• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csaben - elso novenyes (175L)

Szia!

Szépen helyre jött az aki a nagy kipusztulás után!
Megosztanád velünk, hogy min is változtattál pontosan?
 
Hát eloszor eltuntettem a beteg novényeket és csak az uj hajtásokat ultettem vissza. Acicularis szonyeget csak megnyirtam alaposan.A tápozást visszavettem!!!!8 milirol fokozatosan 5 milire kb 3-4 hétig.Mivel fosulis vagyok és csak hétvégén vagyok otthon ezért hétvégenként alaposan ossze jott az alga.Fogkefével rengeteget eltávolítottam.Halak hiányában a Co2 picit!! feltekertem.Carbo ez idoben nem volt adagolva mert elfogyott.1,5 hete visszaálltam a rendes tápozásra carboval es most már újra egészségesek a novények.Úgytunik beállt az egyensúly.
 
baji66 said:
Hát eloszor eltuntettem a beteg novényeket és csak az uj hajtásokat ultettem vissza. Acicularis szonyeget csak megnyirtam alaposan.A tápozást visszavettem!!!!8 milirol fokozatosan 5 milire kb 3-4 hétig.Mivel fosulis vagyok és csak hétvégén vagyok otthon ezért hétvégenként alaposan ossze jott az alga.Fogkefével rengeteget eltávolítottam.Halak hiányában a Co2 picit!! feltekertem.Carbo ez idoben nem volt adagolva mert elfogyott.1,5 hete visszaálltam a rendes tápozásra carboval es most már újra egészségesek a novények.Úgytunik beállt az egyensúly.

Értem!

A fénycsöveket nem cserélted ki? Világítás idővel nem játszottál?
Extra vízcserék esetleg?
 
Re: Csaben - elhttps://akvakertesz.hu/viewtopiso novenyes (1

Na tegnap sikerult eltornom az uveg Difimet! :evil: Most egy porlaszto ko porlasztja a co-t. Az akvárium állapota viszonylag stabil.Szép tiszta víz, a novények szépen fejlodnek. Vízcsere idejére azért egykis fonál alga osszejon de fogkefével 10 perc alatt leszedem mindenrol.

38416586013012011075_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Igen igen :) egy 15 perces munka eredménye. (10 percel még tobbet szánok rá lehet nemis csurgot volna meg a festék :thumbup: )
 
Sziasztok! Már elég rég írtam a naplómba / igaz nincs is nagyobb változás :D /..Az akvárium tartja a meglévo formáját.Fonalalgám ugyan van, /nemtudom mi oka lehet, talán a kovek/ de ezt vizcserékkor egy fogkefével konnyen el lehet távolítani.Az akváriumba bekerult 25 darab fekete neon.Koszonik szépen jóll érzik magukat. ;) A garnélák szaporodnak mind a gomba.Vizcserékkor 5 percig tart átviszgálni egy vodor vizet hogy mebizonyosodjak arról hogy már nincs benne garnéla.Amíg tudom tartani ezt az állapotot addig nemszeretném piszkálni.Nyáron de legkésobb 1ev mulva lecserélem egy 90*45*45 re./Most a 20 literes nano - ra koncentrálok anyagilag/

Akkor íme a link a vidihez / bocsi a minoségert.iPhone 4 es-el lett készítve :roll: /

I6vDbNTBweE
 
Back
Oldal tetejére