• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Cryptoland

Sziasztok!
Szuper garnis akváriumokat csináltatok!
Miért cseréltétek le a szivacsszűrőket?
Mik a vízparaméterek?
Annamari, A.ttila
 
Sziasztok!
Köszönjük, nekünk is tetszenek - bár a kialakításuk(főleg a növényesítésük) még nem végleges!
A szivacsszűrőink (2 jó minőségű Sera) tökéletesen működtek, de túl nagynak(bumszlinak) éreztük őket ide, illetve zavaró volt a buborékolás hangja.
Amúgy is volt itthon egy Eheim 2075-ös külső szűrőnk, amit kár lett volna csak a szekrényben tárolni. Így jött az ötlet, hogy megosztva szűrhetné ezt a 2db 40 literest. Sokan kételkedtek benne, hogy működni fog, de egyenlőre teljesen problémamentes a rendszer! :)
A víz paraméterei: RO víz visszasózva, kb.120-130-as TDS, Ph 6,2-6,4. Hőfok:23-24 fok

Niki, Atti
 
Nagyon jó lett, gratulálok! Tetszenek a nem hétköznapi megoldások és ez teljesen jó, nem tudom miért ne működhetne.
Mennyi pitypang levelet szedtem én is, rá se hederítettek. Már a garnéla kajákat se eszik nagyon.
 
Köszi!
A méregdrága garnéla kajákra a mieink se ugranak, de a kertben szedett spenót vagy pitypang mindig sikert arat. Szerencse, hogy ezeket még így télen is tudunk frissen szedni nekik! :)
 
Beállok Én is a gratulálók sorába :D(y)
A kialakítással scape ügyileg nem is kell sokat bajlódni,itt a garnélákon van úgy is a hangsúly,ha meg be van teljesen építve növénnyel ( tapasztalat ) a garnélákból semmit nem látni csak etetésnél :p.
A szűrőépítés zseniális lett,és szerintem is működő képes lesz ez.
Majd ha lesz szaporulat bőségesen és szelektáltok is színváltozatokat és Agárdra is jöttök tavasszal akkor elképzelhető hogy egy két egyedre beruházok.
Úgy hogy csak így tovább (y)
 
Ezennel ez a napló is befejezi rövid, de dicstelen pályafutását. :D A névadó Cryptocoryne-okat azóta sem sikerült meghonosítani benne. Azóta persze már átalakult, amiről új naplót indítunk "Beige" néven.

IMG_8244-n by Luigipapa13, on Flickr

Megkérnénk egy modit, hogy helyezze át a befejezett naplók közé!

Köszönjük!
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére