• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csőméret átalakítók

Etele

Kertész bálvány
Sziasztok, lassan építem a garnis állványt, és kellene össze-vissza alakítgatni 12/16-ról 16/22-re a csőméreteket.
Nyilván van az Istának és az Eheimnek erre brutálisan túlárazott megoldása (az Eheimé különösen vicces árú, egy kis műanyag darab!!!), esetleg valakinek nincsen ötlete, ami működőképes de nem kerül 4-6 darabnál majdnem 10.000-be?
(Öntözéstechnikai oldalakat néztem, nem találtam semmit.)
 
Szia,
Esetleg PVC szűkítő idomok? Nem tudom milyen méretekben lehet kapni, de talán segít elindulni az ötletelésben. Ha nincs méretben passzoló, akkor jó erős ragasztó és csőbilincs jó lehet még.
pvc-szukito-25-20-16-hosszu-valtozat.jpg
 
Ez nem jó, mert szivárogni fog.
Ragasztani nem akarom, mert bonthatónak kell lennie a nagygenerál tisztításokhoz.
 
Plexi csövet tudnám elképzelni, viszont esztergálni kellene, hogy gumigyűrűvel szigetelni lehessen.
 
Kínából rendelés mennyire játszik? Találtam ilyet:
HTB19gP1LXXXXXc8XFXXq6xXFXXXm.jpg HTB1La2TLXXXXXaTXVXXq6xXFXXXA.jpg
Nem tudom itthon lehet-e kapni hasonlót. Elvileg rozsdamentes, 3,25 dollár darabja.
 
Kínából néztem én is, találtam ugyanazt mint ez a fém de műanyagban, de gondoltam hátha lehet valami ilyesmit kapni itthon is...
Ez a fém meg kb. annyi mint az Eheim. :(
 
Kínából néztem én is, találtam ugyanazt mint ez a fém de műanyagban, de gondoltam hátha lehet valami ilyesmit kapni itthon is...
Ez a fém meg kb. annyi mint az Eheim. :(
Egy kicsit azért olcsóbb. :D Legegyszerűbb megoldás talán az lenne, ha fognál 1-1 darabot a két csőméretből, nyakadba vennéd a várost (már, ha időd engedi), és rápróbálnád szűkítő idomokra. Praktikernek vannak ilyenjei, de nem tudom, hogy a sárgaréz mennyire használható akváriumban, a rézzel kapcsolatban mindkét oldalról olvastam már véleményeket. Ráhúzható a cső, de passz, hogy mennyire tartja meg rajta a nyomás, kicsit rövidnek tűnik mindkét vége. Lehet, hogy vízszerelős boltokban létezik ilyen hosszabb kivitelben, vagy akár műanyagban. Mondjuk valami anyát, vagy csőbilincset tuti raknék rá.
 
Ezt a témát egyszer már én is átrágtam. Öntözéstechnikában 16-os csőméret és felette találsz, mikroöntözés meg levegőcső kategóriában 12 mm alatt. Ez a 12-16 mm akvarisztikai szabvány. Kínai aukciós portálon is nehéz volt olyan bordás (barb) idomot találni, aminek a peremei 13 illetve 17 mm körüliek - mert ugye valamivel nagyobb kell legyen, mint a 12 ill. 16 mm belső csőméretek. Min. 20 db-os csomagban lehet onnan is gazdaságosan rendelni - ha jól emlékszem - kb. 3 dollártól. Előre kell gondolkodni kérem szépen, ha a GA teszi meg ezt helyetted, annak 1.390,- Ft az ára :)
 
Kicsit túlbonyolítjátok ezt a dolgot! ;) Amennyiben mindkét méretből van pluszban műanyag csöved, akkor simán a kettő egymásba ragasztásával meg lehet oldani az átmenetet. 17-es Eheim cső belső átmérője 14mm, 12/16-os, szintén Ehem csövezés külső átmérője pedig 13mm-es. Vagyis simán egymásba dugható, és erős kétkomponensű ragasztóval össze ragasztva szivárgásmentes átmenet készíthető.
Ezen felül megnéztem, és két méret szilikoncsövei is egész szorosan egymásba mennek. Ebben az esetben viszont akkor a 12/16-osba mindenképpen kell egy kis csődarabot tenni
 
Utoljára módosított:
Nekem is kellett 4db, mert a jbl 1901-es csövezését szét kellett osztanom 2 befolyó és 2 kifolyó ágra. 20/24-es csövezésről 16/22-re kellett szűkítenem. Én bejártam egy csomó boltot, praktikert és más maszek barkácsot, vizes boltokat, de az lett a vége, hogy rendeltem én is ebayről ilyen fémet. Ezt legalább nem töröm el :D A T elosztót meg valami skoda alkatrészboltbol vettem :D
 
Back
Oldal tetejére