• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Danio margaritatus - Galaxy razbóra, Gyöngy dánió, Celestichthys margaritatus

Senki????....:(
Holnap este kiveszem az első "tenyészpárt-tio" tanulunk saját kárunkbol. Aki 14l. Dryvit háló ikrarácsnak, 70% akiviz+friss ozmo. 150ppm semleges ph 22fokos víz. 2 pocakosabb csajszi+legszebb hím párosítás. A takargatós témát kihagyom, a reggeli napfényhatást használom.
 
Holnap este kiveszem az első "tenyészpárt-tio" tanulunk saját kárunkbol. Aki 14l. Dryvit háló ikrarácsnak, 70% akiviz+friss ozmo. 150ppm semleges ph 22fokos víz. 2 pocakosabb csajszi+legszebb hím párosítás. A takargatós témát kihagyom, a reggeli napfényhatást használom.


Szerintem inkább az ikra háló helyett inkább valami szálas dolgot tegyél bele mert amikor a fiú hajtja a lányokat szeretnek a mohák meg a vékony szálú növények közé menni és szerintem akkor szórják el az ikrákat.
 
Szerintem inkább az ikra háló helyett inkább valami szálas dolgot tegyél bele mert amikor a fiú hajtja a lányokat szeretnek a mohák meg a vékony szálú növények közé menni és szerintem akkor szórják el az ikrákat.
Szia barna, iigen kimaradt pár szál moha meg vízfelszinen úszó nagy gyökeres növny lesz benn. A nagy akiban is állandóan a mohák közt kamatyolnak csak az ikrák nem lesznek meg....
 
Nekem a szűrő beszippantotta az ikrákat vagy éppen kikelt ivadékokat és a szűrőkiszítástor vettem észre őket.
 
Valószínűleg nekem pont azért maradtak meg mert beszívta a szűrő a kicsiket. Nagyon picik először csak két fekete pötty meg némi átlátszó úszó. Szerintem nem voltak nagyobbak 1mm-nél.
 
Én is kiraktam a 25 literesbe 2 nőstényt és 1 hímet szerda este. Pár napig még várakozok, de szerintem nem fog történni semmi, mert iszonyatosan félénkek az új helyükön. Állandóan be vannak bújva a mohába, alig látszódnak.
A 100 literesben szinte minden reggel látom, hogy hajtják egymást.
 
Én is kiraktam a 25 literesbe 2 nőstényt és 1 hímet szerda este. Pár napig még várakozok, de szerintem nem fog történni semmi, mert iszonyatosan félénkek az új helyükön. Állandóan be vannak bújva a mohába, alig látszódnak.
A 100 literesben szinte minden reggel látom, hogy hajtják egymást.
Nálam is gubbaszt a sarokban mind
Szia, igen ez a kötelező olvasmányok közt szerepelt nálam anno, akárcsak az egész blog. Annyi kérdésem lenne hogy az újságpapirt végig fenn kell hagyni az aki oldalán ügye?
 
Helyzet eddig siralmas, begubóztak. 3-man vannak de semmi aktivitás, még a színük is elment. Holnap kapnak még több mohát (bár félő hogy fenn ragad rajtuk az ikra és megeszik) na meg szépen emelem egy kicsit a hőfokot 24-25 fokra(jelenleg 21-22).
 
Köszönöm:)Valóban, láttam még egy kis "gülüszeműt", de mire ki tudtam volna varázsolni, addigra elbújt:( Tegnap este a feleségemmel szétnéztünk a lakásban, miben is lehetnének éjszaka a porontyok....Hááááát egyszerre akadt meg a szemünk egy téglalap alapú vázán:)Amit nem igazán szoktunk használni:)Most befogtuk:) Lehet, hogy "cikik" vagyunk, de a két kis gülüszemű a vázában úszkodott éjszaka:)reggel félve néztük meg őket, de vígan úszkáltak, úgyhogy reggeli után gó a helyi halas:)Engedélyt kaptam a feleségemtől egy ideiglenes kis neveldére:) vettem egy kb. 10 literes kis akváriumot, meg egy szivacsszűrőt:)A szivacsszűrőm meghajtását a feleségem gyermekkori akváriumának légpumpája biztosítja, egy eredeti ciklon:)Kb. 20 év porosodás után gyönyörűen beindult és teszi a dolgát....:) Jahhh, a légpumpa keresgélese közben, az "akváskacatos" bobozban az asszonykám meglátott 3db. sötétben világító követ.....Én kérek elnézést, de a neveldébe be kellett rakjam a sötétben világító kövecskéket:)Assszonkám ráhatására:)
Ami az etetést illeti, én sera vipan baby-t adok a nagyoknak is, és a doboz kupakja vastagon van szinte por állagú morzsalékkal...na eddig azt a port adtam nekik...Egyébként még fagyasztott cyclopsal etetek, valahogy azt is megpróbálom még kisebbre aprítani, hátha betermelik a kis gülük....Eddig ennyi a koncepció....de ha van jól bevált praktikád, azt szívesen fogadnám......hogy, hogy és mivel etessek...

A mai napon bezártam a galaxy nevelőm, december 6-án üzemeltem be és azóta folyamatosan kisebb nagyobb megszakítással kb.13 ifjoncot sikerült kihalászni a növényesből.Sajnos nekem elég sok elpusztult, összesen 7 db picit sikerült felnevelni. Remélem, hogy hamarosan sikerül ismét piciket kihalászni és nem fog sokáig porosodni a 10l-es nevelőm:) És talán akkor már nagyobb arányban sikerül felnevelni őket:)
 
Back
Oldal tetejére