• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Danau Matano

A szivacsszűrő már nincsen bent. Jött helyette egy Eheim Aquacorner kb 3 hete. De a szivacsa még olyan mint az új. Köszönöm a válaszod tehát valóban baci hiány van.

Kövezzetek meg, de szerintem adagolj bacit, és valamit amivel koszolod a vizet. :) Ha nincs bent semmilyen lakó, és nincs bent semmilyen bomlás, nincs bent semmi ami tápot adna, és rendszeresen cseréled a vizet, akkor a bacik sem tudnak olyan jól szaporodni. Ha algát akarsz, akkor próbálkozhatsz Shrimpton adagolással. (Amano szaporitó fórumokon szokták a Shrimptont javasolni algásításra.) Arra figyelj, hogy ha bacit adagolsz, akkor levegő is kell nekik. Ehhez az aquacornert húzd annyira fel, hogy rendesen fodroztassa a felszínt, és használd ki a vízesés részt rajta. 3 hát után az aquacornert már tisztítani kéne... :) Mosura BT-9 adagolása mellett biztos, Stability-vel már érezned kellene, hogy csökken a teljesítmény. A szivacs meg kb. pár napig, max. egy hétig fehér... Baktérium bumm is okozhat opálosodást, de aztán kristálytisztának kell lennie a vizednek.

Ha most látsz kagylósrákot és planáriát, akkor szerintem senkit ne telepíts be, amíg ezeket ki nem irtod. Most szinte bármit beönthetsz, mert üres az akvárium. Később csak problémád lesz ezekből. Ezek bárhol megélnek, tehát sem jót, sem rosszat nem jelentenek víztisztaság szempontjából. Viszont ha ezek szaporodnak, akkor valamit esznek is, tehát valami kosz mégis kell, hogy legyen a vizedben, így a Shrimptont/koszolást meggondolnám a helyedben, óvatosan kezdenék bele. Kérdés, hogy csak behurcoltál 1-2-öt és csak azok vannak, vagy nő-e a számuk. Ha nő, akkor takarítsd a talajt, meg ahol megülhet a növények bomlásából származó kosz. (Én adnék a planáriának fenbendazolt... Vagy kiszedném a pár növényt, és egy durva carbo/hidrogénperoxid túladagolást, had dögöljön ki mind.)

Szerk.: Bacter AE nagyon jó arra, hogy előkészítsd a garnéláknak a vizet. Mindenre csinál egy baci réteget, ami tökéletes kaja a garnéláknak. :)
 
Köszi a választ! Körbenézek a környékbeli boltokban, hogy lehet-e venni valamit. A kagylós rákok és planáriák sajnös növénnyel jöttek. A számuk elenyésző 1-2 darab van csak és nem szaporodnak. Gondolkodtam már, hogy teszek bele Tylomelania-t, de nem mertem meglépni még.
 
A számuk elenyésző 1-2 darab van csak és nem szaporodnak.
Sajnos ezek a rohadékok,úgy ellepik se perc alatt az akváriumot hogy csak azt vesszük észre hogy már mindenhol ott vannak :jawdrop:
A talajban bújkálnak és sajna elég egy két példány hogy elszaporodjanak.Amíg nincsenek garnélák addig adagold túl a carbot,úgy hogy leszívod a víz háromnegyedét.
Az megöli ezeket a dögöket.;)
 
Ma benéztem az állatpatikába és ilyen fenebendazol tartalmú szert tudtak volna adni: Animal-Med Kft. Ha esetleg kimoderálnák a linket: (Kimoderáltuk. :) Inadsz)
FENBENDANIN 5% belsőleges por
A.U.V.
Hatóanyag: Fenbendazol 50 mg/g
Gyógyszerforma: Belsőleges por
Célállatok: Szarvasmarha, juh, ló, sertés
Segédanyag: Glükóz monohidrát 1,0 g

Ez használható planária írtásra?
 
Ma benéztem az állatpatikába és ilyen fenebendazol tartalmú szert tudtak volna adni: Animal-Med Kft. Ha esetleg kimoderálnák a linket: (Kimoderáltuk. :) Inadsz)
FENBENDANIN 5% belsőleges por
A.U.V.
Hatóanyag: Fenbendazol 50 mg/g
Gyógyszerforma: Belsőleges por
Célállatok: Szarvasmarha, juh, ló, sertés
Segédanyag: Glükóz monohidrát 1,0 g

Ez használható planária írtásra?
Igen. Tökéletesen kiirtotta nálam is. Garnihullás nélkül, pedig tripla adagot is toltam be. :D
 
Ezt nézzétek:
34ab0d367d4ebeec99d832d4aff7d7b7.jpg

Most vettem észre, hogy terítve van az akvárium döglött fehér valamikkel. Nem csináltam semmit sem még. Pár planária mászik az üvegen kb. 2-3 mm hosszúak. Szerintem ezektől az elpusztult állatoktól opálos a vizem. Hogy nem vetem eddig észre.
 
Ma csináltam egy szokásos vízcserét. Leszívtam annyi ezekből a döglött valamikből amennyit csak tudtam. Tettem a vízbe 10 ml Nitrivec-et és ment bele még 0,1 g Fenbendazol is. Most várom a fejleményeket. Hétfőn még fogok adni egy adag Fenbendazolt aztán a hétvégén vízcsere. A planáriák és a többi állatka még vígan mászkálnak, de tudom, hogy több idő kell nekik :whistle:
 
Köszi. Igaz, szerencsére nekem nem az akváriumban van gondom, hanem csak az újonnan beszerzett növényeket szeretném rutinszerűen "planáriátlanítani". Szóval a behurcolást szeretném megakadályozni.
 
Köszi. Igaz, szerencsére nekem nem az akváriumban van gondom, hanem csak az újonnan beszerzett növényeket szeretném rutinszerűen "planáriátlanítani". Szóval a behurcolást szeretném megakadályozni.
Az élőkre jó lehet, de a petéket nem bántja a Fenbendazol tudtommal sőt talán még a No Planaria sem.
 
A manóba... :( Hozzájutottam egy szép, majd' két tenyérnyi Ricciához, és szerencsére nem azonnal az akiba tettem, hanem egy műanyag edénybe. Pár perc múlva hemzsegett alatta a planária... :mad: De kidobni meg nem akarom, annál szebb is, jobb is...
 
A manóba... :( Hozzájutottam egy szép, majd' két tenyérnyi Ricciához, és szerencsére nem azonnal az akiba tettem, hanem egy műanyag edénybe. Pár perc múlva hemzsegett alatta a planária... :mad: De kidobni meg nem akarom, annál szebb is, jobb is...
Esetleg bubis vízzel próbálkozhatsz csak kérdezd meg, hogy a riccardia kibírja-e? Nálam a friss RO víztől is beszürkült, amikor direktben ráöntöttem.
 
Back
Oldal tetejére