• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Danio margaritatus - Galaxy razbóra, Gyöngy dánió, Celestichthys margaritatus

Szia!

Gratulálok a kis Galaxykhoz. Ha már 2-t találtál, akkor lesz ott több is. A kérdés csak az, hogy hogyan véded meg őket a szülők falánkságától.

2-3 literes tál talán kevés lenne, de ebben nem vagyok biztos. Ellenben én az első kis Galaxymat egy 5 literes vödörben neveltem 2 hétig. Nem volt se fűtés, se szűrés. Azóta már másfél centis és a nagyokkal együtt úszkál. Enni mit adsz majd neki?
 
Szia!

Gratulálok a kis Galaxykhoz. Ha már 2-t találtál, akkor lesz ott több is. A kérdés csak az, hogy hogyan véded meg őket a szülők falánkságától.

2-3 literes tál talán kevés lenne, de ebben nem vagyok biztos. Ellenben én az első kis Galaxymat egy 5 literes vödörben neveltem 2 hétig. Nem volt se fűtés, se szűrés. Azóta már másfél centis és a nagyokkal együtt úszkál. Enni mit adsz majd neki?


Köszönöm:)Valóban, láttam még egy kis "gülüszeműt", de mire ki tudtam volna varázsolni, addigra elbújt:( Tegnap este a feleségemmel szétnéztünk a lakásban, miben is lehetnének éjszaka a porontyok....Hááááát egyszerre akadt meg a szemünk egy téglalap alapú vázán:)Amit nem igazán szoktunk használni:)Most befogtuk:) Lehet, hogy "cikik" vagyunk, de a két kis gülüszemű a vázában úszkodott éjszaka:)reggel félve néztük meg őket, de vígan úszkáltak, úgyhogy reggeli után gó a helyi halas:)Engedélyt kaptam a feleségemtől egy ideiglenes kis neveldére:) vettem egy kb. 10 literes kis akváriumot, meg egy szivacsszűrőt:)A szivacsszűrőm meghajtását a feleségem gyermekkori akváriumának légpumpája biztosítja, egy eredeti ciklon:)Kb. 20 év porosodás után gyönyörűen beindult és teszi a dolgát....:) Jahhh, a légpumpa keresgélese közben, az "akváskacatos" bobozban az asszonykám meglátott 3db. sötétben világító követ.....Én kérek elnézést, de a neveldébe be kellett rakjam a sötétben világító kövecskéket:)Assszonkám ráhatására:)
Ami az etetést illeti, én sera vipan baby-t adok a nagyoknak is, és a doboz kupakja vastagon van szinte por állagú morzsalékkal...na eddig azt a port adtam nekik...Egyébként még fagyasztott cyclopsal etetek, valahogy azt is megpróbálom még kisebbre aprítani, hátha betermelik a kis gülük....Eddig ennyi a koncepció....de ha van jól bevált praktikád, azt szívesen fogadnám......hogy, hogy és mivel etessek...
 
Én az első pár napban csak egy kis "zöld vizet" öntök nekik. Ahogy olvastam a neten papucsállatka is jó lenne. Pár nappal később jöhet a Walter féreg, majd utána a cyclops (nagyon szeretik) és a púder finomságúra törődött haleledel. Mivel elég jól beállt kultúráim vannak, így általában a Waltert preferálom.

Még én is csak szeptember vége óta tartom őket. Nálam minden reggel ívnak, a kihívást az jelenti, hogy az ikrákat vagy a kishalakat kimentsen a nagy akváriumból. Eddig kb. 20 db kishalam van.

Én is szívesen olvasnám a tapasztaltabbak praktikáit, amivel megóvják az új nemzedéket.
 
Sziasztok!
Lassan 2 hete, hogy boldog tulaja vagyok 7db kis galaxynak (5fiú 2lány).
Ma reggel óta 3-4 fiú kergeti az egyik lányt megállás nélkül. Ez nem az a szép táncuk amit szoktak művelni, hanem az egész akváriumban vadul kergetik egymást. Mi lehet a baj? Vagy egyáltalán ez baj? Lehet hogy kevesen vannak? (49liter)
Válaszotokat köszönöm! :)
 
Sziasztok!
Lassan 2 hete, hogy boldog tulaja vagyok 7db kis galaxynak (5fiú 2lány).
Ma reggel óta 3-4 fiú kergeti az egyik lányt megállás nélkül. Ez nem az a szép táncuk amit szoktak művelni, hanem az egész akváriumban vadul kergetik egymást. Mi lehet a baj? Vagy egyáltalán ez baj? Lehet hogy kevesen vannak? (49liter)
Válaszotokat köszönöm! :)

Szia!
Ívnak. Szerencsésebb lett volna 5 lány mellé 2 fiú :)
Minimum 6db-ot tanácsos tartani, úgyhogy a létszámmal nincs baj, de minél többen vannak, annál jobb.
Annamari
 
Holnap lesznek 2 hetesek a kis gülüszeműek:) Nagyon féltem, hogy valamit el fogok baltázni, mert bevallom még sosem volt saját "szaporulatom", így elég sokat bénáztam. Nőnek szépen, már nem kell nagyítóval keresni őket a nevelő aksiban. Eddig a sera vipan baby-t törtem össze nekik és azzal etetem őket 4 óránként. Hetente csinálok nekik vízcserét, kb. 10. százalékot cserélek, 1/3 állott, kezelt vízzel és 2/3 akvárium vízzel,amit a nagy társasból teszek be. Tettem be kis csigákat (nevüket nem tudom, mert valamelyik növénnyel hurcoltam be őket), amik eddigi tapasztalataim szerint 5-6mm-nél nagyobbra nem nőnek, hogy a kajcsit amit a kis gülüszeműek nem esznek meg "feltakarítsák". Mire kell még figyelnem, vagy esetlegesen mit rontok el szerintetek? Mert ezen a téren egyáltalán nincs tapasztalatom.
 
Holnap lesznek 2 hetesek a kis gülüszeműek:) Nagyon féltem, hogy valamit el fogok baltázni, mert bevallom még sosem volt saját "szaporulatom", így elég sokat bénáztam. Nőnek szépen, már nem kell nagyítóval keresni őket a nevelő aksiban. Eddig a sera vipan baby-t törtem össze nekik és azzal etetem őket 4 óránként. Hetente csinálok nekik vízcserét, kb. 10. százalékot cserélek, 1/3 állott, kezelt vízzel és 2/3 akvárium vízzel,amit a nagy társasból teszek be. Tettem be kis csigákat (nevüket nem tudom, mert valamelyik növénnyel hurcoltam be őket), amik eddigi tapasztalataim szerint 5-6mm-nél nagyobbra nem nőnek, hogy a kajcsit amit a kis gülüszeműek nem esznek meg "feltakarítsák". Mire kell még figyelnem, vagy esetlegesen mit rontok el szerintetek? Mert ezen a téren egyáltalán nincs tapasztalatom.
Szerintem nagyon gondos "szülő" vagy!(y)
 
Sziasztok!

Leginkább azoktól kérdezném, akik már neveltek fel kis Galaxy dániót, hogy tapasztalatuk szerint mennyi idő alatt lesznek kb. ivarérettek a kicsik?
 
Üdv,

Remélem én is nemsokára Galaxy nevelő leszek a 49 literesemben :)
Az miért van hogy GA oldalon a razbóráknál van amiből 6db 40 literre, és olyan Razbóra is amiből 10-20-30 hal is tartható 50-ben (neon, zöld)?
 
Bennem is felvetődött hasonló kérdés. Ugyanis tavaly, amikor még csak 10 Sakura és 5 Amano társaságában voltak a Galaxyk néha-néha előkerült 1-2 kicsi vagy a növények közül vagy a szűrőből. Viszont tavaly óta a Sakurák elszaporodtak (van legalább 100, de lehet, hogy több) és az Amanok is megvannak. A Galaxyk minden reggel aktívan hajtják egymást, le is ívnak (láttam, amikor a hím konkrétan nekinyomta a nőstényt a mohának). Viszont kis halat nem találok egy darabot sem, sem az akváriumban, sem a szűrőben.

Örülnék egy kis utánpótlásnak, mert 100 literben elférne még 1-2 Galaxy. Szóval én is örülnék, ha megosztanátok a tapasztalatokat garnéla és Galaxy ikra kapcsolatáról.

(Ui.: Ami biztos, hogy ha a Grindál féreg lehull az aljzatra, azt megeszik a garnélák is, az Amao is és a Sakura is. Szóval lehet, hogy a kaviárt sem vetik meg.)
 
Bennem is felvetődött hasonló kérdés. Ugyanis tavaly, amikor még csak 10 Sakura és 5 Amano társaságában voltak a Galaxyk néha-néha előkerült 1-2 kicsi vagy a növények közül vagy a szűrőből. Viszont tavaly óta a Sakurák elszaporodtak (van legalább 100, de lehet, hogy több) és az Amanok is megvannak. A Galaxyk minden reggel aktívan hajtják egymást, le is ívnak (láttam, amikor a hím konkrétan nekinyomta a nőstényt a mohának). Viszont kis halat nem találok egy darabot sem, sem az akváriumban, sem a szűrőben.

Örülnék egy kis utánpótlásnak, mert 100 literben elférne még 1-2 Galaxy. Szóval én is örülnék, ha megosztanátok a tapasztalatokat garnéla és Galaxy ikra kapcsolatáról.

(Ui.: Ami biztos, hogy ha a Grindál féreg lehull az aljzatra, azt megeszik a garnélák is, az Amao is és a Sakura is. Szóval lehet, hogy a kaviárt sem vetik meg.)

Gyanús!:(
 
Én sosem vettem észre, hogy garnélák dézsmálnák az ikrákat. Sőt, anno az anci papa által nem gondozott ikracsomót is a garnélásba szórtam be, és mindig kikelt szépen az összes.
Persze, a dögre mindenki rámegy, de ha nincsenek kiéhezve, nem rontanak rá más élőlényre.
No, de ahány ház, annyi szokás.:whistle:
 
Sziasztok. Valaki nem írna egy rövid összefoglalót a szaporításukrol. Esetleg a letakarásos módszernél van e már hatékonyabb illetve vízparaméterek, esetleg serkentő hatású élő kaja stb.
 
Back
Oldal tetejére