• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Danio margaritatus - Galaxy razbóra, Gyöngy dánió, Celestichthys margaritatus

Szerintem 8-10 db elmegy. Egyébként nem ugrálósak, ha van elég növény bujkálni.
Sok sikert hozzájuk, nagyon aranyosak. :thumbup:
 
Hello!
Az lenne a kérdésem, hogy mennyire mozgékonyak ezek a halak?
Mert régen nekem pl. voltak kis dániók nagy szumik melett, de a szumik nyomukba se értek.
Most meg 1-1.5 cm közötti kb. 15 fős galaxy csapatot szeretnék de a hím kakadum kb. 4.5-5cm közötti és elég nagy szája van. :eh:
Szóval meri vagy nem meri? Mert nem szeretnék egy éjszakás 8000-es csalihalat felkínálni. Mit szóltok? Vélemények?
Ui.: búvóhej mennyiség egyébként mint a legméllyebb dzsungelekben.
 
Sziasztok!

Kezdő akvagyomláló vagyok. (kertésztől még igen távol :) ), és tanácsot szeretnék kérni.
Valakinek van tapasztalata galaxyk tenyésztésében?
160l-es akvárium, dús parvula aljzattal (+ vallisneria, cuba,microsorum, cryptocoryne, echinodorus ), tehát azért van búvóhely. Lakók: 10galaxy, 10ékfoltos razbóra, 2 sziámi algaevő, red cherryk (ész nélkül szaporodnak).
Van rá esély hogy a ma felfedezett kis galaxyk életben maradnak az akváriumban? A garnélák gond nélkül szaporodnak benne, nem is vesznek tudomást a halak a picikről.) Mivel és hogy tudom etetni a pici halakat? Vagy ők is találnak maguknak valamit mint a garnélák?

Előre is köszönöm a segítséget!

Lotte
 
Sziasztok!

Sikerült 10 db aprósághoz hozzájutnom börzén, akik kb 1-1,2 cm-esek.
Ki mivel eteti őket? Különösen az érdekelne, ha valakinél szintén ilyen picik voltak, akkor mit fogadtak el? Rákikrát már próbáltam, de nem mind fogadta el.
 
Emperor_ said:
Sziasztok!

Sikerült 10 db aprósághoz hozzájutnom börzén, akik kb 1-1,2 cm-esek.
Ki mivel eteti őket? Különösen az érdekelne, ha valakinél szintén ilyen picik voltak, akkor mit fogadtak el? Rákikrát már próbáltam, de nem mind fogadta el.

ADA AP1-Gold ;) Anno beszerváltam egy kis tubussal iszonyat sokáig elég, de most sajna nincs ilyenünk.
Viszony bármilyen por formájú száraz eleséggel etetheted. Ha nagyobb eleséget összemorzsolsz vagy összetörsz mozsárban szerintem az is jó lehet.
Keveset esznek, gazdaságos halak. ;) Gratu egyébként a zsákmányhoz.

Nyitott akiból hajlamosak kiugrálni esténként. Érdemes figyelni rá.
 
OK
Köszi az infókat!

Nagyon apró száraz eleséget is próbáltam, ami többféle eleség mixe (Tetra, AquaFood), az annyira nem tetszett nekik. Persze lehet a stressztől is, ugyanis beúsztatás után pár órával már eszegetett némelyik!
Az aki fedett, nagyon pici rés van csak a szűrőnél.

Veszek ma fagyi Cyclops-ot, Bosmina-t, Micro planktont. Remélem az már csúszik nekik. Végveszélyben keltetek Artemia-t.

(Mindig kifogom ezeket a válogatós halakat, a WF Vörös neonokkal mit szenvedtem, míg rendesen ettek :lol: .)
 
Emperor_ said:
OK
Köszi az infókat!

Nagyon apró száraz eleséget is próbáltam, ami többféle eleség mixe (Tetra, AquaFood), az annyira nem tetszett nekik. Persze lehet a stressztől is, ugyanis beúsztatás után pár órával már eszegetett némelyik!
Az aki fedett, nagyon pici rés van csak a szűrőnél.

Veszek ma fagyi Cyclops-ot, Bosmina-t, Micro planktont. Remélem az már csúszik nekik. Végveszélyben keltetek Artemia-t.

(Mindig kifogom ezeket a válogatós halakat, a WF Vörös neonokkal mit szenvedtem, míg rendesen ettek :lol: .)

Ha beszoknak rendesen és bátrabbak lesznek, az étvágyuk is megnő. Nálam is hasonló volt a helyzet az első pár napban.
 
Hasonló méretű Borarasokat hoztam én is a börzéről, a neptun tablettásának egyből neki estek, a garnikkal együtt. :) Ha más nincs, érdemes ezekkel a "könnyebben málló" tabikkal próbálkozni, ez biztos befér a kis szájukon. :)
 
Én is beszereztem 20db galaxyt, nekem széttört sera vipagran babyt szépen szemezgették, illetve az algaevőknek bedobott hikari tablettából lemáló aprólékot "támadták". :)
 
Hali,

Segítségeteket szeretném kérni.
Ennek a gyönyörű halnak a természetes élőhelyéről kellene információ milyen növények vannak ott, stb, kép ha valaki esetleg tudna segíteni megköszönném.
Mielőtt valaki írná a google-t is használtam és nem sokra jutottam.
A wikipédián olvastam róla úgymond részletesebben, de ott is azt írja, hogy sekély vízű árterek, valamint az esőzés és a magas talajvíz által ideiglenesen kialakuló tavacskák lakója.
A növényekről meg csak ennyit ír:főleg békatutajfélékkel és hínárral sűrűn benőtt vizeket kedveli gondolom faágak is vannak.
Ha esetleg tudnátok segíteni megnevezni konkrét növényfajokat ami kapható nálunk.

Üdv,

Gábor
 
Én pedig mégis a Google-t javasolnám csak kicsit máshogy közelítve...
Próbáltam Burmát, mint régiót és ott keresni a halra. Miyanmar-t, nem sikerült. Megnéztem Thaiföldi régióban, nem sok sikerrel. Aztán Bangladesh....

A halra keresve kijött az Inle lake. Ez az élőhelye:
http://www.google.hu/images?um=1&hl=hu& ... =&gs_rfai=

http://www.amarshonarbangla.com/bd/wiki ... Inlay_Lake

növények:
http://www.planetware.com/picture/myanm ... mya175.htm

de neked ez kell:
http://aquadiscover.com/Burma.html
http://www.seriouslyfish.com/profile.ph ... on&id=1344

The water in Lake Inle is clear, shallow (2-3 metres deep in most places) and has a very fertile, loamy substrate. It is famed for its stilted villages and local (non-native) fishermen known as Intha who row their boats using only one leg. These people, thought to have migrated from the south of Myanmar in the late 1300s, use naturally-occurring floating 'islands' consisting of tangles of various plant species as gardens. These islands form a wide raft around the lake margins and the Intha take them as required, removing the aerial leaves and cutting them into sections. Bamboo poles are added for support allowing fruit, vegetables, rice and flowers to be produced in commercial quantities. The gardens rise and fall with the water level and have come to form the habitats of many fish which take shelter among the tangle of roots and plant stems at their base. Submerged aquatic plants also grow densely in the crystal-clear water and include Ceratophyllum and Elodea-like species. D. erythromicron is mostly collected around the margins of the lake where grass and reed-like plants proliferate and the floating islands form thick mats composed of both live and dead vegetation. Impossible to catch with a net, fishermen use special traps placed among the plants overnight.

As the lake is situated in a karstic zone it contains neutral to slightly alkaline water with the pH value varying between 7.5-8.0. Its main outlet is a seasonal stream known as the Balu Chaung which floods over the wet season, allowing the transfer of fishes to pools and ponds close to Loi Kaw. During drier months these are disconnected, isolating small populations of several species. We have yet to obtain detailed information regarding the habitats but expect them to be characterised by similarly sluggish, clear water with dense marginal/submerged plant growth.

http://picasaweb.google.com/ClausChrist ... rJune2009#

15 percembe került az annyi mint.... Jössz egy sörrel ;)

ui: témában érdekesség: http://www.practicalfishkeeping.co.uk/c ... p?sid=2698
 
Back
Oldal tetejére