• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Danau Matano

Tegnap egy 50%-os vícserével együtt kiszedtem a köveket és lepucoltam őket. A lomariopsis lineata-t is kimostam. Rengeteg mocsok jött le mindkettőről. A kövek most már nem szürkék végre és a növény levelein sincsen só lerakódás. A vizem még mindig nem tisztul le egy hét alatt sem, pedig már jó lenne megoldást találnom, mert ha minden igaz jövő pénteken jönnek a Dennerlik. Ammónia és nitrit tesztet nem tudtam venni úgyhogy nem tudom mitől van ez a homály a vízben. A szűrő szivacsa továbbra is fehér pedig adtam Nitrivect-et is a előző héten.

Apropó, hogyan hozzam el a Dennerliket? Kb. 2,5 órás lesz az út. Valakinek ötlet?
 
Februárban voltam értük. 3 óra út 28 fokos fűtés az autóban :D
Sima befőttes üvegben hungarocel doboz, abban hungarocel darabkák. Simán bírták.
 
Februárban voltam értük. 3 óra út 28 fokos fűtés az autóban :D
Sima befőttes üvegben hungarocel doboz, abban hungarocel darabkák. Simán bírták.
Valami ilyesmire gondoltam én is csak hungarocel dobozt kell szereznem valahonnan.
 
Ilyen a vizem jelenleg:
702f75036e0dda3ff490e268826a2608.jpg
 
Mióta beengedtem őket nem sokat látok belőlük :) De néha néha azért látok egy két bajuszt. Volt olyan is, hogy egyszerre 2-t is láttam (y) Azt nem mondom, hogy láthatóan jól vannak, mert nem látom őket, de remélem nem lesz bajuk. Jó sokáig szoktattam az új helyükhöz őket.
 
Februárban voltam értük. 3 óra út 28 fokos fűtés az autóban :D
Sima befőttes üvegben hungarocel doboz, abban hungarocel darabkák. Simán bírták.
Csináltam nekik egy kartondobozt kibélelve hungarocellel és tördeltem bele még kis hungarocell darabkákat is. Végül befőttesüvegben jöttek haza és 3 óra után is 26,8 °C volt a vizük :woot:
 
Sajnos a múlt hét végén tömeges elhullás volt az akváriumban. Az okokat nem igazán tudom, hogy miért történt. A víz elméletileg megfelelő volt minden tekintetben. Mivel a lakók elhullottak így ez az akvárium a jelenlegi formájában megszűnik.
 
Sajnálom nagyon, hogy elpusztultak :( Az, hogy gyakorlatilag egyszerre mentek le nekem azt jelenti, hogy a vízzel lehetett valami bibi. Nem került be valami új dolog vagy pl volt egy nagyobb etetés, ilyesmi?
 
Egyszer én is átéltem ezt az elvérzést. Mai napig sem hevertem ki a szívem mélyén...;!!!
 
Back
Oldal tetejére