• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csináld magad-Belső Co2 reaktor

Ok csak ennyi kellett:D hogy valaki reagáljon vmi pozitív szerűt. Megpróbálom ha beindítom majd az új akit...
 
VIP said:
Ok csak ennyi kellett:D hogy valaki reagáljon vmi pozitív szerűt. Megpróbálom ha beindítom majd az új akit...

Szia, én N-Dee féle külső reaktort csinálnék a helyedbe, sokkal hatékonyabb és nem rondítja az akvárium összképét!
 
Szia!
Felesleges a szivaccsal bajlódnod. A rotorhoz kell bevezetni a CO2-t, ha van rá lehetőséged. Teljesen szétporlasztja, nálam egy rövid ideig működött így. Az a gond inkább, hogy meg kell oldani az egyenletes áramlást, mert így csak körbe keringet a belső szűrő, a növényekhez nem jut el egyenletesen a gáz.
 
atti76 said:
Felesleges a szivaccsal bajlódnod.
A szivaccsal nem kell sokat bajlódni, csak azért van ott, hogy ne engedje ki a CO2 buborékokat, mivel az csak beoldott állapotban tud így kijutni a beoldóból.

Szia, én N-Dee féle külső reaktort csinálnék a helyedbe, sokkal hatékonyabb és nem rondítja az akvárium összképét!
Ezzel az a baj, hogy szerintem egy belső szűrő nem bírná. Meg nem egyszerű mindenhol tökéletes ragasztásokkal, csöpögésmentesen kivezetni a vizet az akváriumól, aztán meg vissza... Ez inkább külső szűrőhöz van sztem tervezve, ahol úgyis az akváriumon kívülre kerül a víz... és izmosabb a meghajtás is.

Már megcsináltam és annyira nagy helyet nem foglal, egyből a növényekre fogja nyomni a CO2-s vizet, mert lefele van a kivezető ág. Majd vmi régi nagyobb növénnyel eltakarom, ha be lesz téve, de ez még csak pár hét múlva lesz. Addig még próbálok beszerezni mindenfélét hozzá.
 
Köszi a tippeket... most egyenlőre ott tartok, hogy ez a belső szűrő (250l/h) annyira gyenge, hogy nem bírja víz alá nyomni a buborékokat, előszedtem egy 300-asat és megpróbálkozok egy sokkal kisebb beoldóval - az alap ötletet innen vettem, remélem sikerül végre valamit összehozni majd. 8xELv1lM ... re=related
 
Back
Oldal tetejére