• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Cyanobacteria / kék-zöld alga (BGA) - Blue Green Algae

Szia!
Bocs a hülye kérdésért, tényleg kék lesz ha elpusztul?

Nem, felszívódik! Nem nagyon vált színt, viszont amikor igazán jól érzi magát büdös.
Később a szaga picit visszavesz, de ugyanolyan randa takony.

Buborékosodik felszakad, ha nem érzi jól magát pl egy peroxid kezelés után.

De órák alatt fel tud szívódni, ha tényleg odavágsz neki.

Erythromycinnel kezelik az amerikai és ázsiai oldalon. De ez antibiotikum és az EU-ban ha jól tudom nem engedélyezett.
Nem tudod kiváltani csak orvos írja fel. De az antibiotikumra elég gyorsan reagál.

Vagy marad a manuál eltávolítás után egy 3-5 napot blackout.
 
Nem, felszívódik! Nem nagyon vált színt, viszont amikor igazán jól érzi magát büdös.
Később a szaga picit visszavesz, de ugyanolyan randa takony.

Buborékosodik felszakad, ha nem érzi jól magát pl egy peroxid kezelés után.

De órák alatt fel tud szívódni, ha tényleg odavágsz neki.

Erythromycinnel kezelik az amerikai és ázsiai oldalon. De ez antibiotikum és az EU-ban ha jól tudom nem engedélyezett.
Nem tudod kiváltani csak orvos írja fel. De az antibiotikumra elég gyorsan reagál.

Vagy marad a manuál eltávolítás után egy 3-5 napot blackout.

Pedig úgy reménykedtem...:nailbiting:
Sajnos sejtettem, hogy ez lesz a válasz, mindenesetre nagyon köszönöm!
Na most, hogy a remény meghalt foglalkozhatom a túlélőkkel :vamp:
Black outot egyelőre nem merek csinálni, még most kezdenek szegény növényeim magukhoz térni, marad a helyi kezelés és a szigszalag.
 
Nekem tényleg kek lett egyszer. Másik alkalommal meg csak felszivodott.
 
Megkűzdöttem ezzel a mocsokkal.
Először egy nagyon alapos takarítás keretei között leszívtam, ahonnan csak tudtam. Utána Blue exit ment a vízbe, reggel és este, tehát a napi adag duplája, addig, amíg tartott a szer. Heti vízcserét kihagytam, ázzon csak a blue exitben. Visszaszorult a fertőzés, alig lehetett itt-ott felfedezni. A vízcsere alkalmával leszívtam azokat a részeket is. A boldogság kb 4-5 napig tartott, a talajon tenyérnyi részeken kezdett megjelenni. Két hete hétfőn berágtam, és hidrogén peroxiddal lekezeltem mindent. Szűrő leállít, fecskendővel, módszeresen végigmentem a talajon, köveken, mindenhol, ahol megjelent. 1 üveggel (100 gramm vagy 100 ml) használtam el a 250 literes akváriumhoz. 10 perccel később már veszettül buborékozott a dög, megbarnult, és szemlátomást pusztulásnak indult. Ázott még kb 1 órát, ezután 80% vízcsere, és most úgy néz ki, hogy nincsen.
Még annyi változás történt, hogy az esőztetőt lecseréltem egy műanyag tölcsérre, mert nem tetszett az áramlás, akárhogy forgattam.
 
Simán lehet az is, nálam is azon a részen tanyázott. Akármi is, carbo-t neki, bele a földbe, az üveg mellé, fecskendőből.
Terjeszkedik? Mit csinál? Mennyi idő alatt alakult ki?

A talajról másodjára porszívózom le,illetve a növények levelein is volt valami amit kézzel le tudtam törölni.
Carbot hogyan?Vannak halak is!240literes az aki.
 
A talajról másodjára porszívózom le,illetve a növények levelein is volt valami amit kézzel le tudtam törölni.
Carbot hogyan?Vannak halak is!240literes az aki.
Fogsz egy 10-20 ml közötti fecskendőt, tű is legyen a végén. Félig töltöd EasyCarboval, másik felét vízzel. Benyomod a tűt az üveg mellé, és szépen lassan nyomod, közben folyamatosan viszed odébb. Előtte nyugodtan gyakorolhatsz tiszta vízzel is, akkor meglesz a sebesség, amivel mozogni kell. 240 liter simán elbír napi 10 ml carbot.
Ami a talajon/növényeken volt, arról esetleg van fényképed?
 
Most nincs
Fogsz egy 10-20 ml közötti fecskendőt, tű is legyen a végén. Félig töltöd EasyCarboval, másik felét vízzel. Benyomod a tűt az üveg mellé, és szépen lassan nyomod, közben folyamatosan viszed odébb. Előtte nyugodtan gyakorolhatsz tiszta vízzel is, akkor meglesz a sebesség, amivel mozogni kell. 240 liter simán elbír napi 10 ml carbot.
Ami a talajon/növényeken volt, arról esetleg van fényképed?

Az ambuliarol nem tudtam letorolni!
 

Attachments

  • 20160208_193023.jpg
    20160208_193023.jpg
    131.7 KB · Megtekintések: 13
Ezt játszottam én is, amíg meg nem untam, és akkor jött a drasztikus beavatkozás, a 205ös hozzászólásban leírtam. Nálam azóta nem jelentkezett.
 
Nem szedtem ki a halakat. Veszel a patikában 3%os hidrogén peroxidot. A fexskendőbe felszívsz a löttyből (félig) a másik felét vízzel töltöd meg, így tovább fog tartani. A fecskendőből rányomod a kezelendő részekre az oldatot, és hagyod hatni. Viszonylag rövid idő után megváltozik a színe a bga-nak, és lekezd bugyborékolni, majd elkezd felszakadni nagy darabokban. Miután eleget élvezkedtél, szépen összeporszívózol mindent, amit tudsz leszívsz, és egy jó nagy (80%) vízcserét is csinálj.
Növényekre, élőlényekre nincsen garancia, nálam a fissi nem égett meg, igaz a lehetőségekhez képest próbáltam kihagyni.
 
Nem szedtem ki a halakat. Veszel a patikában 3%os hidrogén peroxidot. A fexskendőbe felszívsz a löttyből (félig) a másik felét vízzel töltöd meg, így tovább fog tartani. A fecskendőből rányomod a kezelendő részekre az oldatot, és hagyod hatni. Viszonylag rövid idő után megváltozik a színe a bga-nak, és lekezd bugyborékolni, majd elkezd felszakadni nagy darabokban. Miután eleget élvezkedtél, szépen összeporszívózol mindent, amit tudsz leszívsz, és egy jó nagy (80%) vízcserét is csinálj.
Növényekre, élőlényekre nincsen garancia, nálam a fissi nem égett meg, igaz a lehetőségekhez képest próbáltam kihagyni.
Köszi a segítséget! Már csak 1 kérdés! Mekkora legyen a fecskendő? :)
 
20 ml-es tökéletes a célra. Bemész a patikába, és vegyél mindenféle méretű fecskendőket, jól jön, ha pontosan kell adagolni valamit. És tűt is vegyél jópárat. Filléres tétel.
 
20 ml-es tökéletes a célra. Bemész a patikába, és vegyél mindenféle méretű fecskendőket, jól jön, ha pontosan kell adagolni valamit. És tűt is vegyél jópárat. Filléres tétel.
Azt hiszik drogos vagyok! :)Köszönöm megegyszer! :)
 
Back
Oldal tetejére