• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csiga invázió és védekezés ellenük

Én is szeretem őket. Régebben csináltam egy 5 literes akváriumot nekik csak ne keljen ki dobnom őket,de ott megláttam hogy milyen ütemben képesek szaporodni,na akkor jöttek a helenák xD

Tapatalk fórum alkalmazással küldve Motorola Defy+ mobiltelefonról.
 
Nekem a teki miatt vannak,de oda is csukott szemmel és sűrű bocsánatkéréssel teszem be meghalni őket:unsure:
 
Csak csukott szemmel nehogy mellé tedd véletlen és neked keljen a taj kártya :)

Tapatalk fórum alkalmazással küldve Motorola Defy+ mobiltelefonról.
 
Van valakinek tapasztalata, hogy a Gastrobac csigairtó mennyire hatásos? A víz paramétereit, a növényzetet, vagy a halakat, garnélákat mennyire bántja?
 
Van valakinek tapasztalata, hogy a Gastrobac csigairtó mennyire hatásos? A víz paramétereit, a növényzetet, vagy a halakat, garnélákat mennyire bántja?

Senkinek semmi infója? Ha van másik csigaírtó szerrel kapcsolatban, az is jöhet.
 
Most látom, hogy én írtam ide utoljára. Remélem most sikeresebb leszek, mert sajnos még mindig állandó vendégek a kis csigák, és már nagyon kezdem unni...

Itt a fórumon is találtam néhány Botia-s bejegyzést, meg néhány embernek már volt is. Amit én kinéztem az a Botia striata, a maga 8-10 cm-ével. Úgy látom ez a legkisebb.
A félelmem viszont az, hogy a garnélákat is megcsipkedik, megeszik, és azt nagyon nem szeretném. Ezzel kapcsolatban valakinek van infója, tapasztalata?
 
Most látom, hogy én írtam ide utoljára. Remélem most sikeresebb leszek, mert sajnos még mindig állandó vendégek a kis csigák, és már nagyon kezdem unni...

Itt a fórumon is találtam néhány Botia-s bejegyzést, meg néhány embernek már volt is. Amit én kinéztem az a Botia striata, a maga 8-10 cm-ével. Úgy látom ez a legkisebb.
A félelmem viszont az, hogy a garnélákat is megcsipkedik, megeszik, és azt nagyon nem szeretném. Ezzel kapcsolatban valakinek van infója, tapasztalata?
Érdekes, hogy nálad nem koptak el.
Nálam már 1 darabot sem látni. Indításkor rengeteg volt, aztán bekerültek a garnélák, halak és eltűntek. Nem hiszem, hogy a halaim ették volna meg őket (zöld neon és CHela, időközben kikerültek a pettyes törpe kalászok, Oto és 2 algázógéb-ők újak) Sakura és amano garnélák vannak.
Nálam nincs CO2 sem, viszont mikor voltam a GA-ban vízmintával, akkor nagyon lágy volt a vizem a mérések szerint, lehet az ölte ki őket...Ja meg foszfát hiány, bár szerintem ennek nincs köze hozzá. Nálad vígan élnek az élősködők:) hány fokos a vized? Mikor én indítottam, már nem volt meleg kint, 21 fokos volt kb, azóta raktam be fűtőt.
 
Én 1 hete szereztem be 2 botiát. Illetve egy helyi halas üzletből kértem kölcsön őket. Méretük olyan 3-4cm lehet. Direkt nem akartam nagyokat a garnélák miatt és a megoldás is ez volt a legegyszerűbb. Ha elvégezték a munkát, akkor mennek vissza az üzletbe. Ők még nem bántják a garnikat
 
Érdekes, hogy nálad nem koptak el.
Nálam már 1 darabot sem látni. Indításkor rengeteg volt, aztán bekerültek a garnélák, halak és eltűntek. Nem hiszem, hogy a halaim ették volna meg őket (zöld neon és CHela, időközben kikerültek a pettyes törpe kalászok, Oto és 2 algázógéb-ők újak) Sakura és amano garnélák vannak.
Nálam nincs CO2 sem, viszont mikor voltam a GA-ban vízmintával, akkor nagyon lágy volt a vizem a mérések szerint, lehet az ölte ki őket...Ja meg foszfát hiány, bár szerintem ennek nincs köze hozzá. Nálad vígan élnek az élősködők:) hány fokos a vized? Mikor én indítottam, már nem volt meleg kint, 21 fokos volt kb, azóta raktam be fűtőt.


Úgy látszik nálam valamiért nagyon szeretnek... :( pedig hosszú ideje már beiktatok egy hétközi vízcserét, amikor kiszivattyúzom őket. Nálam nincs külön fűtés, így a 23,5 szobahőmérséklet körüli lehet az érték.

Én 1 hete szereztem be 2 botiát. Illetve egy helyi halas üzletből kértem kölcsön őket. Méretük olyan 3-4cm lehet. Direkt nem akartam nagyokat a garnélák miatt és a megoldás is ez volt a legegyszerűbb. Ha elvégezték a munkát, akkor mennek vissza az üzletbe. Ők még nem bántják a garnikat

Ez szuper, bár félek felénk egy boltos sem adna kölcsön halat. És eszik a csigákat?
 
a kisebbeket sztem fogyasztják. Mintha nem nagyon látnám már őket. A nagyobbakat én magam szedegetem ki, volt belőlük vagy 5 db.. Gondolom, ha nagyobbak lennének a botiák,akkor a nagyobbakat is pusztítanák. Viszont akkor lehet a garnéla állomány is megcsappanna. Szerencsére azért nekem nincs olyan rengeteg csigám.
 
Szia!

Most látom, hogy én írtam ide utoljára. Remélem most sikeresebb leszek, mert sajnos még mindig állandó vendégek a kis csigák, és már nagyon kezdem unni...

Itt a fórumon is találtam néhány Botia-s bejegyzést, meg néhány embernek már volt is. Amit én kinéztem az a Botia striata, a maga 8-10 cm-ével. Úgy látom ez a legkisebb.
A félelmem viszont az, hogy a garnélákat is megcsipkedik, megeszik, és azt nagyon nem szeretném. Ezzel kapcsolatban valakinek van infója, tapasztalata?


A csigákat biztos egy-két héten belül kipucolja!
Garnéla szaporulatra viszont ne számíts és vedlés után a felnőttek is gyengébbek egy kicsit!
Csak ha sok a búvóhely van esélyük, de azért kopnak!

A csigaevő csigával (Helena) is megoldható, de az akár hónapokat is igénybe vehet (persze ha csak 1 darabot szeretnél)!
Kezdetektől berakva viszont más csiga nem tud elszaporodni!

A.ttila
 
Most látom, hogy én írtam ide utoljára. Remélem most sikeresebb leszek, mert sajnos még mindig állandó vendégek a kis csigák, és már nagyon kezdem unni...

Itt a fórumon is találtam néhány Botia-s bejegyzést, meg néhány embernek már volt is. Amit én kinéztem az a Botia striata, a maga 8-10 cm-ével. Úgy látom ez a legkisebb.
A félelmem viszont az, hogy a garnélákat is megcsipkedik, megeszik, és azt nagyon nem szeretném. Ezzel kapcsolatban valakinek van infója, tapasztalata?
Anno én is azért vettem 2 Botia-t, mert sok csiga volt. Hamar lerendezték őket, utána már csak tartottam őket, viszont szép nagyok lettek és állandóan átrendezték a talajt a növényekkel együtt. Így menniük kellett, eladtam őket.
Sajnos nem rég egy növénnyel megint bekerültek csigák, de most csigaevő csigákat (Helena) szereztem be 10 db-ot. Nem kellett sok nekik, pár hét alatt lerendezték a csigákat, egy ideje már nem látok egyet sem. A csigaevők meg nem sok vizet zavarnak, szinte állandóan a talajban vannak. Néha látom csak őket.;)
Neked is ezt ajánlom!
 
Én csak 2 csigaevő csigát szereztem be kb 2 hónapja, de abból az egyik körbenyalta a beszívó szárat... szóval már csak 1 van. Annál nem látom, hogy nagyon aktív lenne... bár mit várok? Hangos ropgtatást? :) 10db tényleg ennyire hatásos?
 
akkor a 64l-re a 10db nem túlzás... max eladom felét, ha már nem kell. Szóval február végére lehet 5-6 db-ra előjegyzéstkérni :D
 
akkor a 64l-re a 10db nem túlzás... max eladom felét, ha már nem kell. Szóval február végére lehet 5-6 db-ra előjegyzéstkérni :D
Igaza van Lacosnak, nem esett szó arról, hogy kinek mekkora aksiban voltak a Helenák. Nekem 120 literre lett végül 12 db. 64 literre elég lehet az 5-6 db.
 
helló! lenne egy sos kérdésem: tudnék extra jó áron szerezni botia modesta halacsokat. rengeteg apró barnacsiga van a garnélásomban.nem postakürt,ezek max 3-4 milliméterre nőnek és nagyon laposak, és ezekhez képest a postakürt szaporodás szempontjából egy önmegtartóztató,veszélyeztetett faj.nyáron hoztam halakat és növényeket a hévízi-tó kifolyójából,sztem onnan sikerültek.
tehát a kérdés az lenne,h ezek a botiák a csigákat pusztítanák vagy a kis sakuráimat?
nem igazán szeretnék garnéla fogyást de a csigákkal vmit csinálni kell.plusz vannak benne minimum 2-3 centis tylomelaniák azokra veszélyes lehet vagy szedjem ki őket addig ??
 
Mikor lesz ivarérett egy csiga?Mezei hólyagcsiga.
A kis akiban vadászom őket.Gyakorlatilag 1-2-3 mm-es csigákat szedem már.Nagy nem is volt.
Ez tart egy hónapja.Nem létezik,hogy ami a növényekkel hurcoltam be petéket,az összesből már rég kikeltek
a csigák és már kiszedtem őket.
Egy csigapörkölt kijönne belőlük.
Nagyon sok a kicsi,ami 1-2mm-es-de mintha egyre több lenne.
 
Back
Oldal tetejére