• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csiga invázió és védekezés ellenük

gyanítom, hogy kicsit túlméretes a vadállomány ennyi vadászhoz, az a baj.
magyarul hagytad, hogy kétmillióra szaporodjanak, mielőtt bevetetted a predátorokat :) és hát ezek is csak napi 1-2 alanyt zabálnak fel, ha már nem szeretnének kidurranni. a malájtornyos pediglen sajnos ennél gyorsabb ütemben duplázza magát :)

szóval úgy kéne tegyél, mint nixon. növelni a kontingens létszámát.
 
Valahol olvastam, hogy növendékeket még nem fogyasztanak helenáék. Honnan célpont a célpont?

nálam kb 20-30 egyed simán feltakarította a két ezrednyi létszámú élőerővel bíró brazil tányércsiga + törpe tányércsiga inváziós haderőt. egyik se érte meg a félcentis életkort.
 
gyanítom, hogy kicsit túlméretes a vadállomány ennyi vadászhoz, az a baj.
magyarul hagytad, hogy kétmillióra szaporodjanak, mielőtt bevetetted a predátorokat :) és hát ezek is csak napi 1-2 alanyt zabálnak fel, ha már nem szeretnének kidurranni. a malájtornyos pediglen sajnos ennél gyorsabb ütemben duplázza magát :)

szóval úgy kéne tegyél, mint nixon. növelni a kontingens létszámát.
ez még egy korábbi helyzet volt, és képzeld az lett, hogy végül mégis kipusztították a malájokat, viszont ezzel egyidőben teljesen összeomlott az akvárium egyensúlya. Az még a vegyes halas belsőszűrős korszak volt egyébként.
 
Nekem is hasonló a tapsztalat a csigaevőkkel, 2 hete kb hogy kettőt bedobtam a vízbe...azóta nem is láttam őket, csak annyit hogy a malájok meg a kis barna szépségek többen kusznak rá a cukkinire, meg a kőre:(. MA elém sodort a víz egy csigaevőt is...úgyhogy talán valahol csak lazsálnak, vagy még csak nem látom az eredményt...de valahogy kétkedem.
 
240 literben elleptek a csigák és nem tudom biológiai úton csökkenteni a létszámukat. Van most 30 kifejlett Helena és két öves díszcsík, de úgy látom nem tudják kordában tartani őket. Lassan a vegyszeres kezelésre vetemedek, de tartok tőle, hogy felborítja az egyensúlyt. Még annyit megpróbálok, hogy 6-8 csigacsapdát beteszek az estékre és reggelente ürítem. Vannak üres csigaházak az aljzaton, de annál több van mindenütt.
 
240 literben elleptek a csigák és nem tudom biológiai úton csökkenteni a létszámukat. Van most 30 kifejlett Helena és két öves díszcsík, de úgy látom nem tudják kordában tartani őket. Lassan a vegyszeres kezelésre vetemedek, de tartok tőle, hogy felborítja az egyensúlyt. Még annyit megpróbálok, hogy 6-8 csigacsapdát beteszek az estékre és reggelente ürítem. Vannak üres csigaházak az aljzaton, de annál több van mindenütt.
Nálam is ez volt ,azt hoztam 3 db helenát,azok rendbetették az akváriumot,Adj nekik egy kis időt.Én is azt hittem pár nap lesz ,de azért eltart egy ideig .Most már egy darabot sem látok a kis dögökből.:)Vegyszert inkább mellőzd;)
 
240 literben elleptek a csigák és nem tudom biológiai úton csökkenteni a létszámukat. Van most 30 kifejlett Helena és két öves díszcsík, de úgy látom nem tudják kordában tartani őket. Lassan a vegyszeres kezelésre vetemedek, de tartok tőle, hogy felborítja az egyensúlyt. Még annyit megpróbálok, hogy 6-8 csigacsapdát beteszek az estékre és reggelente ürítem. Vannak üres csigaházak az aljzaton, de annál több van mindenütt.
Elnezve ezt, a holly sh¿t ugrott be... en ezeket kezzel szednem, aztan a maradekot a helenakra biznam.
 
Sziasztok
Egyre több csiga ólálkodik az akváriumban!Olvasgattam, hogy a co2 segít majd ebben, nekem majdnem 4 hete megy, és nem tudom, hogy honnan jöttek a csigák, mikor új talaj, új növények ...
na mindegy, vannak, és nem tetszenek :)
A botia mennyire túrja ki a növényeket a talajból?
 
Sziasztok
Egyre több csiga ólálkodik az akváriumban!Olvasgattam, hogy a co2 segít majd ebben, nekem majdnem 4 hete megy, és nem tudom, hogy honnan jöttek a csigák, mikor új talaj, új növények ...
na mindegy, vannak, és nem tetszenek :)
A botia mennyire túrja ki a növényeket a talajból?
Növényekkel jöhettek szerintem,tegyél be Helenát az rendet tesz.(y)
 
Back
Oldal tetejére