• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Danau Matano

Közben raktam be próbaképpen 2 tő Cryptocorine Parvat (lehet nem így írják pontosan), meglátom mire mennek. Adtam nekik egy nyomást a Tropicás tápomból.
 
Cryptocoryne parva teszt
IMG_9174.jpg

Itt jól látszik a lerakódott por is.
 
Ma csináltam egy feles vízcserét. A sulasót csapvízben oldottam fel ahogy @Maci és felforraltam ahogy @Tibi tanácsolta. Hagytam kihűlni és beleöntöttem az aksiba. Viszont az alját azt nem öntöttem bele csak azt ami fel is oldódott a forróvízben. Az előző sózásból visszamaradt cucc olyan szinten eldugította a szűrőmet, hogy alig jött át rajta a víz, kicsit megnyomkodtam a szivacsot és köpött a szűrő egy hatalmas fehér felhőt. Most rendben van az áramlás megint. Alga nincs még :( pedig napi 8 órát világítok.
PH: >7,5 (Neptun csepegtetős)
TDS: 133 ppm
GH: 6
KH: 3,5
T: 28,0 °C
 
Nyugodtan emelj a világítási órák számán! Ha jól emlékszem én 14 órát világítottam kezdetben, most 10 órát, igaz LED-el.
 
A fel nem oldott sót is öntsd be, az összes összetevőnek az akváriumban kell lennie.
Én 12 órát világítok leddel, így van egy kevés algám.
 
Kis helyzetjelentés.
Alga nincs még a kanyarban sem.
A világítási időt megemeltem 10 órára.
A TDS most olyan 165 körül mozog.
A Cryptocoryne Parvának szépen sárgulnak sorban a levelei, én meg vagdosom le őket szorgosan.

Lenne egy kérdésem is. Az mennyire normális, hogy a szivacsszűrőm olyan szinten eldugult, hogy gyakorlatilag nem jön át rajta a víz? Csak a buborékok jönnek, de víz az minimális.
 
Ma lett az akvárium 2 hetes.

Ma volt egy 20%-os vízcsere is és ennek keretében szétszedtem a szivacsszűrőt, hogy megnézzem mi baja. Szépen kivettem és a leengedett akváriumvízben kimostam. Nem jött ki belőle semmi sem. Kicsit furcsálltam a dolgot, hogy akkor meg miért nem jön át rajta a víz. Hirtelen elhatározásból lehámoztam a szivacsot a beszívó csonkról. Amit ezután láttam nem kicsit ijesztett meg. A beszívó csonk gyakorlatilag teljesen el volt tömődve a Sulasó fel nem oldódott fehér trutyijával. Ezt szépen kipucoltam és láss csodát a szűrő megint normálisan üzemel. Tapasztalat: A Sulasót maximális keverési aránya 10l-be 3g, azaz 1 mérőkanál. Ennél töményebben nem szabad használni.

A Crypto. Parva-k szétmállása úgy tűnik megállt maradt 3 levél 2 növényen :rolleyes:

A TDS: 182 ppm.

És akkor a képek: (a víz még kicsit zavaros a vízcsere miatt)
IMG_9225.jpg

IMG_9226.jpg
 
Eltelt megint egy hét, immáron 3 hetes lett az akvárium. Nagy változás nem történ ma volt egy takarítással egybekötött vízcsere. Szépen letakarítottam a köveket a lerakódott sómaradványoktól és megporszívóztam a talajt is. A Cryptok hozzák az új leveleket, ezen nagyon meglepődtem. Alga továbbra sincsen az akváriumban.

Vízparaméterek vízcsere utánról:
PH: nagyobb mint 7,5 (neptun)
KH: 3
GH: 7,5
TDS: 175
T: 28,9
 
Bajlódok a Sulasó adagolásával. Még nem tudom miért, de nem akar kitisztulni a víz a vasárnapi csere óta. Olvasgattam külföldi fórumokat és leírásokat, hogy kapja valami képet a helyes használatáról. Legtöbb helyen azt javasolják, hogy csak a PH-t állítsuk be a sóval a többi paraméterrel ne foglalkozzunk, mert a Kardinálisoknak nem érdekes annyira a keménység. o_O Máshol meg azt olvasom, hogy addig adagoljuk a sulasót, amíg el nem érjük a GH 7-8-at és KH 5-öt. Na ez az ami nálam nem működik, mert az ehhez szükséges koncentrációnál már nem oldódik be a vízbe a só.

Én két lehetőséget látok:
1. A 8,5 sóval beállítom a PH-t és keverek még kis mennyiségű csapvizet hozzá és azzal cserélek.
2. Kipróbálom a 7,5 sót is, ami jobban oldódik és nagyobb arányban növeli a KH értékét, mint a 8,5-es

Először az elsőt fogom kipróbálni, majd leírom mire jutottam.
 
Utoljára módosított:
Szerintem túlparázod.
Mivel már a 8,5 só adott, azzal nyomasd. Old fel 10% forró csapvízben! majd azt pakold bele az RO vízbe. Az 1 kanál/10 l teljesen jó. Ha alacsony lenne a keménység, azt korallzúzalékkal fel tudod tornázni. Ennyi. Szépen beszoktatod őket és nem lesz semmi gáz! ;)
 
Küszködöm a vízzel az akváriumban. Egyszerüen nem akar letisztulni két vízcsere közöt. Kezdem azt hinni, hogy nem is a Sulasóval lesz a baj. Azt hiszem szűrő bacikat kellene adagolnom bele. Planária és kagylósrák itt is van. Ebből gondolom, hogy a vízzel olyan nagy baj nem lehet. Alga viszont még mindig nincsen. Szerintem nincs mit enniük.
 
Küszködöm a vízzel az akváriumban. Egyszerüen nem akar letisztulni két vízcsere közöt. Kezdem azt hinni, hogy nem is a Sulasóval lesz a baj. Azt hiszem szűrő bacikat kellene adagolnom bele. Planária és kagylósrák itt is van. Ebből gondolom, hogy a vízzel olyan nagy baj nem lehet. Alga viszont még mindig nincsen. Szerintem nincs mit enniük.
Én két dolgot tennék látatlanban:
-egy jól működő akváriumból mondjuk 2-3 liter vizet tennék ide beoltásképpen (bacik),
-a levegővel hajtott szűrő szivacsát vastagon betekerném perlonnal. Ha nincs kéznél, akkor méteráruboltban kabát bélés anyagot keress, de műszálasat. Kihúzod belőle az egy-két cérnát és tökéletesen kiváltja a perlont.
Varázsütést ne várj, de folyamatos javulásnak lennie kell.
 
A szivacsszűrő már nincsen bent. Jött helyette egy Eheim Aquacorner kb 3 hete. De a szivacsa még olyan mint az új. Köszönöm a válaszod tehát valóban baci hiány van.
 
Back
Oldal tetejére