• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csináld magad-Belső Co2 reaktor

sanyi said:
A porlasztot pedig azert kell gondolom tovabbi tartalyba, hengerbe tenni, mert
meg kell meg szurni a co2-t.
Helyesen gondolom? :)

Nem. Azért kell, hogy ne távozzon el a CO2 bubi a vízfelszínen, hanem minél nagyobb százelékben feloldódjon.
 
Croissant said:
sanyi said:
A porlasztot pedig azert kell gondolom tovabbi tartalyba, hengerbe tenni, mert
meg kell meg szurni a co2-t.
Helyesen gondolom? :)

Nem. Azért kell, hogy ne távozzon el a CO2 bubi a vízfelszínen, hanem minél nagyobb százelékben feloldódjon.


Ok. Ez rendben.
De akar porlaszto nelkul is meglehet csinalni.
Sokan a csovet egyenesena tartalyba vezetik, porlasztas meg nincs is.

Velemeny Zsotyi porlasztojarol?
 
sanyi said:
Croissant said:
sanyi said:
A porlasztot pedig azert kell gondolom tovabbi tartalyba, hengerbe tenni, mert
meg kell meg szurni a co2-t.
Helyesen gondolom? :)

Nem. Azért kell, hogy ne távozzon el a CO2 bubi a vízfelszínen, hanem minél nagyobb százelékben feloldódjon.


Ok. Ez rendben.
De akar porlaszto nelkul is meglehet csinalni.
Sokan a csovet egyenesena tartalyba vezetik, porlasztas meg nincs is.

Velemeny Zsotyi porlasztojarol?

Porlasztás meg azért kell, mert a sok apró buborék sokkal nagyobb felületen érintkezik a vízzel, mint egy nagy, és így jobb a beoldás.
Zsotyinak reaktora van, ami egy jól bevált módszeren alapul, sok hasonló, ezen az elven működő beoldót látni internetszerte.
 
Mostmar kezdem kapisgalni.
Tehat, ha reaktor van, akkor hasonlo porlasztoval , technikaval meg tudom igy csinalni.
Viszont vehetek co2-s porlasztot is magaban, henger, cso nelkul.
 
Viszacsapózseniális :) Íme

4063465_dfe0bc872fdbe498c5d728ceb6a67a3b_m.jpg
4063467_dd642b8c8699e68df4654fed7b112207_m.jpg
4063469_1a0583993a8fff3ac382726459d1135e_m.jpg

Nincs ragasztás sehol,bármikor szét lehet szedni.A vizet szétszedés nélkül felül is egy másik "injektorral" be lehet fecskendezni,ha elpárolog.Csak ilyenkor ki szokta lökni a víz egy részét,mert olyan jól illeszkedik,hogy a levegő nem engedi befelé a folyadékot.Többszöri próbálkozás eredményre vezet.Tűszelepem sincs,ezzel a csőszorítóval történik a beszabályzás.(A reduktoron van tűszelep,de azzal lehetetlen finoman állítani rajta.)
 
tibicuk said:
Viszacsapózseniális :)
Nincs ragasztás sehol,bármikor szét lehet szedni.A vizet szétszedés nélkül felül is egy másik "injektorral" be lehet fecskendezni,ha elpárolog.Csak ilyenkor ki szokta lökni a víz egy részét,mert olyan jól illeszkedik,hogy a levegő nem engedi befelé a folyadékot.Többszöri próbálkozás eredményre vezet.Tűszelepem sincs,ezzel a csőszorítóval történik a beszabályzás.(A reduktoron van tűszelep,de azzal lehetetlen finoman állítani rajta.)
Roppant ötletes visszacsapószelep és bubiszámláló egyben. Gratulálok! :)

sanyi said:
Mostmar kezdem kapisgalni.
Tehat, ha reaktor van, akkor hasonlo porlasztoval , technikaval meg tudom igy csinalni. Viszont vehetek co2-s porlasztot is magaban, henger, cso nelkul.
sanyi: Viktor blogján van egy jó cikk a reaktor és a diffúzor összehasonlításáról: http://viktorlantos.com/wordpress/2009/ ... -diffuzor/
Esetleg ezt is érdemes elolvasni: http://viktorlantos.com/wordpress/2009/ ... nincs-gaz/

További barkács CO2 reaktorok:
http://akvarisztika.budapet.hu/2009/04/ ... -reaktora/
http://akvarisztika.budapet.hu/2008/12/ ... r-hazilag/
 
Érdekes kis barkács dolog. lehet a bubiszamlaló részét egy külön DYI bubiszamlaló topikba kellett volna. Nah ezt később megorganizáljuk...
 
oRphEus said:
tibicuk said:
Viszacsapózseniális :)
Nincs ragasztás sehol,bármikor szét lehet szedni.A vizet szétszedés nélkül felül is egy másik "injektorral" be lehet fecskendezni,ha elpárolog.Csak ilyenkor ki szokta lökni a víz egy részét,mert olyan jól illeszkedik,hogy a levegő nem engedi befelé a folyadékot.Többszöri próbálkozás eredményre vezet.Tűszelepem sincs,ezzel a csőszorítóval történik a beszabályzás.(A reduktoron van tűszelep,de azzal lehetetlen finoman állítani rajta.)
Roppant ötletes visszacsapószelep és bubiszámláló egyben. Gratulálok! :)

sanyi said:
Mostmar kezdem kapisgalni.
Tehat, ha reaktor van, akkor hasonlo porlasztoval , technikaval meg tudom igy csinalni. Viszont vehetek co2-s porlasztot is magaban, henger, cso nelkul.
sanyi: Viktor blogján van egy jó cikk a reaktor és a diffúzor összehasonlításáról: http://viktorlantos.com/wordpress/2009/ ... -diffuzor/
Esetleg ezt is érdemes elolvasni: http://viktorlantos.com/wordpress/2009/ ... nincs-gaz/

További barkács CO2 reaktorok:
http://akvarisztika.budapet.hu/2009/04/ ... -reaktora/
http://akvarisztika.budapet.hu/2008/12/ ... r-hazilag/

Hello!

Átnéztem mindent. :D
És van egy kérdésem.
Mi van akkor ha a reaktorba nem vezetem be a szűrőt, csak a co2 csövet.
Gondolom ha rá van kötve a szűrő úgy hatékonyabb, csak nem biztos, h lesz rá lehetőségem.
 
És van egy kérdésem.
Mi van akkor ha a reaktorba nem vezetem be a szűrőt, csak a co2 csövet.
Hát akkor az egész nem sokat fog érni.Az egész reaktornak az a lényege,hogy felülről nagy sebességgel áramlik be a víz,alulról meg a finomra porlasztott co2.A kettő találkozásakor nagy körforgásba kezd a bubi,egészen addig amíg fel nem oldódik a vízben.Majd a co2-vel dúsult víz alul távozik az akiba.Ha most az egészből kihagyod a szűrő vizét,akkor nem lesz amitől feloldódjon a co2.Felgyülemlik a hengerben egész addig míg alul ki ne buggyan.A beoldódás szinte semmilyen nem lesz.Mikor etetek leállítom a szűrőt,ilyenkor csak a co2 megy,de szinte semmi sem oldódik így be.
Akkor már inkább egy kerámia diffúzor.....
 
zsotyi said:
És van egy kérdésem.
Mi van akkor ha a reaktorba nem vezetem be a szűrőt, csak a co2 csövet.
Hát akkor az egész nem sokat fog érni.Az egész reaktornak az a lényege,hogy felülről nagy sebességgel áramlik be a víz,alulról meg a finomra porlasztott co2.A kettő találkozásakor nagy körforgásba kezd a bubi,egészen addig amíg fel nem oldódik a vízben.Majd a co2-vel dúsult víz alul távozik az akiba.Ha most az egészből kihagyod a szűrő vizét,akkor nem lesz amitől feloldódjon a co2.Felgyülemlik a hengerben egész addig míg alul ki ne buggyan.A beoldódás szinte semmilyen nem lesz.Mikor etetek leállítom a szűrőt,ilyenkor csak a co2 megy,de szinte semmi sem oldódik így be.
Akkor már inkább egy kerámia diffúzor.....

Szia Zsotyi!

Tetra easycristal belső szűrő lesz valszeg.
Ezért kérdeztem. Nem tudom, hogy azt hogyan tudom majd belevezetni.
Kerámia diffúzort eddig csak a Green Aqua oldalán láttam.
De majd keresgélek akkor.
 
Szia!
Ha csak belső szűrőd lesz,azt nehogy rákösd egy reaktorra!A víz keringtetését az akváriumban a szűrőd kifolyó ága biztosítja.Ha csak ez az egy szűrőd van,és rákötsz egy ilyen reaktort,akkor az összes áramlás (flow)egyenlő lesz a nullával.Ez pedig melegágya az algásodásnak,ammónia feldúsulásának.Nem beszélve a vízfelszín mozgásának hiányáról,oxigén beoldás hiányáról.

Vegyél egy ilyet: http://www.aukciós link moderálva.hu/sicce_micra_belsos ... 28929.html
erre köss rá egy hasonló reaktort,mint amilyet én fabrikáltam.Mégha csak élesztős palackkal hajtod meg,akkor is nagyon jó hatásfokkal fog működni.2-3 ezer pénzből kijön.
 
zsotyi said:
Szia!
Ha csak belső szűrőd lesz,azt nehogy rákösd egy reaktorra!A víz keringtetését az akváriumban a szűrőd kifolyó ága biztosítja.Ha csak ez az egy szűrőd van,és rákötsz egy ilyen reaktort,akkor az összes áramlás (flow)egyenlő lesz a nullával.Ez pedig melegágya az algásodásnak,ammónia feldúsulásának.Nem beszélve a vízfelszín mozgásának hiányáról,oxigén beoldás hiányáról.

Vegyél egy ilyet: http://www.aukciós link moderálva.hu/sicce_micra_belsos ... 28929.html
erre köss rá egy hasonló reaktort,mint amilyet én fabrikáltam.Mégha csak élesztős palackkal hajtod meg,akkor is nagyon jó hatásfokkal fog működni.2-3 ezer pénzből kijön.

Szia Zsotyi!

Úgy gondolom inkább veszek egy üveg co2 porlasztót.
Találtam 1300 pénzért.
Azt fogom megrendelni. De köszi a választ!Minden tanács jól jön

Egyébként mennyire biztonságos élesztős co2 rendszert 2-5 napra felügyelet nélkül hagyni?
 
Szia Sanyi!
Az élesztős adagolót nyugodtan magára lehet hagyni, ha túlvagy az első 2 napon. Ugyanis úgy működik, hogy a legelején termel legtöbbet, és aztán szép fokozatsan csökken a teljesítmény.Szóval ha már látod, hogy nem fog annyi co2-t termelni, hogy az túllépje a megengedett szintet(ilyenkor érdemes egy kis csapot használni, hogy lefolytsd az adagolást, bár ez az akvárium méretétől, a "lötty" összetételétől, stb. függ), utána már biztonságos(szerintem).
 
Remek a cikk, ötletes, jól követhető!
Karácsonykor beüzemeltem egy élesztős CO2 adagolót, viszont a direkt beporlasztós módszer annyira nem vált be, így kerestem egy ötletesebb megoldást.
Az itt ismertetett abszorpciós rendszert meg is valósítottam, kicsit olcsóbban de szerintem így is hatásos lett. Az összes anyagköltség 1200-1400 Ft körül kijött. Annyit javasolnék esetleg, hogy a henger belsejébe a porlasztó fölé finom szálas anyagból egy rendezetlen töltetet érdemes berakni, így jobb lesz a fázisérintkeztetés. Esetleg egy légtelenítő szelepet érdemes még tenni a tetejére.
 
Újabb tapasztalatok a Házi CO2-es rendszerrel.
A rendszeremet tegnap kicsit átvariáltam, beépítettem a Nigro blogján talált biztonsági vizes palackot is.
Eközben a levegő csöveimet egyszerű, a helyi barkácsboltban kapható ( 55ft/m árú) csövekre cseréltem próbaképpen. - Sokkal tömörebbnek, stabilabbnak találtam az a csövet.

Az eredmény megdöbbentő. A plusz palack hatására nemhogy csökkent volna a CO2 adagolás, hanem a fél literes reaktorom teljesen feltelt gázzal reggelre. Eddig nem nagyon hittem ilyenben, mint CO2 cső meg egyebek, de úgy látszik találtam valami olyan csövet, ami igen közel áll hozzá.
 
Ha csak belső szűrőd lesz,azt nehogy rákösd egy reaktorra!A víz keringtetését az akváriumban a szűrőd kifolyó ága biztosítja.Ha csak ez az egy szűrőd van,és rákötsz egy ilyen reaktort,akkor az összes áramlás (flow)egyenlő lesz a nullával.Ez pedig melegágya az algásodásnak,ammónia feldúsulásának.Nem beszélve a vízfelszín mozgásának hiányáról,oxigén beoldás hiányáról.

És ha úgy lenne megoldva, hogy rákötöm a beoldót és az alját nem hagyom ùgy szabadon, hogy csak egy szivacs van rajta, hanem teszek rá egy kupakot és arra fúrok egy akkora lyukat, mint amekkorán a tetején beáramlik a víz, vagyis itt lesz a szûrõ új kifolyó ága. Így megmaradna a flow, mûködne a szûrõ, beoldaná a co2-t. Vagy azért írtad, mert annyira lefolytaná, hogy már nem lenne elég erelye egy szivacs miatt? Ha nem érthetõ teszek majd fel egy képet róla. Még nincsen beüzemelve csak szeretném leellenõrizni, hogy nem elveszett e az ötlet.
 
Najó csináltam egy igencsak nevetséges rajzot hozzá :)
Szval ez lefolytaná a belsőszűrőt, vagy nem a víz tetejét keringetné, vagy jó ez?
CO2_beold__www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Back
Oldal tetejére