcserék,beszippantja a szűrő stb.).Valaki akinek van tippje,hogy hogy menthetném ki őket,kérem irja meg! ;) Köszi!
 
Egy csővel ki tudod szippantani a piciket, át egy nevelő akváriumba. Ez a legegyszerűbb, leggyorsabb megoldás. (Én anno az újszülött guppi babákkal csináltam ezt, ők még a levegőztető csövön is simán átfértek, itt már azért valami nagyobb átmérőjű csövet használnék a biztonság kedvéért.)
 
Köszi a választ,erre énis gondoltam már,a probléma az,hogy nem találom őket.:DArra gondoltam,hogyha lámpaoltás után világítok egy zseblámpával odagyűlnek-e a fényre?
 
Szerintetek 64literben 10-15 darab nagyon kevés? Mármint elvesznek e ennyi literben? Csak redek vannak az akváriumban meg amanok. Kicsit húzós az ára ennél többet nem nagyon tervezek.Esetleg valaki ismer tenyésztőt?
 
Nekem 2 hete keltek ki, kb 20 darab lesz. Legalább 2 hónap ,mire elérik azt a nagyságot(1,5-2 cm) ,amikor már érdemes eladni.
 
N-emy said:
Nekem 2 hete keltek ki, kb 20 darab lesz. Legalább 2 hónap ,mire elérik azt a nagyságot(1,5-2 cm) ,amikor már érdemes eladni.

Kösz a választ N-emy! Ha addig nem találok akkor lehet kereslek majd ez ügyben!
 
Hali!
Gondoltam,megosztom veletek eme keserves tapasztalatot..
Kb fél órája értem haza,izgatottan beleraktam a halaszacsit a tankba,benne 5 Gyöngy dánió.Gondoltam,először csak kis mennyiséget próbálok meg telepíteni,még elég friss a medencém és ennyit tudtam elrakni magamnak.Szépen eltelt a 10 perc,vízelkeverés,stb ..kiengedem a drágákat..elrámolom a lomokat..nem telik el 30 másodperc..és mire visszafordulok,az egyik amano épp lekapja az egyik dániót egészen könnyedén és el kezdte enni!Egy pöppet berágtam..nem szégyellem,majdnem a könnyem is kicsordult..
Szóval érdemes lehet vigyázni,ha nagyobb amanokat gyöngy dánióval párosítanátok!
 
ZaCK said:
Hali!
Gondoltam,megosztom veletek eme keserves tapasztalatot..
Kb fél órája értem haza,izgatottan beleraktam a halaszacsit a tankba,benne 5 Gyöngy dánió.Gondoltam,először csak kis mennyiséget próbálok meg telepíteni,még elég friss a medencém és ennyit tudtam elrakni magamnak.Szépen eltelt a 10 perc,vízelkeverés,stb ..kiengedem a drágákat..elrámolom a lomokat..nem telik el 30 másodperc..és mire visszafordulok,az egyik amano épp lekapja az egyik dániót egészen könnyedén és el kezdte enni!Egy pöppet berágtam..nem szégyellem,majdnem a könnyem is kicsordult..
Szóval érdemes lehet vigyázni,ha nagyobb amanokat gyöngy dánióval párosítanátok!

Az Amano garnélák egészséges halakat nem igazán támadnak meg. Elképzelhető, hogy megtörténik, de ahogy a természetben ők is csak a legyengült, beteg egyedeket támadják meg. Azokat viszont kíméletlen módon eltakarítják néhány órán belül. Lehet valami baja volt a razbórának, amit a garnéla egyből kiszúrt.
 
ZaCK said:
Maradjunk annyiban,hogy átértékelem az amanokkal való viszonyomat! :eh:

Nem is csodálom tekintettel a galaxik árára(Itt Bonyhádon 900ft/db :eek: )Tegnap seggel jöttem ki a a boltból......
üdv:gzs
 
Maradjunk annyiban hogy az inkább üveg garnéla (ghost shrimp) mint amano garnéla. Nekem a 4 centis plattyt is levadászták. Az amanók meg a pár órás endler kölyköket sem.
 
Hát,elméleti szinten persze így kellene,hogy működjön,de úgy látszik,hogy ez az amano nem olvasta a rá vonatkozó részt a könyvben!
Mindenesetre a nagyobb példányokat elajándékoztam,a dániók pedig egy másik medencében kaptak helyet,megpróbálom felhizlalni őket,mert elég picik..hátha akkor nem lesz gond. :crazy:
 
Back
Oldal tetejére