• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Danau Matano

Ifi Norbert

Kertész szaki
Sziasztok!

Hát elérkezett a pillanat, amire már évek óta készülök. Sok-sok év után végre megint van akvárium a lakásban :wacky:.

Néhány technikai adat
Akvárium: 30x30x30, sima GA-s üveg 27 liter
Szűrés: Tetra APS 300 légpupma és Tera Brillant Filter, ha kevés lesz, akkor kap egy Eheim Liberty-t is.
Világítás: Quad T5 2x24W
Aljzat: Wave Dekorhomok, világos
Dekoráció: Bazalt
Víz: RO víz + Sulawesi Mineral 8,5
Fauna: Thylomelania csigák és Caridina dennerli garnélák
Flora: Még keresem azt a növényt, ami bírja a 28,5°C-ot és a 7,5-8,5 PH-t

Egy kép a jelenlegi állapotról:
IMG_9159.jpg

Jelenleg oldom fel a sulasót. Rendkívül nehezen oldódik a cucc ezért ilyen zavaros a víz. Legközelebb bekeverem előre. Most csak azért nem tettem meg, mert kíváncsi voltam, hogy a kövek módosítanak-e valamit a paramétereken.

Víz: 28,6°C
EC: 105 µS
TDS: 52 ppm
PH, KH és GH-t a jövő héten fogok csak mérni, mert még nem jöttek meg a tesztek.

Köszönöm, hogy benéztél!
 
Én 10 liter RO vízhez adok egy egész kanálnyi (adagolókanálnyi) 8,5 sót, ezt úgy fél-háromnegyed liter forró csapvízben oldom fel amennyire lehet.
A TDS még így is kevés, így zúzott korallt szoktam adagolni közvetlenül az akiba.
 
Én 10 liter RO vízhez adok egy egész kanálnyi (adagolókanálnyi) 8,5 sót, ezt úgy fél-háromnegyed liter forró csapvízben oldom fel amennyire lehet.
A TDS még így is kevés, így zúzott korallt szoktam adagolni közvetlenül az akiba.
Én is erre gondoltam, hogy meg kellene duplázni a gyári mennyiséget.
 
Miért a 8,5-ös sót használjátok?
Én azért ezt vettem, mert ahonnan érkeztek a garnélák, ott is ezt használták.
Amúgy szerintem mindegy, 10 perc után eltűnik nálam a só keltette felhő.
 
Miért a 8,5-ös sót használjátok?
Én több okból is.
1. A Matano tónak a PH-ja 8,5
2. Elvileg ez a javított só (ez nem biztos)
3. Szeretnék majd más Sulawesi garnikat is tartani
4. Több helyen is érdeklődtem és ott is a 8,5-t használják
 
The water parameters in the shallows of Lake Matano are as follows:
Temperature (°C) 28.7
pH 8.5
General hardness (°GH) 7
Carbonate hardness (°KH) 5
Conductance (μS) 175
Total dissolved solids (ppm) 87.5
Oxygen (mg/l) 6.93
 
Valami eszméletlen módon párolog a víz az akváriumból, egy nap alatt kb. 1 liter. Nem vagyok ehhez hozzászolva :D
 
A víz nálam is párolog mint állat a magasabb hőmérséklet miatt, ezért készítek mindig több vizet a cserékhez, hét közepén óvatosan visszapótolom. A tds még mehet. Hogy állsz az algával? Kezd jönni?
 
Nálam nehéz letakarni, mert egy nagy ág figyel kifelé az akiból, de amúgy már gondolkoztam rajta.
Nálam 170 körül van a TDS.
 
Ma megjöttek végre a keménység tesztek is. PH tesztet viszont most sem tudtam venni :(

Próba képpen négyszereztem a sulasó adagját és így a vízparaméterek:
TDS: 135 ppm
GH: 6
KH: 3,5

Még mindig tegyek bele sót szerintetek?
 
Szerintem se tegyél bele többet, én úgy 10 % csapvizet adok hozzá, ez is emel a tds-en, illetve korallzúzalékot tehetsz hozzá, az szépen belövi 160-170-re.
 
Köszönöm a segítséget, akkor vadászok valahonnan korallt. Ma szereztem egy Neptun PH tesztet de csak 7,5-ig mér. Úgyhogy a PH-m nagyobb mint 7,5. Ez legalább jó :)
 
Back
Oldal tetejére