• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Danio margaritatus - Galaxy razbóra, Gyöngy dánió, Celestichthys margaritatus

Nászutas lakosztály megszüntetve, ákoskám beborította a dlue garniporontyokat a lakosztályba muszály volt kivenni a kis puranyákat. Pár hét és action replay...
 
Olyan kérdésem volna, hogy ezek hogy bírnak carbót? Lehet GA ajánlásával vagy inkább gyári?

Örülni fognak neki, mert minél dúsabb és üdébb a növényzet, annál több helyük van a násztánchoz és a szaporodáshoz!
Szóval hajrá, nyomd nekik bátran!(y)
 
Örülni fognak neki, mert minél dúsabb és üdébb a növényzet, annál több helyük van a násztánchoz és a szaporodáshoz!
Szóval hajrá, nyomd nekik bátran!(y)
Van valami különösebb igényük a vízparaméterek tekintetében?
Hogyan lehet elősegíteni a szaporodási kedvüket?
 
Nálam korábban többször is voltak kicsik, garnélákkal és Otocinclusokkal voltak együtt. Sima csapvízben.
Igaz frissen kelt sórákokkal etettem őket.
 
Zavartalan intim környezet, sok növény, mohák, tiszta víz, paraméterekre nem alergiás illetve a reggeli napfény serkenti ivásra őket.

Nálam régebben a 100 literes növényes akváriumban minden beavatkozás nélkül szaporodtak, láttam heves násztácot és ívást is szinte minden reggel. A kicsiket többnyire a szűrőből szedtem ki. De kb. fél éve leálltak teljesen. Vizet heti 1-2-3 alkalommal cserélek 10-25 litert egyszerre. Sera Vipant, SAK mixet etetek porrá törve. Emellett kapnak grindált és Walter férget is. A víz ugyanaz a csapvíz (közepesen kemény, kicsit lúgos), mint tavaly.

Tapasztalt már valaki hasonlót, hogy leálltak az ívással? Hogyan lehetne újraindítani? Milyen és mennyi etetés szükséges, hogy ívásra kész állapotban legyenek? (Én egy héten 1 nap nem etetek, egyébként kb. 3-szor kapnak naponta.)
 
Ilyenkor kicsit mindig irigy vagyok,ha valakinek ennyiszer sikerül egy nap megetetnie a halait!:p
Esetleg kiöregedtek? Én már tapasztaltam ( sügereknél) hogy abba hagyták az öreg párok az ikrázást. A galaxikat én fagyasztott kajával etetem napi egyszer bőven.
 
Nem ezt a lehetőséget kizárnám. A többségük tavaly ősszel született, tehát még egy éves sincs, a kisebbik részük kb. jó egy-másfél éves. Tehát a legjobb korban lennének. ;)

Etetésre visszatérve: Reggel munkába indulás előtt zúzott száraz tápot és grindált adok nekik, délután walter férget, este megint grindált. Lehet, hogy ez sok így?

Lehet, hogy van olyan növény vagy garnéla, ami olyan anyagot termel, ami gátolja a Galaxyk szaporodását. Az elmúlt egy évben a 10 db Sakurában lett több mint száz. A Cryptok lettek vagy 30 centisek, a lángmoha is iszonyat gyorsan nő mindig miután megritkítom és Rotalából is sokszorosa van mint kezdetben. Ez már túl dzsungelos a Galaxyknak is?
 
Nem ezt a lehetőséget kizárnám. A többségük tavaly ősszel született, tehát még egy éves sincs, a kisebbik részük kb. jó egy-másfél éves. Tehát a legjobb korban lennének. ;)

Etetésre visszatérve: Reggel munkába indulás előtt zúzott száraz tápot és grindált adok nekik, délután walter férget, este megint grindált. Lehet, hogy ez sok így?

Lehet, hogy van olyan növény vagy garnéla, ami olyan anyagot termel, ami gátolja a Galaxyk szaporodását. Az elmúlt egy évben a 10 db Sakurában lett több mint száz. A Cryptok lettek vagy 30 centisek, a lángmoha is iszonyat gyorsan nő mindig miután megritkítom és Rotalából is sokszorosa van mint kezdetben. Ez már túl dzsungelos a Galaxyknak is?
Nem lett "forgalmasabb" az aki körűl? Nincs nagyobb jővés - mennés? Nálunk mióta megkezdődött a nyáriszünet az oviban és egész nap otthon van a gyerek a galaxikat alig látom, el vannak bújva a dzsungelben.
 
Nem, mert egyedül lakom és a nap kb. felében én sem szoktam otthon lenni. Egyébként nálam is bújkálnak az aki hátsó/alsó részében.
 
Nem, mert egyedül lakom és a nap kb. felében én sem szoktam otthon lenni. Egyébként nálam is bújkálnak az aki hátsó/alsó részében.
Nálam vígan úszkáltak, de a gyereszobában van az aki és mostanság már csak kajálni jönnek elő..
 
Back
Oldal tetejére