• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Cserepes emers próbálkozás

someday said:
Ilyen szempontból nem a virágföld az oka a színezésnek, akvarisztikai talajjal is így járnál.
(szerintem)
Szerintem is. Csak talán nem eresztené ennyire a színét. Ezen a gondolatmeneten haladva írtam, hogy ha Amazoniába "csomagolom" az Aquabasis-t akkor nem lesz gond. Szerinted?
 
Szerintem :)
A "titkos" akváriumomban pont így van, csak 1 centi aquabasisen van 5-10 cm amazonia. (sosem fogok mást használni, brutál jól kinéző és jól viselkedő talaj)
Viszont 1-2-3-4-x napig az amazonia is szinez! Igaz kismértékben.
 
Nos nagyjából egy hónap után újra jelentkezem. Nagyon sikeresnek mondható ez a cserepes emers próbálkozásom :) Szép bokrokat tudtam nevelni. Az alga a vízben ugyan megjelent, de nem annyi hogy a növények elől el tudná szívni a tápanyagokat. A hydrocotyle sibthorpioides több virágot is hozott :D Az egyiket alább láthatjátok, de sajnos macro odi híján elég rossz a fotó. Jelentéktelen kis virág de akkor is virág :lol:

Mindezzel együtt hamarosan szétszedem az egészet mivel már van Amazoniám meg minden, szóval jöhet a wabi kusa. Remélem sikerül majd.

Beszéljenek a képek:
emers-84.jpg
emers-85.jpg
 
viktorlantos said:
Martima virágot talán még nem is láttam sehol a neten.
Köszi Vik! A legjobb az egészben, hogy még én sem láttam :D Híres leszek :lol:
 
Basszus... Csak most vettem észre hogy a HM is virágzik :shock: Vagyis láttam hét elején, hogy hoz apró bimbókat de elfelejtettem. Mára kinyílt az első :) Még kisebb kis jelentéktelen virága van :p Nincs értelme lefotóznom mert úgysem adja vissza a fotó az objektív miatt.... Jaj annyira örülök! :lol:
 
Nagyon ügyes vagy, ha egy növény virágot hoz az azt jelenti hogy optimálisak a feltételek!!
Nagyon szépek!! ;) :thumbup:
 
Nos eddig tartott a cserepes emers próbálkozásom. Tanultam belőle pár dolgot, és el is értem amit akartam. Ma szétszedtem az egészet és csináltam helyette egy wabi-kusát aminek persze nyitok külön naplót majd, úgyhogy ezt a naplót most le is zárom. Köszi mindenkinek a támogatást! :)
 
Back
Oldal tetejére