• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Csaben - elso novenyes (175L)

baji66

Tapasztalt kertész
Hát elérkezett ez a nap is .:) Végre én is feltehetem az akimat.Elore is szeretnék koszonetet mondani Nigrónak, Viktornak , Key-nek es a tobbi segítokesz embernek hogy elláttak tanáccsal es segítették munkálataimat :).Nagyon orulok hogy rábukkantam erre a kozossegre es lett egy gyonyoru hobbim aminek értelmét látom és foglalkoztat :).Na de elég is a bevezetobol lassuk mivel is állunk szemben.Kb. 7 hónapja van egy 175 literes akváriumom.es most volt 3 hete hogy átrendeztem egy igazi novényesre.Szép lassan osszejott a technika nagy része és így már belemertem vágni énis.A második héten meggyult a bajom az algával , de szerencsére szép lassan tunik el :)

Adatok :

Akvárium :
- típus: egyedi gyártás
- uveg : normál síkuveg 8mm (merevítéssel)
- méret :100*35*50 (175L)

Bútor :
- típus: egyedi gyártás
- stílus: ADA
- vastagság: 16mm
- szín: szurke

Szurés :
-1-JBl Cristalprofi e900
-teljesítmény : 900 l/h
- szuroanyag : gyári (idovel lecserélem)
-2-Eheim 2073 (utólag kreult be)
-teljesítmény :1050 l/h
-szuroanyag : gyári

Világítás :
DIY ADA stílusú felfuggesztett világítás 126 watt (konnyen novelheto a teljesítménye)
2 db GLO . Life glo
2db GLO . Power glo

Tápozás :
- EI - micro,macro,easy carbo
- CO2 - egyenlore élesztos de 1-2 héten belul érkezik a nagynyomású rendszer.

Novények :
- Eleocharis vivipara
- Eleocharis acicularis
- Blyxa japonica
- Nymphaea lotus (zenkeri) - állítólag zold , de nekem az akiban 3 napon belul piros lett :)
A novényarzenál idovel tágulni fog csak még most érjen egy picit.

Halak :
- még nincsenek lakók.

Na akor jojjenek a képek. (bocsi a minoségért de csak ez van egyenlore)
















Hát elore is ennyi :) várom a véleményeket ,kérdeseket ,javaslatokat. És bocsi a hibáimért :)
 
Bocsi a kepekert de holnap finomitok rajtuk.. ma mar nincs kedvem vele mókerálni :)
 
Jee tenyleg :) igazad van. Akkor ezt most torlom es holnap atteszem oda rendes nezheto formaban :)
 
Nagyon szép lett, bár az egyik képen mintha algás lenne a főköved.

Viszont érdeklődnék hogy milyen talajt használtál? Mi van a "kis" zacsikban?
 
Nem rossz kezdés. A leírás alapján nem ilyen bútorra számítottam, de nem rossz, egyedi lett. Egy javaslat: ültesd szét nyugodtan kisebb adagokra az előtéri eleocharist, gyorsabban bedúsul úgy a szőnyeged.
 
Milyen katonásan sorakozott fel az a parvula!
A kezdéshez egyébként sok-sok gratula!
 
NAh :) hat az algaval problemaim voltak , de egy black out es az uj eheim 2073 -as megoldotta a problemat. A Jbl szuro alap gyari toltete nemsokat er egy novenyes akiban...A talaj JBL Manado.Csak 25 kilos kiszerelesben volt az uzletben es kimerve vettem :) az elos reteg egy cseh termek.Keramia homok magyarra leforditva.Ello bakteriumkulturat is tartalmaz vagy valami bakterium sorakat.A masodik reteg novenyi taptalaj ezis Jbl es erre jon a Manado.A butor aert lett megis csak ilyen mert a meglevo konstrukcio adott volt es faternak csak 16 mm butorlapja volt keznel(nembiztos hogy birta volna a terhelest).Es kompromiszumot kotottem :) De tetszik igyis :D Lenyegeben ''hulladek'' anyagbol lett keszitve szoval ingyen volt :) Hat az ultetes hagy nemi kivanni valot maga utan , de elosnek en elegedett vagyok magammal:) Mar kezd osszefuggo gyepet alkotni. :thumbup:
 
Nagyon szomoru vagyok hogy nem tudtam nevezni a HAC ra, de az aki nem volt olyan formaban hogy erdemes lett volna..... Egy UV kezeles ota megvaltozott minden. NEmtudom hogy annak-e hatasara vagy valami mas okbol, de az addig szepnek es viszonylag algamentesnek mondhato akvarium egyszeruen hanyatlasnak indult.Lotus kipusztult, alga lassan lefujtsa az viviparat. /UV-t csak ejjel hasznaltam EI melett/ Picit szomoru vagyok mert ennyi penzt es energiat belealdoztam es megis nem az a eredmeny amit elvarok.

De hogy valami pozitivumot is irjak, elkell mondanom hogy rengeteg tapasztalatot szereztem, es most mar ralatasom van az oszzefugesekre es a doglokra.A technika is mar adott szinte profi minosegben.Elhataroztam hogy a jovo evben veszek egy Opti -White 182 litys akit, ADA talajt+ADA talajadalekokat/bacik,stb/, es egy RO keszuleket. Ujra szeretnem kezdeni az egeszet.Igy teljes lessz a szett es tenyleg nemlessznek olyan kifogasaim hogy keskeny aki es kemeny viz :) (23Hh , 36 Gh).Nagyon megtetszett az akvakerteszet es ugyerzem hogy megvan a hobbim amiben oromomet lelem.Amig ossze nem nem jon a zseton a fentirtakra addig meg marad ez az aki hogy legyen helye a garniknak es a halaknak, de amit modomban all mar inditom is a kovetkezot! :thumbup:

Koszonom a sok infot midnen segitokesz akvarisa kolleganak es a GA fiuknak!!!! :thumbup:

Egypar foto az akirol :)
Itt meg UV elott /legszebb allapot/
P9261065_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Uv utann 1 honappal
PB060282_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

PB060276_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/101112/PB060278_www.kepfeltoltes.hu_.jpg[img]
[img]http://kepfeltoltes.hu/101112/PB060280_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
PB060285_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

PB060288_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

PB060289_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 
Nem tudom, hogy használod e még az Uvt vagy csak használtad, de szerintem le kéne állni vele és egy kicsit helyre pofozni a növényeket,több táp,co2 ilyenek és akkor hátha helyre térnének...annyira nem lehet rossz a helyzet ha az előtéri eleocharis igy nézz ki.Ez mind szerintem van így. ;)
Sok sikerült hozzá.
 
UV vel mar reg lalltam 1-2 honapja. Csak 4 napot hasznalltam ejjelre. Nagyon sok az algam es nemtudom mitol.....:/ Irtom mindenfajta modnon.Vizcserekor egy fiom fogkefevel fesulgetem a gyepet , de kovetkezo vizcsereig ujra egesz algas lessz....
 
Co2 - nagynyomasu uveg difivel beoldva.Black out -ot mar vegeztem meg az inditas utann, El is ment az alga, de akkor a hirtelen sok feny a meg nem beallt akinal okozta. Utanna joll mukodott. Kovek? hat nemtudom.....nemszeretnem kiszedni oket. Algasodasra en nemtalaltam magyarazatot...
 
ahogy nézem a technikai feltételeket szerintem a fénycső lesz a ludas...a 18000K amit a fénycsőveid tudnak sok ide..az algák magas kelvin számon érzik jól magukat ha jól tudom.
Én a 6500K csöveket ajánlom neked.
 
Üdvözöllek köreinkben!
Először is gratulálnék a szépen induló akidhoz! A köveid honnan vannak? Mert szerintem ezek mészkövek. Ha tudsz esetleg egy világos, tűéles, makro képet készíteni és feltenni akkor jobb lenne, de mintha a főköveden karros oldási formákat látnék. Emiatt gondolom, hogy mészkő, talán triászmészkő. Ezek beoldódnak az akvárium vizébe és felnyomják a vízkeménységet, ami gondokat okozhat sok mindenben. Ez is közrejátszhatott az algásodásban!
 
Fenycsovek osztva vannak. 50% 1800 K 50% 6500K. CSereljem le mindet 6500 ra? (terveztem enis a fenycsovek cserejet 8000 -re) .

A koveket hegyekbe szedtem (alacsonytatra). Azert algafoltos mert locsolgatom easy carboval es nem egyenletesen pusztul az alga..A vizkemenyseghez anyit hogy alapbol ilyen kemeny....:/ (kuti viz)
 
Szia!
Valóban nem jött létre a biológiai egyensúly az akváriumodban.
175 liter első növényes aki eleve nem könnyű feladat!
Az indításnál volt a hiba, ami azután elhatalmasodott!
Vélemény:
-Kezdésnél alacsony áramlás (900 l/h),Illetve lehet, hogy a szűrőd sem volt beállva (nitrobacterék még nem szaporodtak el).
-Bár nem részletezted, az ajánlott tápozás Neked indításnál minimum heti 2X50% vízcserénél 18-18 ml Green Aqua Micro-macro.
-A méretek és a kezdeti alacsony flow miatt használj Easy carbót ( Neked 3-4 ml/die). Legjobb volna akár egy DIY. reaktor!
-A Eleocharisok nyírása nem megfelelő, emiatt a serkenő submers hajtások eleve halálra vannak ítélve a rohadó emers szárak miatt. Vágás 1cm-re a gyökérzet felett!
9964617_8460ea3218e85d9192880dd308a64e60_m.jpg

-Kezdéshez a fényed lehet hogy sok, ha meg tudod osztani élég a fele napi 4 órában ( a 18000K kelvin csak nekünk szép,.. szép kék).
Ne add fel, el fogod érni amire vágysz! ;)
 
Szia!

Tudom, veréb mondja bagolynak, de a PowerGlo fénycsövedet szerintem is cseréld le, mert az kifejezetten sügeres és tengeri akvarisztikához javasolt. Én AquaGlo fénycsővel kezdtem, kb ugyanaz csak véletlenül odaírták, hogy növényes aksiba javasolt :roll: de mikor megkérdeztem itt a tapasztaltabbakat, azonnal lecseréltették velem. Igaz, most meg bekerült a 4200K, 6000K mellé 9000K-is, de remélem az még nem okoz nagy problémát. Majd okosabb leszek a mostani Blackout után...ha nem jön vissza, akkor nálam is a fénycső volt a ludas, ha nem, akkor nálam is jönnek a kövek, és így sorban....és kitartás! :)
 
Nah egypár tanácsot megfogadva helyrepofoztam az akit.Az alga elfogatható szintre csokkent.Egy kívulállónak fel sem tunik :thumbup: .Most az energiáimat az új nanom indításába fektetem, úgyhogy semmi drasztikus változtatás csak az állapot fentartása és a tanulás a cél.Addig tartom ezt az állapotot amíg csak tudom és ossze nem spórolok pénz a válltáshoz.

Egypár képet mellékelek.

A Co csovezés csak ideiglenesen volt így elhelyezve :D
PC200292_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

144857084PC200293_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Valamit híanyoltok az osszképbol??? - megsúgom a halak azok.A feledékenységem es a hanyagságom egyuttes erejével sikerult 25 db neont átkuldeni a túlvilágra. :oops:
 
Back
Oldal tetejére