• Most regisztráltál, de nem tudsz privát üzenetet küldeni?

    Kérjük olvasd el milyen korlátozások vonatkoznak rád, miután regisztrációd jóvá lett hagyva.
    Regisztrációs korlátozások

Növényes Cryptoland

Amíg pl egy crypto levele telibe el nem tömíti...
Elég rizikós megoldás, óvatos lennék a helyetekben!

Mi is gondoltunk erre. Mivel a szűrő két ága egyformán dolgozik, nincs nagy különbség a két oldal vízhozama között. Ezért nincs nyomás különbség sem, ami miatt eltömődne. Persze fokozott figyelmet szentelünk ennek az eszköznek a tisztán tartására. Köszi a figyelmeztetést!
 
Hú ez nagyon izgalmas téma :)

Szerintem teljesen frankón működne a kiegyenlítő cső nélkül is. Mind a szívó ágak, mind a nyomó ágak önmagukban is egy-egy kiegyenlítő ágat alkotnak, csak hosszabbat. Szóval én azt tippelem, hogy még kiegyenlítő nélkül is működne a dolog, ha nincs túl nagy eltérés az ágak vízzel szembeni ellenállásában.
@Luigi13 , ha van kedvetek kísérletezni, kipróbálhatnátok, hogy vajon igaz-e ez a feltevés :) Kíváncsi vagyok! Esetleg úgy is, hogy az egyik ágat kicsit jobban lefojtjátok, hogy ki tudja-e a többi kompenzálni.
 
Ez kihagyhatatlan ajánlat :) még odatalálnék szerintem ! Visszatérünk rá megigérem :) had szaporodjon az állomány ;) de ha már nem bírtok velük akkor indulok is legkésöbb jan 5-én :D
 
Amúgy a sakurákkal tarthatók ugye ? Nem keverednek ha jól emlékszem ?! Bár nincs nagy garnélás multam :) vettem 10-12 sakurát és lett belőle 150 :D
 
A két akiban bent van kb. 150 gyönyörű CRS. Nem kísérleteznénk velük...
Nyilván nem arra gondoltam, hogy egyik csövet lefojtani, és éjszakára úgy hagyni. :D De arra kíváncsi lennék, hogy a kiegyenlítő nélkül felügyelet mellett 5-10 perc alatt elmászik-e a vízszint, vagy szintén kiegyenlítő nélkül az egyik ágat finoman fojtva, tömődést szimulálva mi történik. Na majd ha lesz ilyenem, akkor kipróbálom.
 
Amúgy a sakurákkal tarthatók ugye ? Nem keverednek ha jól emlékszem ?! Bár nincs nagy garnélás multam :) vettem 10-12 sakurát és lett belőle 150 :D

Persze, tarthatóak együtt, nem ívnak össze. Viszont a Sakurákkal ellentétben nekik csak 10-15 kicsinyük "születik" alkalmanként. Sokkal kevésbé szaporák és a Sakura csapat elnyomhatja őket. Arról nem beszélve, hogy ha halakkal élnek társbérletbe, akkor a kisebb szaporulat miatt az ő állományuk jobban veszélyeztetett!
 
A kisérletezés jó dolog,de azért a szívemhez kapnék ha egy ilyen miatt feküdne ki egy 2075-ös szűrőm ;)
Hehe, ki mi miatt aggódik, garnéla, szűrő :D Ettől hogy tudna egyébként egy szűrő tönkremenni? A TetraEX 1200-asom manualjában azt írják, hogy az áramlást a csapokkal lehet fojtani. Ez tök normális szerintem.
 
Ha hoznék akkor tuti hogy a sakurákat szelektálnám elötte :) valaki biztos örülne egy 50-60 fős csapatnak egy kis csokiért :) Van sok rejtekhely ill. ez a pár neon és endler guppy nem zavarná az állományt szerintem :) sokan írták hogy baj lesz de a fél év alatt csak szaporodnak szaporodnak .... Már egyszer elajándékozt egy kb 50 fős csapatot ;)
 
Niki, rászólhatnál a kis rosszcsontokra, hogy szíveskedjenek a tányérból vacsizni, ne rámolják ki az asztalra a menüt.:D
Egyébként gyönyörűek, nem győzöm csodálni őket és Neked/Nektek gratulálni.(y)
 

Hasonló topikok

Back
Oldal tetejére