• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csendes inditás

Robert Andrei

Kertész tanonc
Sziasztok,
Jövő héten indítani szeretném az 140l akváriumot. Mit javasoltok csendes indításnál?
 
Utoljára módosított moderátor által:
Viccet félre téve tuti a DSM (száraz) módszerre gondol, hiszen ott nem megy szűrő, így nincs hangzavar! Lehet hangos a szűrő.
 
:punch: Kész, elmondom hogy mire gondoltam :rolleyes:. Szeretném a nitrogen ciklus ugy végezni hogy sem világitás, sem CO2 sem növénytáp nem kerül az akváriumba.
 
Ha nincs világitás, nincs növény sem növénytáp az akváriumba, honnan legyen alga? A növenyek csak a ciklus befejezése utan kerülnek be. Sötét inditas nem csinált senki?
 
Világítani én sem világítottam, így növény sem volt az akváriumban. Csak az aljzatot áztattam kb 1 hónapig. A legnagyobb algakeltő ok a talaj átállása vízalattivá, szóval ugyanazt éred el ha fullra feltöltöd az akváriumot és úgy hagyod x ideig, vagy csak addig, hogy lefedje a talajt.
nincs növény sem növénytáp az akváriumba, honnan legyen alga?
Algaspórák sajnos ott vannak a levegőben.
 
Világítani én sem világítottam, így növény sem volt az akváriumban. Csak az aljzatot áztattam kb 1 hónapig. A legnagyobb algakeltő ok a talaj átállása vízalattivá, szóval ugyanazt éred el ha fullra feltöltöd az akváriumot és úgy hagyod x ideig, vagy csak addig, hogy lefedje a talajt.

Algaspórák sajnos ott vannak a levegőben.

Emlitettem az nitrogen ciklust, feltöltöm.
 
Back
Oldal tetejére