• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Cianobaktérium / kék-zöld alga (BGA) - Blue Green Algae

Nahát én még mindig ezzel küzdök :(
Próbáltam azóta a Bio-exit-blue-t is, most hogy emiatt nincs már a talajon cyano vagy nem, passz, folyton szivogattam onnan is, a gyepen jelenleg nincs.
Mondjuk annyira gyep sincs már mert teleszúrkáltam az egészet stemekkel, hátha segít, de egyelőre nem úgy néz ki.
Fogalmam sincs, hogyan tovább...

1713858885669.png
 
Akkor a kiváltó okot kell megszüntetni, amit a Cyano szeret! Tápanyag arányok, nitrát, foszfát, áramlás stb!
Az áramlást már kizártam, még a múlt hónapban raktam bele pár hétre egy Eheim 300-as pumpát csak + keverni a vizet, nem volt észrevehető hatása, sőt maga a pumpa is tele lett cyanoval.
A nitrátot próbáltam feltolni külön mert olvastam hogy lehet nem szereti a cyano, azt nem mértem most, hol tart, de este ránézek az értékekre...
 
Az áramlást már kizártam, még a múlt hónapban raktam bele pár hétre egy Eheim 300-as pumpát csak + keverni a vizet, nem volt észrevehető hatása, sőt maga a pumpa is tele lett cyanoval.
A nitrátot próbáltam feltolni külön mert olvastam hogy lehet nem szereti a cyano, azt nem mértem most, hol tart, de este ránézek az értékekre...
Ami fontos Nitrát,Foszfát arány ami 15:1.
 
Sziasztok.
Van egy 240 l aksim... eddig még a halak nem kerültek be, mert a dekor fa penészes lett (addig nem akartam tenni bele sugereket).
Viszont raktam bele pár páncélos harcsát..
Azonban a napokban megjelent a zöld alga.. bosszant.. mert hogy 4 hete üzemel az akvárium gond nélkül..
Na most mivel a leghamarabb ezt tudtam (TetraPond AlgoRem) beszerezni raktam bele 10ml. Szerintek hanyagoljam, mert elég undi lett tőle a viz.. köszönöm
 
Sziasztok.
Van egy 240 l aksim... eddig még a halak nem kerültek be, mert a dekor fa penészes lett (addig nem akartam tenni bele sugereket).
Viszont raktam bele pár páncélos harcsát..
Azonban a napokban megjelent a zöld alga.. bosszant.. mert hogy 4 hete üzemel az akvárium gond nélkül..
Na most mivel a leghamarabb ezt tudtam (TetraPond AlgoRem) beszerezni raktam bele 10ml. Szerintek hanyagoljam, mert elég undi lett tőle a viz.. köszönöm
Szia! Ez a Topic a Cyano baktérium okozta problémára van! Neked most Cyanod van vagy csak zöldalga?
 
Back
Oldal tetejére