• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Danio margaritatus - Galaxy razbóra, Gyöngy dánió, Celestichthys margaritatus

Értem. Köszönöm szépen az infókat ismét. :)
Igen, azt sejtettem, hogy el nem fogyasztott kaját le kell szívnom majd. Köszi! :)
Bár sajnos még csak egyet találtam, és a reggelt sem biztos, hogy megéli :unsure: de azért bizakodom, hátha... :D
A boltban, ahol épp voltam, nem volt Sera, csak TetraMin Baby, úgyhogy ilyet hoztam, nem igazán tudom, hogy a Tetra milyen minőséget képvisel. Biztos nem Dennerle, de azért használható? :D
 
Értem. Köszönöm szépen az infókat ismét. :)
Igen, azt sejtettem, hogy el nem fogyasztott kaját le kell szívnom majd. Köszi! :)
Bár sajnos még csak egyet találtam, és a reggelt sem biztos, hogy megéli :unsure: de azért bizakodom, hátha... :D
A boltban, ahol épp voltam, nem volt Sera, csak TetraMin Baby, úgyhogy ilyet hoztam, nem igazán tudom, hogy a Tetra milyen minőséget képvisel. Biztos nem Dennerle, de azért használható? :D
A GA is forgalmazza, úgyhogy nem lehet rossz;)
 
Nos, a TetraMin Baby mint kiderült, első ciklusban nem alkalmas, nem fér be a szájába. Ezért elrohantam egy másik boltba, és szereztem a javasolt Sera Micron-t. Tökéletes. Ha másnak is így adódna, ne fusson egy felesleges kört, ne akarja megpróbálni rögtön Tetra-val etetni a Galaxy-t, nem fog menni. :(
Jelenleg ketten vannak az apróságok, és a Sera tökéletesen beválni látszik! :)
 
Nos, a TetraMin Baby mint kiderült, első ciklusban nem alkalmas, nem fér be a szájába. Ezért elrohantam egy másik boltba, és szereztem a javasolt Sera Micron-t. Tökéletes. Ha másnak is így adódna, ne fusson egy felesleges kört, ne akarja megpróbálni rögtön Tetra-val etetni a Galaxy-t, nem fog menni. :(
Jelenleg ketten vannak az apróságok, és a Sera tökéletesen beválni látszik! :)

A babyt azért finoman összemorzsolva adhatod. Ennél nagyobb granulátumokkal is etetünk időnként. Csak morzsold össze az ujjaddal a beszórás előtt.
 
Ma én is hazaköltöztettem 13 Galaxyt... Lesegettem őket már egy ideje, csak kirándulás előtt nem akartam kínozni őket, meg féltem, hogy anyósom ne irtsa el őket. Na de itt vannak, egyenlőre félősek, de remélem ez hamar meg fog változni... Fényképezhetetlenek :D
20160716_230549.jpg
20160716_230544.jpg
20160716_230543.jpg
 
Ma én is hazaköltöztettem 13 Galaxyt... Lesegettem őket már egy ideje, csak kirándulás előtt nem akartam kínozni őket, meg féltem, hogy anyósom ne irtsa el őket. Na de itt vannak, egyenlőre félősek, de remélem ez hamar meg fog változni... Fényképezhetetlenek :D
View attachment 14263
View attachment 14264
View attachment 14265
Ők is a 20 literesbe kerültek a betta, kakadu és otok mellé? Ha igen és valóban 20 literes az az akvárium (szélesség cm x magasság cm x mélység cm / 1000), akkor nagyon túltelepítetted és javaslom sürgősen keress nekik nagyobb akváriumot, mert így gyorsan vége lesz a halazásnak. Megjegyzem, a hatályos magyar szabályozás szerint halat tartani csak 30 liternél nagyobb akváriumban lehet, persze nem ez az elsődleges, hanem, hogy az állataink jól érezzék magukat.
 
A babyt azért finoman összemorzsolva adhatod. Ennél nagyobb granulátumokkal is etetünk időnként. Csak morzsold össze az ujjaddal a beszórás előtt.
Én a mai napig az általad javasolt módszerrel aprítom a tápokat az amandáknak és a másik akváriumban az endlereknek. Egy IKEA-s fűszerörlőbe (http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/10152875/) töltöm a tápokat és abból frissen darálom nekik :D
 
Dehogy :) 2 akvarium van. A 20asban csak a betta, a két kakadu és az otok vannak. A 60asban van a 13 galaxy. Szlovákiában élek, itt nem tudom, hogy van e ilyen törvény

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
Dehogy :) 2 akvarium van. A 20asban csak a betta, a két kakadu és az otok vannak. A 60asban van a 13 galaxy. Szlovákiában élek, itt nem tudom, hogy van e ilyen törvény

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
Oké, akkor nem szóltam :)
 
Nyugodtan szólj, több tapasztalattal rendelkezel, mint én...

Tapatalkkal küldve az én SM-G935F eszközömről
 
Két hete én is beszereztem 11 db (4 lány, 7 fiú) gyöngy dániót, miskolci tenyésztésű fenegyerekek, nagyon szépek, egészségesek, egyedül vannak 30 literben, 1 hét sem kellett, hogy megszokják az új helyüket, már jöttek az üveghez, ha hazaértem. Vagy csak nagyon éhesek:rolleyes::whistle::D azt hiszem 3-4 hónaposak, én JBL nanomix-el etetem őket, illetve felváltva lemezessel, mindkettőt szeretik! A múltkor kaptak szúnyoglárvát (élőt), azzal küzdöttek, de 3-4 harapás után lementek...
 
Sziasztok,
Azzal van esetleg valakinek tapasztalata, hogy a mollikkal hogy jönnek ki? Szeretnék én is beszerezni párat, de tartok tőle, hogy a meglévő halállomány prédájává leszenek...
Köszi!
 
Sziasztok,
Azzal van esetleg valakinek tapasztalata, hogy a mollikkal hogy jönnek ki? Szeretnék én is beszerezni párat, de tartok tőle, hogy a meglévő halállomány prédájává leszenek...
Köszi!
A molly-k szerintem nem bántják őket! Bár van mollym, de nem galaxykkal, hanem neonokkal és villásfarkú kalászhalakkal, amik csak kb. 2cm-esek voltak, amikor bekerültek, de őket sem bántották.
A mollyk annyira növényevők, hogy jóformán az elő szúnyoglárvára is alig mozdultak rá.
 
Sziasztok,
Azzal van esetleg valakinek tapasztalata, hogy a mollikkal hogy jönnek ki? Szeretnék én is beszerezni párat, de tartok tőle, hogy a meglévő halállomány prédájává leszenek...
Köszi!
Nekem együtt vannak 2 növendék mollyval, semmi problémát nem okoznak egymásnak
 
Kicsi frissen kikelt garnélák mellett tartva nem bántják a kicsiket?
Én nem látok yellow fire szaporulatot egy ideje. Arra gondolok hogy megeszik a piciket.
 
Kicsi frissen kikelt garnélák mellett tartva nem bántják a kicsiket?
Én nem látok yellow fire szaporulatot egy ideje. Arra gondolok hogy megeszik a piciket.

Az élő eleséget preferálják. Nálam rámentek az apró garnélára, ahogy a szúnyoglárvára is.:)
 
Back
Oldal tetejére