• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Danio margaritatus - Galaxy razbóra, Gyöngy dánió, Celestichthys margaritatus

Hali,

Amilyet én vettem abban fél centinél is nagyobb dögök voltak... szerintem túl nagyok. Adjál cyclops-ot az elég apró :)
Köszi a válaszod, sajnos cyclopsot itt nem árulnak.(vagyis árulnak de le akar húzni, aztmondta hogy csak 10 esével tudja adni(összesen 1kg) 4900ft-ért :/
 
Sziasztok! 1-1,5cm es galaxyknak fagyasztott artemia nagy falat lenne? (Nemtudom mekkorák az artemiák)

Szia!

Az artemiákat hanyagold, az a galaxyknak elég nagy falat lenne, én fagyasztott szúnyoglárvát adok nekik vagy cyclopsot, ezeket gond nélkül fogyasztják. Persze lemezes haltáp is mehet nekik.
 
Szia!

Az artemiákat hanyagold, az a galaxyknak elég nagy falat lenne, én fagyasztott szúnyoglárvát adok nekik vagy cyclopsot, ezeket gond nélkül fogyasztják. Persze lemezes haltáp is mehet nekik.
És a szunyoglárva az nem nagy nekik? :bored:
Amugy ma hoztam meg a 6 nőstényt, 2 hét múlva meg 4 hím érkezik más szülőktől! (De remélem tényleg nöstények.)
IMG_20170307_151704.jpg
Jelenleg 1-1,5cm esek, egy darabig akkor apróra morzsolt halkaját fognak enni(de én nem szeretek etetni ilyen mű vackokkal)
És a vizibolha az nagy lehet nekik? :)
 
Bakker fehér valami van a szályukon! :O Mennyi az esélye hogy szájhab? (Nagykereskedésből jöttek, a kiskereskedésben nem tették bele akváriumba hogy elkapjanak valamit.) Lehet hogy csak amivel megetették ami rajt maradt a száján? Mennyi lehet az esélye hogy ez szájhab? (Most nagyon aggódok mert egyszer régen kb 4 éve felütötte a felyét és hiába toltam az antibiotikumot teljes pusztulás lett a vége.....) Jó hülye voltam hogy mindjárt betettem őket.....
 
Sikerült lekapnom, mind ilyen. Szerintetek?
7385f1eceaa33ba3dcc0dee61ca74f1a.jpg
a9aadb7af8d7602d3a79a4a80b9a9030.jpg


Tapatalkkal küldve az én Redmi Note 4 eszközömről
 
Nekem így néz ki egy hím
 

Attachments

  • 20170308_210220.jpg
    20170308_210220.jpg
    160.5 KB · Megtekintések: 7
  • 20170308_210223.jpg
    20170308_210223.jpg
    146.2 KB · Megtekintések: 8
Csak az én hímeimnek a színeiből indultam ki, hogy neked is azok vannak szerintem a kép alapján.
Ja, nemtudom. Egyszer fakóbnak látom őket, egyszer színesebbnek. De mind ugyan úgy néz ki. Úgyhogy most vagy 6 hímem van vagy 6 nőstényem. Nemtudom. Nálad a nőstények szokták kergetni egymást? :)
 
Ma megtörtént az első haláleset [emoji17]
Hiányoltam a hatodik galaxy razbórát, bárhogy sasoltam, csak ötöt láttam. Végül a feleségem megtalálta az akvárium mögött, a szőnyegen... [emoji30]

Szoktak olyat csinálni (bár nem csak a razbórák), hogy nagy sebességgel felúsznak a felszínre, majd vissza.
Arra tudok gondolni, hogy egy ilyen manőver sikerült félre.
Szokták egymást hajkurászni, ahogy nézem, a srácok a lányokat...
Talán az egyik hím lehet az áldozat.

Járt már valaki így?
Egyébként szoktak ugyanígy csinálni az otok, meg a páncélos harcsák is...

Fedett akvárium sajnos nem megoldható. A növények is a felszín fölé nőnek, meg nyáron hűteni is kell majd...
A lámpatartó is az üveg peremére megy, plusz akasztós szűrőm van...
 
Sziasztok! A galaxy razbóráitok felmennek a vízfelszínre táplálkozni? Mert élő eleségnek trópusi ugróvillást tudok tenyészteni, tele van velük a szobanövények földje, de ezek fenn maradnak a víztetejék, ezek meg nem mennek fel. Lehet azért mert kevesen vannak (jelenleg 8 an, még négyet akarok)? Sajnos nem tudok venni semmi fagyasztottat ami beférne a szájukba, szárazeleségből meg semmit nem esznek meg, sokfélét találtam. Csak az élő dolgokat eszik, amikor férgek(grindál) felúsznak a talajból azt egyből elkapják, még a talajból is kihúzzák, ennek ellenére van 1-2 elég sovány hal. (Ha esetleg valaki tudna küldeni tenyésztésre walterférget vagy vizibolhát akkor vennék tőle!)
 
Sziasztok! A galaxy razbóráitok felmennek a vízfelszínre táplálkozni? Mert élő eleségnek trópusi ugróvillást tudok tenyészteni, tele van velük a szobanövények földje, de ezek fenn maradnak a víztetejék, ezek meg nem mennek fel. Lehet azért mert kevesen vannak (jelenleg 8 an, még négyet akarok)? Sajnos nem tudok venni semmi fagyasztottat ami beférne a szájukba, szárazeleségből meg semmit nem esznek meg, sokfélét találtam. Csak az élő dolgokat eszik, amikor férgek(grindál) felúsznak a talajból azt egyből elkapják, még a talajból is kihúzzák, ennek ellenére van 1-2 elég sovány hal. (Ha esetleg valaki tudna küldeni tenyésztésre walterférget vagy vizibolhát akkor vennék tőle!)
Nekem mindenhonnan esznek: a földre hullott garnélakaját és víz felszínén úszó lemezest is. Fagyasztottból a cyclops még ehető méret nekik, igaz, nálam is akkor ugranak rá jobban, amikor bekerül az áramlásba és "mozog". Hatan vannak 54 Lben, egyáltalán nem félénkek
 
Sziasztok! A galaxy razbóráitok felmennek a vízfelszínre táplálkozni? Mert élő eleségnek trópusi ugróvillást tudok tenyészteni, tele van velük a szobanövények földje, de ezek fenn maradnak a víztetejék, ezek meg nem mennek fel. Lehet azért mert kevesen vannak (jelenleg 8 an, még négyet akarok)? Sajnos nem tudok venni semmi fagyasztottat ami beférne a szájukba, szárazeleségből meg semmit nem esznek meg, sokfélét találtam. Csak az élő dolgokat eszik, amikor férgek(grindál) felúsznak a talajból azt egyből elkapják, még a talajból is kihúzzák, ennek ellenére van 1-2 elég sovány hal. (Ha esetleg valaki tudna küldeni tenyésztésre walterférget vagy vizibolhát akkor vennék tőle!)
Nekem nem nagyon, de az aljzatra lemennek, meg vízközt is esznek. Sőt tereptárgyakról, levelekről is.
 
Back
Oldal tetejére