• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Garnélás Dagobah - avagy Garnilandia újratöltve 90x40x40

kopikon156

VIP kertész
Sok hozzám betérő akvakertész unszolására, nosza nyitok ennek a tanknak is egy naplót. Bár sok mindent nemhiszem, hogy írkálni fogok, mert ebbe nem lesznek nagyon változások, max garniügyben. Direkt olyan növényeket válogattam, amiket nem kell hetente ollózni és elélnek co2 adagolás nélkül picike tápozással. Azt hiszem ez sikerült, mert indítás óta egyszer kellett ollózni :D

indítva 2014.04.07.

Akvárium: 90X40X40cm 144 lityi
Világítás: QUAD T5 2x39W
Szűrés: 2db Atman cf600 (névleges 2x740 liter/óra)
Táptalaj:nincs
Talaj: (kb 25-30 liter) ADA Amazónia és Environment
Tápozás: Green Aqua Micro Macro vízcserekor 3-4-5ml mikor mennyi
Co2: nincs
Dekor: kb. 35kg Hólyagos andezit és Finger-gyökér
Víz: RO visszasózva (SaltyShrimp GH+)

Állatkák:

Oto és Amano a karbantartó brigád valamint 70-80 leszelektált csokisakura és carbon rili tengődik most benne. Majd ha hűvösebb lesz, (szept.-okt.) akkor telepítek be valami Caridina fajt is és jövő nyárig megoldom ennek is a rendes vezérelt hűtését. Hogy távolról is látszódjon egy kis élet ezért beköltözött 25db Amanda is.

Növénylistát majd később pótlom.

10511529_787651907934822_6411108012669270521_o.jpg

2014-06-29+15.08.19.jpg

2014-06-29+15.07.27.jpg
 
Utoljára módosított:
Ha jól látom a monte carlo nálad sem kapkodja el a dolgokat co2 nélkül,nálam is ez a helyzet a 26 literes garnisban.
A többi növény viszont gyönyörűen mutat (y)


Ilyenről még nem is halottam tökre lávakőnek néztem volna a képek alapján.
ugyanúgy keletkezik mint a lávakő, mert az is, csak a kőzet más :)
 
Nagyon is megérdemelte a naplót!

Azon szerencsések egyike vagyok, aki láthatta a kezdetektől a mostani virágzásáig: élőben 100.000x lenyűgözőbb. A legjobb fénykép sem képes megközelíteni ám azt az egészségtől kicsattanó élővilágot, a kristálytiszta vizet, ami persze profi munka, állandó odafigyelés eredménye.

Grat Imi!(y)
 
Szia! Milyen csiguszaid vannak? Nem eszik meg a növényeket? Láttam, hogy hirdetsz RC-ket, lesznek majd még esetleg a közeljövőben? :)

Nagyon szép az akid amúgy :)
 
Szia! Milyen csiguszaid vannak? Nem eszik meg a növényeket? Láttam, hogy hirdetsz RC-ket, lesznek majd még esetleg a közeljövőben? :)

Nagyon szép az akid amúgy :)
Piros tányér csiga van 1-2 db, nem számottevő. Nem bántják a növényt. Az rc- ket êpp a hétvégém számoltam fel. 150- en voltak. Ha êrdekel megmondom kihez kerültek. 150- ért árulja őket. Én esetleg gyengébb színű csokisakurát tudok adni majdnem azonos áron.
 
Rég tettem ide bejegyzést, bár az elején ezt meg is ígértem, hogy nem nagyon fogok. Készült egy úgynevezett "első videóm" felvétel. Nem full éles mindenhol és a színek se mindenhol tutik,de majd ígérem tanulok a következőig :) , de azért kapcsolj HD-t. Később pár képet is lövök.
 
Tetszik az akvárium hangulata, látom a szaporulat is biztosított (legalább két kismamát láthattunk) és az endlereid is nagyon tetszenek.(y)
Ha gonoszkodni akarok, akkor láthattuk az éppen futó TV műsort és hogy milyen fényképezőgéppel készítetted a videót. Kb magamra ismerek;):D
 
Back
Oldal tetejére